Rolanti...

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Adil Özel tarafından paylaşıldı.

1. Adil Özel

Adil Özel Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Son 2 gündür motorum rolantide tam gaz çalışıyor,20 senedir motor kullanıyorum ilk kez böyle bir şey görüyorum,tamirci çözemedi zaten burdakiler bişey anlamıyor bende çözemedim,karbüratörü 4-5 kez yokladım anormal bişey göremedim,motorum scooter yardımlarınızı bekliyorum tşkler...

2. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    1-Emme manifoldunun silindir kapağına bağlandığı yerde Oring veya conta bulunur onu kontrol edin.(civataları ile beraber)
    2-Emme manifoldu karbüratör tarafında lastik varsa kırık,delik kontrolu ile kelpçenin kontrolunu yapın.
    3-Jigle kelebeğinin kapalı kalma durumu olabilir kontrol edin..(teli sıkışmış ve kapalı kalmış olabilir)
    4-Hava filtresini kontrol edin..(tamamen tıkanmış olabilir,ancak tamirci bunu çıkararak zaten denemiş olmalı)

3. Adil Özel

Adil Özel Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Cevaplarınız için tşkler,fakat emme manifoldu 10 gün kadar önce patlak olduğu için değişmişti,jikleden bende şüphelenmiştim değiştirdim ,aynı hava filtresi yeni ve yaz ayında olduğumuzdan sık temizlerim aklım almıyor anahtarı alıp kontağı açıyorum devir göstergesi 3750civarı devir gösteriyor...

4. Adil Özel

Adil Özel Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Arızamı buldum onardım ilgilenen arkadaşlara tşkler pardon arkadaşa tşkler...

5. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Arıza nedenini de yazsaydınız..Belki başına gelecek arkadaşlara tecrübe olur..

6. Adil Özel

Adil Özel Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Tabiki gaz kelebeği takılıyormuş,çok az açık kaldığından gazda kalıyormuş kurcalayınca hafif kırç diye bir ses geldi yerine oturdu.(çok basit ama bulamayınca uğraştırıyor)