Rahmi barutçu - ücretsiz ara teori eğitimi

Konu, 'Motosiklet Şürüş Eğitimi ve Dersleri' kısmında Erol tarafından paylaşıldı.

1. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Herkese ve her seviyedeki sürücülere, sürücü adaylarına, artçılara ve meraklılara açık harika bir bilgi aktarım eğitimi.

Öğrencilerimize, İngiliz Polis Eğitim Sistemi olan RoadCraft ( Motosiklet Yol Sanatı ) sistemini anlatan ve güvenli sürüş için esas temelleri tazeley...en dört saatlik Power Point sunumlu bir kurstur.
    Güvenlik, Vizyon, Pozisyon, Viraj, Fren, Sollama ve şehir içi sürüş bu interaktif kursun kapsadığı bazı noktalardır.
    Görsel presentasyonlarla ileri sürüş tekniklerinin resimlendiği bu kursta, katılımcıların soruları için de geniş bir alan verilmiştir.
    Her eğitimimizin başında iki saat olmak üzere ve eğitimin içersinde de bulunmaktadır.

Tarih: 15 Aralık 2011 Perşem saat: 19:30 Yer: Gözptepe Time Cafe

Açık adres : Fahrettin Kerim Gökay cad. No: 132 / A
    www.goztepetime.com

Müsait olan Motosiklet forum ailesinin katılmasını şiddetle tavsiye ederim.

Gökhan Yasdal, o.somuncu ve Şafak bunu beğendi.
  2. Şafak

Şafak Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    İşte buuuu !!!
    Hemde maaş günü :)
    Orda görüşürüz o zaman :)

3. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki

Şimdi Tüm arkadaşlara haber verdim fakat kontenjan vs. gibi bilgi vermemişsin? Randevu veya ön kayıt gerektirecek mi?

4. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Motosiklet forum için kontenjan sıkıntısı yok, ön kayıt yok, ben zaten orda olucam merak etmeyin.

Şenol SEL bunu beğendi.
  5. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaş ankarada olmazki böyle şeyler (ücretsiz:D) olsada gitsek eylensek bizde:D

6. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Faydalı bir akşam oldu. Genelde tabi ki bildiğimiz şeyleri anlattı Rahmi hoca ama arada ayrıntılarda çok iyi tüyolar da verdi. Ben kendi adıma yağmurlu havalarda 1 üst vitesle gitmeyi hep doğru kabul ederken virajlarda işin değiştiğini öğrendim. Bilgi olsun diye vurgu yapayım. Yağmurda düz yolda 1 üst vites yani düşük devir ama viraja girerken vites düşürüp (varsa devir kadranınız yarısının üzerinde olmalı) yüksek devirde dönmeniz gerekiyor ki yol tutuşu iyi olsun ve kaymayın. Dikkat edin gazlayarak devri yükseltin demiyorum. Vites düşürün hızınız o vites için yukarılarda olsun. Tatlı bir gazla dönün o da viraj bitmeden tekerlek düşük çapa inip de hızınızı azaltmasın diye. Bu sayede tekerleğin içindeki kanallardan su daha kolay tahliye olacak daha iyi direnaj sağlanacağından virajda tutunma gerçekleşecek. Ben açıkçası virajlarda da hep yüksek viteste neredeyse boşta gibi dönüyordum. Benim için çok eğitici bir akşam oldu. Katılamayan dostlar adına üzüldüm.

7. Şafak

Şafak Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Akşam bende eğitimdeydim. Kocaeli'den gittim.
    Çok faydalı oldu, özelliklede benim gibi yeni başlayan biri için. Hatta bir daha olsa, gider dinlerim.

Gökhan, Erol Abi ve Rahmi hocayla tanıştım. Hem eğitici hemde çok eğlenceliydi.
    Epeyde güldük onuda belirteyim.

Beni karşılayan ve eğitimde ağırlayan Erol Abime çok teşekkürler burdan. Bu arada onulada hemşehri çıktık :) Bende onu bir yaz Malatya'da ağırlıycam kısmet olursa.

Rahmi hocanında tekrar ağzına sağlık.

Erol bunu beğendi.