remziden hondaya

Konu, 'Motosikletinizin Resimleri ve Videoları' kısmında egesev35 tarafından paylaşıldı.

1. egesev35

egesev35 Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda

2. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hayırlı olsun güzel görünüyor. 600F galiba.

3. egesev35

egesev35 Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    evet 600f haziranda aldım biraz aksesuarla bişeye benzedi,bu arada teşekkür ederim yorumlarınız için,

4. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    Hocam sen de biraz yorum yap, remzide kaç km yaptın, bunda kaç km yaptın. Geçiş nasıl oldu, yorumlar, görüşler? Belki remzisi olan 600f e geçmek isteyenler vardır, bi fikir edinirler :)

Memnun musun mesela?
    Düşük beygirden büyük beygire geçiş sıkıntı verdimi?
    race sürerken bel ağrır mı?
    vs,vs..

5. egesev35

egesev35 Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    remziyi 3200 tl aldığım 2000 tl elden çıkardım.uğraşılmaz çin mallarıyla 4500 km sattım, 250 600 arası çok farketti ama çok memnunum ramzeyi kullanırken yoruluyordum gitmiyor alet zorlarınca titremeye başlar su gördümü arıza çıkarır yani çin malı normaldir şimdiki motoru 24000tl aldım aksesuarlar ile 27000 falan geldi şimdilik sıkıntı yok motoru kullandıkça tanırsın bence eğitim almadım gerekte yok motor kullanmak için birazda yetenek gerekli birazda iradeli olmak gerekli bazen iradede kesmiyor :) bel ağrısı sorunu yok ama 1-2 saatten sonra kolları biraz zorluyor okadar, gerçi sporla alakalı olabilir herkezde aynı etkiyi vermez.

6. Şafak

Şafak Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Yaşlı, ama iyi motorcular der ki: “Sürüşün sonunda kolların bacaklarından daha çok ağrıyorsa, öğrenecek çok şeyin var.”
    (Konumlanma Her Şeydir.. Paolo Volpara, Mart 2008, OMM)

Şenol SEL bunu beğendi.
  7. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    Hmm, şöyle bi 8-10 saat sürünce her tarafın ağrıyo da, özellikle çanağa ağrılar giriyo sanki hocam uzunyolda sürerken :D

Arazide sürerken özellikle trapez kaslarının epey zorlandığını farkettim, boyunla omuz arası ve sırta doğru.

Race hiç sürmediğim için o konuda bişey diyemiycem.

Egesev'e katıldığım konu: beceri de önemlidir mutlaka. İrade de de önemli katılıyorum, imzamı atarım.

Faydalanacak ne varsa al mak lazım, iyi süren birinden mutlaka bişeyler kapılabilir. Yani eğitim de faydalı olur neden olmasın.

8. egesev35

egesev35 Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    doğru söylüyorsun benden daha tecrübeli arkadaşlarda bişeyler öğrenmek iyi olur öğrenmeye karşı değilim para verip öğrenme saçma geliyor. motorla tek başınasın sonuçta.

9. H. Nuri

H. Nuri Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhaba

Yeni motor hayırlı uğurlu olsun,kazasız belasız sürüşler dilerim.Ama beni şaşırtan,cruiser tipi motordan,race tipi motora geçmiş olmanız.Genelde cruiser kullanmaya başlayanlarda durum tarz değiştirmekten ziyade motor büyütmek gibi oluyor.Tabi ki bu demek değil ki chopper kullanan illa ki hayatının sonun a kadar chopper kullanacak :) Ama dediğim gibi biraz şaşırdım doğrusu.Acaba böyle bir geçişe ne sebeb olmuş olabilir.

10. egesev35

egesev35 Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    yorumlarınız için teşekkürler , benim için hep racing vardı remziyi ucuz diye öğrenmek amaçlı aldım baya işimi gördü ama çok kötü bir motordu uzun yola güvenip çıkamazsın chopper gibi ama bence gaz tenekesi. her hafta bi civatası düşüyordu :) yani yeni öğrenmek istiyen arkadaşlar ikinci el olsun japon olsun . çin malından iyidir.

