Reacıng

Konu, 'Güncel Haber ve Duyurular' kısmında ECEM CAN tarafından paylaşıldı.

1. ECEM CAN

ECEM CAN Yeni Üye

Slm millet ben ecem 10 yıldır scoter kullanıyorum artık reacınge gecmek ıstıyorum ama önce denemem lzm ücretli olarak bana reacing kullandıracak bir arkadas varmı.şimdiden teşekkürler...

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Reacing ?
    Sayenizde Motosiklet kültürü yeni bir deyim mi kazandı acaba.
    Baktınız mı bu kelimenin anlamı nedir diye
    Demek istediğiniz Racing olmasın sakın :D

Yeri gelmişken;
    10 yıldır scooter (bana göre sukuter :D) kullandınız ve hemen racinge geçmek hatta kiralamak istiyorsunuz.
    Ama dikkatinizi çekerim racing de vites var debriyaj var arka fren sağ ayağınızın altında olacak.
    Gelin siz bu sevdaya bu hobiye sıfırdan başlayın önce eğitim alın sonra kiralama yoluna gidin.
    Racing affetmez en ufak hatada sürücüsünü telef eder.

Ekrem Kalafatoglu ve Barış bunu beğendi.
  3. Samet UZUN

Samet UZUN Üye

Motosiklet:
    Honda
    scooter ile racing arasında uçurum var. tamam denge işi için pek sorun yoktur ama scooterın gazı açtığınızda ki tepki ile race arasındaki tepki arasında uçurum var. Ön kalkabilir fazla patinaj çekip yatabilir. ihtimal çok :) kendimden biliyorum :D

Bu yüzden ilk önce 250 cc bir makine alıp bi benim tercihim ninja olur bayanlarda da çok kullanan gördüm geçiş için ideal motor diyebilirim. Onda da 1-2 sene sürdükten sonra artık kendiniz karar verirsiniz devamına.

Sürmek kolay ama durdurmak gerçekten zor :)

Geçen arkadaşın scooterı aldım geziyorum aniden bi araba çıktı önüme afalladım. Sağ ayağımla fren yapmaya çalışıyorum. bana yaramadı scooter bende race devam edeyim :)

4. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Valla ben senı anlayamadım kardes Racing tehlıkelı alma dıyorsun ninja al dıyorsun :D :D

Alacaksanız racing tarzı bır motor cbr 125 alın
    ilk vıteslı baslangıc ıcın zaten 150 cc den yukarı bır motor almanızı tavsıye etmem

5. Samet UZUN

Samet UZUN Üye

Motosiklet:
    Honda
    600 cc ile 250 cc arasında fark var yani :)

10 yıldır kullanıyorsa tecrübesi olduğu için 125ten biraz daha yukarı çıkabilir dedim :) gözünü çok yükseğe dikmeden yani 600 düşünmeden 250 cc daha uygun yani :) 10 yıllık tecrübe az değil :)

6. Yilmaz.Turac

Yilmaz.Turac Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    ecem hosgeldin,

motor sevdasi iste neler söyletiyor :) tabi sen belirtmemis olmana ragmen racing (yalnis yazmayalim fircayi yeriz sonra) dendiginde benim aklima hemen, en asagi 1000 cc lik mir makina gelir :) tabi bunlarin 125 likleride var sanirim sen bunlardan bahsetmissindir. hepiz yanlis anladik.. :) ama oturus ve surus tarzi bakimindan ben sana nacked öneririm.