Rüzgar gülü...EMRE KARDESIMIN ANISINA

Konu, 'Motosiklet Videoları' kısmında Hakan ERSOZ tarafından paylaşıldı.

1. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki

2. izzet.SARITAS

izzet.SARITAS Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    açılmıyor malesef:(

3. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    1:37 de palamut gibi kamikaze firsatini geri tepmesi disinda guzel bir surustu.

Bana pek sakat gelmedi acikcasi, cok keyfli bir surus olmus. Gunesin karsidan vurmasini saymazsak.
    Hic tasvip etmiyoruz o ayri :D

Sunu da soylemeden gecmiyim; 160 fena bir surat degil, 250yi zorlamanin pek anlami yok. Amacin ne oldugunu motor kullanan herkes bilir. 250ye cikmanin cok anlami yok, ekstra bir keyf vermiyor.
    Bu arada 6 sene olmus 250 gormeyeli.. :(

4. ANIL

ANIL Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Allah göstermesin:)

5. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    merak insanoğlunun genlerinde var.her zaman olmasada fırsat bulunca uygun ortam yani uygun ortamdan kastım yolun dümdüz ve gözünün alabildiğine boş olması çok az bir zaman olsada o hızlara çıkmak isterim ve çıkarım.zevki varmı yokmu orası tartışılır.

6. İlhan.Aydınlıoğlu

İlhan.Aydınlıoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Bizden önceki motorcular ve devamında bizler bangır bangır "motosikletleri farkedin" diye bağırıyoruz. Bu görüntüden sonra biz motosikletlileri trafikte "adam" yerine koymamaları normaldir diye düşünüyorum.
    Motosiklet kullananların tüm trafik kurallarını ihlal etmesi serbesttir diye bir kural bilmiyorum. Bilen varsa beri gelsin.
    Eğer trafikte motosikletlerin "araç" yerine konulabilmesini istiyorsak trafikteki diğer tüm araçlar gibi trafik kurallarına riayet etmeliyiz diye düşünüyorum.
    Bilmem yanlış mı düşünüyorum.
    Benim yaşım biraz "genç" kavramını fazla geçmiş diye böyle düşünüyor olabilirim. Ama eğer kendimizi kabul ettirmek istiyorsak kurallara uymak zorunda olduğumuzu unutmamamız gerekir.
    Emre kardeşim belki çoğu insanın cesaret edemeyeceği hareketler yapıyordur, ama sonucunda tüm motosikletlilere zarar verdiğinin farkında değildir.
    Emre kardeşimin "trafik kurallarını hiçe sayarak sağından-solundan" geçtiği araçları kullananlar ve o araç içerisinde bulunan insanların motosiklet kullananlar hakkındaki düşüncelerini az çok tahmin edebiliyorum.
    Lütfen şunu unutmayalım. Motosiklet (eğer trafikte kullanılıyorsa) bir gösteri aracı değildir.

7. İsmail Kurt

İsmail Kurt Aktif Üye

Motosiklet:
    Keeway
    veladdalin amin

8. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Emre karşıdan motor üstünde hayatını kaybetmiş bir arkadaşımdır yorumlarınızı ona göre yapmanızı rica ederim...

9. İlhan.Aydınlıoğlu

İlhan.Aydınlıoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Emre kardeşime Allahtan rahmet diliyorum.
    Benim sözlerim sadece Emre için değil, trafikte Emre gibi motosiklet kullananlar için.
    Düşünün ; Öyle bir platform var ve bu platformda motosikletlerin trafikte farkedilmeleri gerektiğini anlatmanız için bir fırsat oluştu. Ve siz motosikletlerin trafikte "araç" olarak tanınmasını sağlamanız gerekiyor.
    Siz de tüm içtenliğinizle motosikletlerin trafikte "araç" olarak kabul edilmesi gerektiğini tüm gerekçeleriyle anlatıyorsunuz.
    Ancak karşınızda bulunan kişiler size (rahmetli) Emre gibi birçok motosikletlinin trafikte motosiklet kullanımına dair videolarını izlettiriyor. Bu durumda söyleyecek başka bir sözünüz olurmu merak ediyorum.

