Romanya - Turkiye

Konu, 'Uluslararası Gezi ve Tur Organizasyonları' kısmında Erdinc.Akbay tarafından paylaşıldı.

1. Erdinc.Akbay

Erdinc.Akbay Misafir

Selamlar, yeni bir motor kullanicisiyim, kendime ait ilk motorum olacak 125lik bir racing edinmek uzereyim.

Tecrubem yeterli seviyeye ulastiginda ilk amacim Romanya-Turkiye yolunu yapmak.

Cok goreceli bir soru olacak ancak uluslararasi motosiklet yolculugu icin ortalama tecrube suresi kac km'dir?

Ayrica 1000km ustu bu tip parkurlar icin 125lik bir racing yeterli olur mu?

Cok tesekkurler

2. oguzhan

oguzhan Kıdemli Üye

bükreşin neresinde oturuyorsunuz. bizim otopenide iş yerimiz var belki tanışma fırsatımız olur...
    sorunuza gelince benim kanım uluslararası yolculuk için en az 2 yıl şehiriçinde pişirmeniz gerekiyor motosiklet kullanımını. daha sonra bi 125 lik motosikletle o kadar yol gidilirmi gidilir ama bu sizin için çok zor çetrefilli ve yorucu bi yolculuk olacaktır bence en az 2 yıl 125 lik motosikletle şehiriçinde motosiklet kullanın ardından daha büyük bi makine alıp uzun yolculuklara çıkarsanız bence sizin için daha zevkli ve güvenli olacaktır diye düşünüyorum saygılar...

Ali Aygün bunu beğendi.
  3. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    aramıza hoşgeldiniz 1000 km yol 125 lik le bitmez yanında kamyonlar tırlar geçiyor adamın moralı bozuluyor

4. Erdinc.Akbay

Erdinc.Akbay Misafir

Selam, bilgi icin tesekkurler, ben dorobanti tarafindayim, siz burada mi yasiyorsunuz yoksa gelip gidiyor musunuz? email adresinizi verebilirseniz oradan dogrudan haberlesiriz.

5. Erdinc.Akbay

Erdinc.Akbay Misafir

Selam, genel anlamda ben de sizin gibi dusunuyorum, fakat bahsettigim 125lik aprilia rs 125'in 33 beygirlik versiyonu, yani son hizi asagi yukari 185 km, cbr'ye benzemiyor. fakat dusuncem, motor 2 zamanli oldugu icin uzun sure kesintisiz kullanimda cok isinma yapabilir.

Sizin gorusunuz nedir?

6. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    bence o kadar km ye 250 cc den aşağıya çıkma 2 zamanlı dediğiniz gibi bi zaman sonra sal yakamı diyecek:D bende en aşağıya 250 cc derim so soğutmalı olsun uzun ömürlü olur

7. Erdinc.Akbay

Erdinc.Akbay Misafir

direk 250 cc baslayabilecegim bi race onerisi var mi? yoksa 125le 1-2 sene ter atip sonra buyuk makina zamani mi demeli?

Tesekkurler

8. thereddevil

thereddevil Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    hyosung gt250 r ya da kawa ninja 250 var ben de bunları araştırıyorum alacam inşallah:)

9. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    bende hyosung a hiç bulaşmadan kawa ninjanın en kötü ihtimal yanii param anca ona yeter dersen 95 96 modelleri var onlar bide hyosung a duman attırır çünki(japon)

10. Erdinc.Akbay

Erdinc.Akbay Misafir

Selam arkadaslar,

Romanya'da ikinci el ninja ninja 250 R bulamadim pek tek buldugum bu o da 2008, bilginiz olsun diye ilani veriyorum,

http://www.bikeshop.ro/motociclete/...ninja 250r garage italia-din-2008-115556.html

Acaba 250 R modeli ne zaman piyasaya suruldu bilen var mi? Cunku bu ilanin oncesinde ancak 98 model civari 250lik ZZRler bulabiliyorum, butceme ancak onlar uyuyor cunku 2000 euro civarindalar.