11. ferhat_sevinc

ferhat_sevinc Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Hayırlı olsun,güle güle kullanın.

egesev35 bunu beğendi.
  12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Paralı eğitime karşı iseniz sizi büyüten Anne ve Babanıza da karşısınız demektir.
    Çünkü sizi bu yaşa getirene bir şeyler öğretene kadar çok zaman ve nakit harcadılar farkındamısınız.
    Doğdunuz andan ilkokula gelene dek hatta şu andaki yaşınıza kadar size konuşmayı emeklemeyi taytay durmayı dengede durmanızı yürümenizi ve nihayetinde koşmayı binbir sabırla bıkmadan usanmadan öğrettiler.İşte bu eğitimdir ve siz istemeseniz de bu eğitimleri çok pahalı bir şekilde aldınız.
    Size bu eğitimleri vermemiş olsalardı tek başınıza kalmış olsaydınız ne yürümeyi ne konuşmayı asla kendi kendinize öğrenemezdiniz.
    Ne kadar azimli olursanız olun.Bu imkansızdır.
    Keza ilk okulda ki öğretmenleriniz size okumayı yazmayı hesap yazmayı göstermeselerdi siz ne kadar iradeli olursanız olun ne kadar çok azimli olursanız olun imkansız öğrenemezdiniz.
    Bence bu kadar peşin fikirle yazmayın.Önce kendinizle çok çelişirsiniz sonra da toplumda yalnız kalırsınız.
    Eğitime karşıyım derken bir daha düşünün.
    Motosikletli yaşam şekli hata kabul etmez.Siz istediğiniz kadar azimli iradeli olun hiç sorun değil.Bilmediğiniz bir eylemi öğrenmek imkansızdır.Mümkün değil.
    Bizim eğitimlerimize sizin gibi hatta sizden daha peşin fikirli ne sözde sürücüler geldi.
    Hatta bir kaçında onurla şerefle ayaklarında ömür boyu takılı kalacak platinlerini gösterenler geldi.

Ama şimdi hepsi eğitimin faydasını aldılar gördüler hatayı kabul ettiler ve Güvenle ve Keyfle yollardalar.