10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Emre ye kim izin verdi trafikte bütün kuralları çiğnemek için.Emrenin ne işi vardı emniyet şeridinde.Emrenin ne acelesi vardı trafikte tüm şeritleri kullandı.
    Bu tarz araç kullananlar yüzünden bir normal sürücüler acı çekiyor.Kimin buna hakkı var.
    Bu tarz hareketleri tasvip etmiyorum.
    Bizler efendi olmak zorundayız.Mecburuz.Bunun başka sözü lafı yok.Hız tutkusunu tatmak isteyenleri trafiğe kapalı pistelere alalım.Orda istediğinizi yapın.Biz trafikte bu tür araç kullananları istemiyoruz.
    Biz kimiz:
    Motosikleti hobi olarak kullananlar.Önce kendimize sonra diğer araçlara ve kişilere zarar vermekten çekinen saygılı sürücüleriz.Biz buyuz.

Bülent.Ö ve İlhan.Aydınlıoğlu bunu beğendi.
  11. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Trafik hakkında biraz daha bilinçli olmak gerekli size katılıyorum ama

türkiyede alkollü araç kullanmak bu kadar basit cezalar çok hafif düzensiz bir düzen var olmakta

araba otobüs kamyon gibi araçlar kurallara uymamak için çabalarken birçok can alırken

emrenin yaptıgı sadece kendine zarar vermekten başka bişi degildir

sizin düşündügünüz gibi yada yaşamınıza entegre ettiginiz gibi kurallara uymak böyle bir toplumda bana akıllıca gelmiyor

tamamen hasta bir toplumda saglıklı yaşamak yaşamak degildir.......
    Krishna

12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Sanırım siz farkında değilsiniz.Bu arkadaşlar sadece kendilerine zarar vermezler.Bizlerede zarar verirler.Bir motosiklet kazası olduğunda ai,lelerimiz bize baskı yapar.Bak kaza yapmış sat motosikleti bırak tehlikeli diye.Birde bu yanından bakın bakalım kendinden başkalarına nasıl zarar veriyormuş.

Bizim istediğimiz gibi bir trafik yoksa bizim istediğimiz gibi yollar yoksa ve olmayacaksa bizde kendimize yeni sistemler oluşturmak Mecburiyetindeyiz.Ama yine de geriden gelenleri düşünerek hareket etmeliyiz.Bu tarz araç kullananlar o anda kendi egolarını tatmin ederken diğer araç sürücüleri bu kişilere olan kızgınlıklarını diğer daha yavaş motosiklet sürücülerinden çıkarırlar.Ve sıkıştırıp ölmelerine veya sakat kalmalarına sebep vermekteler.Bu yüzden trafikte yapacağımız her hareketi önceden düşünüp yapmalıyız.Geriden gelecekleride düşünmeye mecburuz.Neden başkalarının hatalarını bizler odeyelim.
    Ben bu hesaba katılmak istemiyorum.
    Bu yüzden bu tarz araç kullananlar dikkatli olsunlar.Kendi canlarını düşünmeyebilirler beni ilgilendirmez ama benim canımı düşünmeye mecburlar.
    Herkes üzerine düşen görevi yapmaya Mecbur dur.

