Ramzey 250 cc Cruiser Kullanıcıları

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında EMRAH BAGCI tarafından paylaşıldı.

1. EMRAH BAGCI

EMRAH BAGCI Üye

Motosiklet:
    Ramzey
    Merhaba,

Bilgi paylaşımı açısından, özellikle karşılaşılan sorunlara başka kullanıcların deneyimleri sayesinde daha çabuk çözüm üretebilme açısından faydalı olacağını düsünüyorm.

3 aydır kullanıyorum ve kendi deneyimlerimi ve sorularımı paylaşmak isterim.

YAĞ:

En iyi yağ konusunda 15-50 tavsiye ediliyor. marka olarak da castrol ve shell.. Yalnız internet sitelerinden baktığım kadarıyla 15-50 diye bi yağ yok ikisinde de,10-50 var o da kışlık bildiğim kadarıyla, 15-50 yoksa 15-40 kullanılmalı diye düsünyorum? bu sondaki 40 ve 50 ler neyi belirtiyor ayrıca, çok farkedermi yani? Bir de servis para kazanmak için mi bilmiyorum ama petrolax marka bir yağın bu motorda en iyi performansı verdiğini diğer kaliteli markaların yağlarının tam performans vermediğini söyledi, gerçeklik payı olabilir mi? castrol 15-40 koymayı düsünüyorm simdi.

UZUN FAR:
    Uzun farı yakınca öndeki iki sarı lamba sönüyor kendi kendine, bu sekilde ayarlanmıs sanırım ama böyle olmaması gerekir diye düsünüyorm. bağlantı yapılırken mi bir sorun oldu acaba yoksa motorun özelliğimidir bu?

BOYAMA:
    motoru tamamen siyah renge boyatmak istiyorum. sarı şeritleri sevmiyorum çünkü. sadece sarı şeritleri kaldırıp (sticker gibi zaten), biraz zımparalayıp sadece bu kısımları mı boyatmak gerekir acaba,yoksa tamamen mi boyanması gerekir? kendim boyamak istesem ne cins bir boya olabilir? sprey boyalar var ama motora nasıl ne cins bi sprey boya gider?

LASTİK:
    iki tanede dubleks lastik şart. biraz fren ayarı biraz da lastiğin etkisiyle kaydırdım motoru trafikte küçük bi kaza atlattım, ufak yaralarla atlattım diyordum ama sonradan omzumda sıkıntı çıktı,doktora da gittim ama arıza kaldı biraz. lastik alacam hemen. ama lastik hava ayarı konusunda 23 ve 30 seklinde iki farklı derece okudum, en ideali kaçtır acaba?

DEVİR GÖSTERGESİ ve MOTORUN GAZ YEME SORUNU:
    motoru kullannmaya basladıktan ilk 10-15 dakika içinde 80 km hizdan 85-90 a yaklasınca bir anda sona vuruyordu ibreyi, servis motor tam ısınmadığıo devrini alamadığı için yapar onu dedi, sayaçta arıza yokmuş? inandırıcı geldi çünkü zaman geçtikçe 100 yaptığımda bile 6-7 anca oluyor. doğaldır sanırım bu durum?

bir de cikleyle çalıştırıp hemen yola çıkınca, gaz veriyorm ama gazı alıp hızlanmıyor. gazı biraz gevsetip tekrar artırmaya çalısınca arada hızlanır gibi oluyor sonra tekrar monoton bir düzeyde gazla gidiyor,gaz versem de almıyor. sonra ısındıkça bu sorun ortadan kalkıyor. motorun ısınmamıs olmasına bağlı bir sorun mudur,yoksa biyerde bir sıkıntı mı var? hava filtresi yada karbüratör mesela?

CİKLE ve BENZİN DEPOSU:

ilk çalıştırırken çabuk çalışsın diye cikleyle çalıştırıyordum. ilk zamanlar sorun yoktu ama iki haftadır duman çıkıyobiraz açık biraz koyu. zengin karısım oluyordur biliyordur ama 2 aydır neden yoktu da simdi oldu? benzin mi kirleniyo acaba ondan mı çıkıyo duman simdi? benzin deposunun benzin girişi ağzının depoyla birlesimini sağlayan boru üzerindeki sac benzeri madde benzinin etkisiyle erimis ve benzinin içine parçalırının düstüğün düsünüyorm. normalmidir bi kısmın erimesi parçalanması? bu parçalar mı acaba cikleye çalıstırırken duman çıkmasına sebep oluyor artık?