Mesela bu konuda bu forumdan çok muhteşem örnekler verebilirim.Onurla Şerefle veririm bu örnekleri.
    Mesela Trabzonda eğitime gelen Yönetici Arkadaşımız Özgür, mesela Forum admini Erol DEMİRTAŞ, Mesela şu anda başka bir Motosiklet grubunda BMW F 650 GS i ile karlı arazide muhteşem gezilere katılan Nursena KAMAŞ hanımefendi, ve bir kaç arkadaş daha.
    Ki Erol DEMİRTAŞ aldığı eğitimler sonucunda şu anda forumda ki "ileri sürücü" sınıfında ki tek sürücü olmuştur.
    Para verip Eğitime karşıyım çok saçma geliyor dediğinizde neler ifade ettiğinizi anlayamazsınız.Bu "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri veren akademiler sizi hayata tutacak bilgileri pratik olarak birebir uygulayarak verirler.
    Mesela keskin bir virajı dönmek için neler gerektiğini nasıl konumlanmanız gerektiğini hızınızı vitesinizin nasıl olması gerektiğini bu size saçma gelen eğitimlerde öğreneir ve uygularsınız ve sürüşünüzden zevk alırsınız.Mesela bizler için yolda olmak anı yaşamaktır hedefe varmak değildir asıl amacımız.Hedefe ne zaman varacağımız değildir aslolan nasıl varacağımızdır.Keyf alarak mı yorgun bitkin halde mi.
    Mesela bne Yamaha Ybr 125 ile Bursa'dan İskenderun'a gittim.1440 km.Hiç yorulmadım keyfle gittim.18 saatte molalarla gittim.Ama hiç üzülmedim hiç yorulmadım.
    Mesela Bursa'dan Midyat'a gittim 23,5 saatte.Hiç üzülmedim yorulmadım Midyat'a varınca hemen otele gidip yorgan döşek yatmadım bazıları gibi..
    Ve ben uzun km leri hep ybr ile yaptım.GL 1500 le de yurt dışı gezileri yaptım o zamanlar sizin gibiydim.Eğitimsizdim ve Bursa'dan Çekoslavakya ya 5 günde gittim ve 3 gün kendime gelememiştim.Sanki Motosikleti sırtımda taşımıştım.Nasıl Bursa'ya geri dönceğim diye ciddi ciddi düşünmüştüm.Arkadaşlarımın gazıyla kaz gibi yola çıktım 7 günde Bursa'ya varabildim.Aylarca motosiklete binememiştim.
    Ama eğitimler almaya başladıkça ki eğitimlerim hala da devam ediyor artık zerre yorgunluğum olmuyor.Şu anda ben hayatta isem bunu aldığım eğitimlere borçluyum.
    Üstelik bu mesajı şu satte nasıl yazıyorum size deyivereyim.
    Ben Bursa'da bir hızlı yemek hizmeti veren şirkette Motorlu Servis elemanı olarak ybr 125 le çalışıyorum.Bugün kü Bursa ve ilçeleri kat ettiğim mesafe 215 km.10 saatte 215 km yani saat başına 21,5 km yapar basit hesapla.Ve hiç yorgun değilim.Ne sizin gibi kollarımda ağrı var ne sırtımda.Sadece baldırlarımda biraz ağrı var ve ben 50 yaşındayım.
    Karşı olduğunuz şeyin sizi hayata bağlayan pratik bilgilerin eksikliği ile kör topal yaşama şeklini seçmenizle eş değerdir.
    Geçmişte yaşadığım bir tecrübe gelir aklıma hep sizin gibi diyenlerden.
    Şimdi aramızda olmayan tamda düğün gecesi telef olmuş bir sürücü vardı tanıdığım.
    Verdiğin bilgilerden sıkıldı bir gün bırak aga ya demirden korkasak trene binmezdin dedi ve bu lafın üstünden iki hafta sonra tam da düğün olacağı gece 4 kolluya bindi ama inanın cesedi hiçte yakışıklı değildi.
    Geçen yıl bir kaç saatliğine Tekirdağ Çorlu'ya gittim.
    Bu forumdan bir kaç arkadaşla çok kısa bir sohbetimiz oldu.Eğitimlerle alaklı bir kaç püf noktası anlattım ayak üstü.
    Anlattıklarımı sürücülüğüne kattılar ve neler değişti kendileri anlatsın.
    Bu forumda eğitim alıp şu anda yollarda anı yaşayan yolda olmanın hazzını yaşayanlar anlatsın eğitimlere verdiklere paraya ve zamana değip değmediğini.
    Ben eğitimlerden aldığım bilgiyi yollarda kendimle ve diğer arkadaşlarımla paylaşıyorum keyfle zevkle.
    Eğitimler sayesinde 35 yıllık motosiklet sürücülüğüme (kullanıcılığı değil) devam edebiliyorum.3 kalp krizi geçirmiş biri olarak.
    Bir daha düşünün.

oguz.aktan, egesev35 ve Şafak bunu beğendi.
  13. egesev35

egesev35 Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Şenol hocamız parladı yine :) eğitime karşı değilim yanlış anlama "motor eğitimi " demiştim ama kendim adıma söyledim tabiki tüm arkadaşlar eğitim alsın çok önemli ama sonuçta yetenek yoksa istediğin kadar eğitim ver fayda etmez.eğitim amacı kendini iyice geliştirmek için son nokta bence şehirler arası yolculuk yapan arkadaşlar mutlaka eğitim alsın. mekanik ilk yardım sürüş tekniklerinden tut motordan düşme eğitimi bile gerekli donanımdan bahsetmiyorum motorunuz 2000 tl olabilir donanımında ucuz olması gerekmez en kaliteli malzemeler şart, birde en önemlisi tecrübe motoru iyice tanımadan fazla açılmayın bence, şenol hocamzın dediği gibi 2 tekerden inip dört kolluya binmek var.

14. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    şenol hocam arkadaşımız demek istediğini bence yanlış anlatmış!demek istediğin de haklılık payı var.yani kişi bir konu hakkın da yeteneksiz ise eğitim falan kifayetsiz kalıyor.bu benim yaşadığım sık bir durum. örneğin kimine yüzmeyi 3 derste öğretiyorsam kimine değil 20 ders öğrenemeden gidenler var!