Bülent.Ö ve İlhan.Aydınlıoğlu bunu beğendi.
  13. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    üstüne basa basa söylüyorum senin kurallara uyman sadece seni ilgilendirir kaza sırasında
    haklı yada haksız olman bir şeyi degiştirmez bu işin kuralı bu adı üstünde:kaza(istiyerek
    yapılmamış yada yaptırılmamış) dogru şeyleri söylemektesin ama yanlış yoldan

insanlar aynı kültürde aynı yaşam tarzında büyümezler kişilik denen bir olgu vardır ve kişilik bazen insanları yanlış işleri yapmaya iter din ırk statü karmaşasıda bundan çıkar
    herkes kurallara uysa emin ol büyük bir gücün altında ezilir

insan oğlu bundan önceki tarihlerde göstermiştirki baskıcı bir toplumda isyan yıkım savaş gibi insanın aslında dogal dürtüleri olan yeteneklerini başarılı bir şekilde uygulamıştır çünkü insan aslında evcil bir varlık değildir insan kontrolsüz bir yaşam sürdüğü için bu zamana kadar gelebilmiştir
    bak sen büyük araçlardan korkuyorsun ve koyun gibi motor kullanmamızı istiyorsun bunu ilk düşünen sen degilsin ben kendimi düşünmesem motor kıyafetlerine bukadar para harcamazdım
    senin bilmen gerekense motorun risk ve tehlikeleri bazı insanlara çekici gelmekte

niye bukadar motorsiklet sitesi var diye hiç sordunmu kendıne?
    amaç bir durumda sırtını yaslıcak insan aramaktır
    ama motorun kişiliginde yanlızlık vardır ve yanlız insan bencil olmak zorundadır

kendi canımı düşünmedikten sonra senin canını neden düşüniyim? insan bencil bir yaratıktır...

Ozgur Baglama bunu beğendi.
  14. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ben de motorcunun zarari kendine diye dusunenlerdenim. Kask takmasinda fayda var ama takmazsa da banane. Kirilacak kendi kafasi. Motor surucusunun baska birine zarar verme ihtimali bence yok. hadi her 1000 kazadan birinde olsun. Ben daha 1 kaza bile yapmadim, 250 kaza yaptiktan sonra bunu dusunebilirim, risk artiyor malum.

Baska suruculer bu tip arkadaslari gorunce bunu hepimize mal ediyorlarsa o suruculer zaten ruh hastalaridir. Bana gelip bir sey soylemesinler, doktora gitsinler.
    Herkesin cani kendine emanettir, bence cok bir sey soylemenin anlami yok.
    Bazilari icin hayat olumun kiyisinda anlamlidir, bazilari icin deniz kiyisinda.

Turgay ve Hakan ERSOZ bunu beğendi.
  15. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Koşullar elverişliyse hıza karşı değilim. Fakat burada birçok noktada tehlikeli geçişler yapılıyor. Yanından geçtiği araçların şöförleri yerlerinden zıplıyordur. O hızda bir kaza halinde de zircirleme kaza olması kaçınılmaz.

16. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Ya arkadaşlar çok güzel bir konu tartışılıyor fakat video'yu izleyemiyorum ben, sizler nasıl izliyorsunuz ??

17. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ben yazılanları okuduktan sonra videoyu seyrettim. videonun sonunda motor biryere patlatacak diye bekliyodum, allahtan böyle birşey olmadı.

ne diyeyim söylenecekleri siz söylemişsiniz zaten.kendi adıma trafikte
    sessiz sedasız kurallara uygun sollama yaparken arkamdan çıkan
    bir sürücünün suçsuz yere bana bindirmesini istemeyeceğimden
    videoyu pek hazzetmedim.

18. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    arkadaşlar sürat felakettir klişelerine girmeyeceğim ama bazı noktalara izninizle değinmek istiyorum..
    motosiklet olabilecek en tehlikeli araçtır sanırım bunda hepimiz hemfikiriz ayrıca o kaliteli marka diye çok güvendiğimiz donanımlarımız aslında kendimizi tatmin içindir faydası olmazmı tabiki var ama biryere kadar
    kendi egolarımız olabilir ama bu sevdiklerimize, bizi sevenlere ve hayatımızdaki kişilere karşı sorumluluk almamızı engellemez hangimiz sevdiğimizin telefonunun bizim kaza haberimiz için çalmasını ister?
    özetle motosiklet kullanmak dikkat yetenek ve sabır ister dikkatli kurallara uygun kullanarak kendimizi ve motosiklet imajını koruyabiliriz