ramzey ci arkadaşları paylaşım için davet ediyorum

Konu, 'DİĞER MARKALAR' kısmında efe yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. efe yılmaz

efe yılmaz Yeni Üye

selam arkadaşlar. ramzey marka motorlarınızla ilgili paylaşımlarınızı bekliyorum.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ramzey i olan Alican kardeşimiz size çok güzel anılarını anlatacaktır.

Hatta bir kaç arkadaş daha vardı ama Artık Ramzeysiz oldukları için çok mutlular.

3. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Seve seve :D
    Ramzey motorsiklet %100 yerli üretim japon kalitesi motorsiklet desen harika bir dolandırıcılık olur.
    İlk olarak şu olayı beyninizden silin ramzey türk malı felan değildir.Aksine halis mulis çin malıdır.Çinden gelen parçaları gebzede toplayıp millete türk malı diye kakalıyolar.
    Nasıl motorsikletden memnunmusun dersen aramız buralar iyi ama her an bozulabilir.
    Şimdi 0 km den başlayarak sorunları sayayım.
    1-2100 km 100 km/h la giderken arka teker kilitlendi krank mili kilitlenmiş 14 km elimle ittirdim (4 km)(40 ytl)
    2-4100 km bakıma gittim filtre bulaşık süngeri gibi ağzına kadar yağ içinde sübap ayarı bozulmuş.Buji ıslatmış(80 ytl)
    3-Bakımda Viteş tarayıcısı çalışmıyordu ampul taktı hız telinin girdiği yuvayı kırmış hız göstermiyor.Servisden istedim vermediler müşteri hizmetlerine şikayet ettim ağustosta parçayı gönderdim inşallah bugün yarın gelir.Yeni gösterge paneli (176 ytl)
    4-Köyde 3 günlüğüne motorumu dedeme bıraktım eksozun bağlantı civatası ayakla beraber düşmüş dedem de farketmeyip o şekil gidince eksoz bloğu aşağıya çekmiş.Neyseki sorun yok eksoz eğrilmiş kendini nasıl oluyorsa düzeltme + nikelaj (40 ytl)hebide ayak (20 ytl)
    5-kaza yaptım ön grenaj far ve grenaj camı ve gösterge saatim kırıldı set halinde sipariş bekliyorum eylülden beri:D
    6-Debriyaj balatarım bitti kapağı açtım içinde özel somunlu bir parça çıktı sökülüyor serviste 80 lira para istiyor inat ettim yaptırmıycam.
    7-Aldığım günden beri arka frenim adam gibi tutmuyor.Geçnlerde kendi imkanlarımla söktüm balatamın yayı kırılmış kapana ve balatanın arasına sıkışmış.Söküp yenisini taktım motorun sanki ipini kesmişsiniz gibi gidiyor servise olayı söyledim bedevadan balata vericeklerdi almadım asabımı bozuyo çapsız herifler bi kaşıkta boğasım var hepsini.(20ytl)
    8-Geçenlerde motorum gene çalışmıyodu daha 4000 km yapmammış buji deforme olmuş sübaplar gene bozulmuş (40 ytl)
    9-Yaptığım 30.000 km boyunca Hava filtresini 6 kez değiştirdim 6*6=36 ytl
    10-3Aydır gelmeyen kafa grenajım geldi 145 (ytl)
    Toplam masrafım:561 ytl
    Motosiklet 2.250 ye aldım
    2811 liraya Yamaha ybr nin en kralı alınır.
    Böyle bir kazığı motorun her kontağını açtığımda bitarafımda hissediyorum böyle sorunlar yaşamak istemeyenler lütfen bu ve bu gibi markalardan uzak dursun.