Aprilia RS 125 ikinci eller de 2006-2007 model 2500 eurolar civarinda:

ornek:

http://www.bikeshop.ro/motociclete/...cond-hand-aprilia-rs 125-din-2007-116147.html

sizce daha yeni bir aprilia rs 125 mi yoksa daha eski bir 250lik kawasaki mi baslangic motoru olmali?

tesekkurler.

11. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    tabi ki kawasaki ama hangisinin daha servisi ii se çevrende varsa onuda alabilirsin

12. Ertan.Derinay

Ertan.Derinay Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Selamlar Erdinç kardeşim işine karışmak gibi olmasın ama race motorla yurt dışında yaklaşık olarak 1500 km lik bir yol yapma gafletinde bulundum inan bir hafta kendime gelemedim, çok yorucu oluyor, uzun yol için şöyle biraz daha dik oturulabilecek en azından 250 cc lik bir motor bence daha uygun olur. Tabiiki karar senin, kolay gelsin.

13. Erdinc.Akbay

Erdinc.Akbay Misafir

Selamlar ve tesekkurler,

Acikcasi benim de race ile uzun yol konusunda tecrubeyle sabit olmasa da bahsettiginiz endiselerim var. Sanirim kararim cok istedigim baslangic seviye bir race motorla daha kisa yolculuklarla hevesimi giderip, uzun bir yolculuk icin yeterli seviyeye geldigimde de daha buyuk ve uzun yola daha uygun bir motorla Turkiye seyahatini yapmak olacak.

tesekkurler!

14. oguzhan

oguzhan Kıdemli Üye

evet bu söylediğin bence çok daha uygun. bu arada ben romanyaya sadece gidip geliyorum devamlı istanbulda kalıyorum...

15. Erdinc.Akbay

Erdinc.Akbay Misafir

Konu biraz sapmis olacak ama 250 kawasaki ve 125 aprilia ile ilgili gonderdigim ilanlara bakabilen oldu mu arkadaslar? nedir yorumlariniz?

16. pirharun

pirharun Yeni Üye

Romanya'da gidecek arkadaslara kisa bilgiler.

Romanya'nin Baskenti Bükres Tuna Irmagi kiyisinda kurulmus bir sehirdir. Bükres Sehri geçmiste sürekli sanat ve mimarinin baskenti olmustur. Bükres'te 1989 yilinda tamamlanan Parlamento Binasi Pentagon ve Tibetteki Potala Sarayi'ndan sonra Dünya'nin 3. Büyük binasidir. Bükres Sehri 1459 yilinda Kont Drakula olarak bilinen Prens Vlad tarafindan kurulmustur. Sehir zamanla Drakulanin Sarayinin etrafinda büyüyerek bugünkü Bükres ortaya çikmistir.
    mutlaka gormeniz gereken destinasyonlar....
    1- Athenaeum muzesi
    2- Piata Arcul de Triumph
    3- Milli Sanat Müzesi,
    4- Herastrau Gölü
    5- Gradina Cismigiu Parki
    6- KÖSTENCE KRAL CAMII
    7- ZAFER ANITI
    8- Khreschatyk
    9- TRANSILVANYA SATOLARIYLA
    10- http://www.privatetoursinistanbul.com bu sitedende eskiden uçak bileti de satiliyordu ben burdan aldim...
    diger konu ise konaklamada ben arkadaslara tavsiyem otel cok pahali onun bizim otel diyebilecegimiz yerler 100 usd baslayor onun yerine size ben size ev kiralamalarini tavsiye ediyorum. onlar ise 45 usd kaliyor ve cok daha rahat edeceginiz yerler acikcasi il gidisimde bende diger giden arkadaslar gibi fazla otel parasi verenlerdenim. yemek konusu ise arkadaslara domuz eti yemek istemeyen arkadaslara vejetaryan demek en iyi tercih olsa gerek ..