CANT ve NİKELAJ TEMİZLİĞi:
    zincirleri yağladıktan sonra cantlarda ve diskte özellikle yağ izleri olustu, hos bi görüntü olmuyo,bunları sıradan yağ çözücülerle silebilirmiyim yoksa, motorcularda satılan yağ çözücü tarzı zımbırtılardan mı almalı? nikelaj yüzeyler için de, evdeki temizleyicilerle yapınca sanki iz kalıyor gibi geldi ufak tefek, motorlar için olan temzileyicilerden mi almalı yine? temizlik konusunda cins ve marka tavsiyesi herkes için faydalı olacaktır kanaatindeyim. parlak görünüm için de arada cila atmak iyi olur herhalde?

MOTORDAN GELEN SES:
    daha once yoktu ama son zamanlarda, motordan sanki zincir sürtüyormus gibi ama ince bir ses geliyor. servise anlatmıstım bunu, sonraki gelidğinde bi sübap ayarı yapmamız gerekecek galiba tarzı bisey söylemisti. emme 0,10 egsoz 0,15 olacak bildiğim kadarıyla, servise bu ayarları yapmasını sölemelimiyim acaba? sen kimin isini kime öğretiyosun demesin :)

GİDON:

cruiser motorların gidonları hep biraz yüksekte olur diye düşünmüştüm,oylesi de daha güzel gröünüyor bence ama bizim motorda normal bi seviyede..1,87 boyum,biraz uzun sayılabilir ayrıca bu motora göre yani, bazen küçük kalıyorm gbi hissediyorm motorda gidonu yukarı doğru ibraz yükseltmek mümkün müdür acaba? gidon üzerindeki kabloların yettiği yere kadar çıkabilir diye bi tahmin yaptım bakınca. ayrıca elciğin olduğu yerden ilk kıvrıma kadarki kısımdan da biraz bükülrse biraz daha yukarı kalkabilir gibi de geliyor ama kaldırmaya çalışırken gidon demiri üstündeki kaplamalr da kalakabilir çatlayabilir diye düsündüm.

Plastik kaplı ayna bi eksi bence, enkısa zamanda nikelajlı alacam.

çinliler arasında belki performans anlamında pek fark yoktur ama görüntü anlamında en heybetlisi bence bizim motor. geçen bir mct gördüm,kendi motorumla karsılastırınca biraz küçük geldi..bundan inip bir shadowa binsem mesela, bu küçük gelecek bu seferde tabi :)

Erol bunu beğendi.
  2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  3. Süleyman Şengeldiler

Süleyman Şengeldiler Yeni Üye

Hocam bende almak istiyorum motor hiç sorun çıkartıyor mu ?

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Şimdi
    Sen bize selam bile vermeden dalmışın olaya.
    hadi ben yine empati yapayım.
    (hiçte bana göre değil ama)
    Senin vermediğin vermeye gerek görmediğin değer vermediğin selamı ben sana vereyim kardeş
    Merhaba
    Sence burası neresi
    Selamsız köy,Sorma gir çık sokak veya yol geçen hanı mı görünüyor oradan.
    Kardeş
    Sen bu güne kadar hiç mi bir cemiyete girmedin.Hiç mi tanımadığın mekana girmedin.
    Kardeş
    Hiç tanımadığın bir kişi senin olduğuğun cemiyete böyle balıklama atlarsa bre destuuur demezmisin Tanıt kendini önce sen kimsin nesin necisin inmisin cinmisin demezmisin
    Kardeş
    Hani bir söz vardır bizde.
    Hiç mi pazarda balık ağzı görmedin diye.

Bizim bu deliler köyünün bir formatı var maalesef
    Bakın bu köy için ne demişiz.
    DİKKAT !!! ÖNEMLİDİR !!!

*****MF Kuralları*****

*****Kullanıcı Adı (Nİck)*****

*****Profil Bİlgileri*****

*****Sizi Tanıyalım*****

Anlayışınız için teşekkürler, Motosikletforum Yönetimi...

5. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    öncelikle forumumuza hoşgedliniz süleyman bey..ancak şenol hocamında belirttiği gibi forumumuzda bazı kurallar var..en kısa zamanda umarım yerine getirirsiniz..

6. EMRAH BAGCI

EMRAH BAGCI Üye

Motosiklet:
    Ramzey
    polisler hemen görev başında :) adamı sorduğuna soracağına pişman etmişssiniz yaw şenol abi özelilke :) bende ilk girdiğimde bilmiyordum tanıtmak gerektiğini, ikaz edilince hemen tanıttım. polissiniz tamam ama yüklenemeyilm bukadarda lütfen :)

7. EMRAH BAGCI

EMRAH BAGCI Üye

Motosiklet:
    Ramzey
    Şenol abi, aynı msjdan iki tane olduğunu bilmiyordum. koyduğun linke girmeye çalıstım ama izin vermedi ne yazdığını bilemiyorm oyüzden. Tekrar olmuşsa eğer afedersiniz, silebilirz konuyu..

8. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    emrah ortalığı karıştırma :)