S.a forum halkı :)

Konu, 'İstanbul Anadolu Yakası' kısmında Cihan İyigün tarafından paylaşıldı.

1. Cihan İyigün

Cihan İyigün Yeni Üye

İki teker merakı benı sizlerle bu forumda bulusturmaya neden oldu :) cok yenıyım ıkı teker konusunda yas 23 ıst anadolu yakasında oturuyorum fıat servısınde danısmanlık yapmaktayım bu yasa kadar aıle baskısı nedenıyle motoruma kavusamadım gerek ekonomık ozgurluk gerekse arabanın ıstanbulda yasantıgı sıkıntı (trafık otopark yakıt ) yuzunden artık yeter dedım ve kararımı kesın olarak verdım 15 eylulde kursa yazılıyorum bu donem A2 alıcam ıns bır kurs buldum oldukca profosyonele benzıyorlar 6 saat kadar bır uygulamlı ders verıyorlar ve 250cc lık bır vıteslı motorda temel egıtımden sloloma kadar....

Buraya kadar hersey ıyıdı sız dıceksınız tabı forumu gez bak dıye ıllakı bakıcam ama fırsat bulmusken yazmak ıstedım ıkı teker dengemden baska tecrubem yok kursta buna kavusucam zaten egıtımı almadan kuru kuru ehlıyetın bır anlamı yok ehlıyet kullandırtmıyor sonucta..

Aklımda 3 motor var bırıncısı goruntusune hasta oldugum ymh yzf 125R ama tek sılındıre o para verılırmı kestıremıyorum 6 cıvarına var ama tek sılındır.

ıkıncı tercıhım hyosung GTR 250R goruntusu gayet hos performansta ıyı ama gel gelelım pıyasadakı sıkıntıları sansumanda olusan sorunlar mıdemı bulandıyor sonucta az para degıl cıddı sekılde bırıktırerek alıyorum yanı benm ıcın maddıyat onemlı

son tercıhımde butceyı bıraz sıkmam kosuluyla kawa ninja 250 bıraz zayıf grenajları olsada fena degıl kadranları harıc o nedır oyle yaa berbat bır goruntu ama herkez kawanın saglam oldugundan bahsedıyor..

benım ıcın butce onemlı yukarda da dedıgım gıbı ama alıncada hemen satmadan mın 1.5 sene bınmek ıstıyorum aslında aklımda bu butcelerı az daha cıkıp 7 8 yasında 600luk bır makıne bakmakta var ama tecrubesızlık ve yaslı race sorun cıkarır dıye gozum yemıyor.. buraya kadar okudugunuz ıcın tesekkur ederım yorumlarınızı merakla beklıyorum

2. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Cihan motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

Ehliyet kurslarının hiçbirinde motosiklet kullanmayı öğrenemezsin. Sadece motosikleti hareket etmeyi öğrenebilirsin.

Gerçek bir motosiklet eğitimi almak istiyorsan, Rahmi Barutçu 0533 553 29 56 ile irtibata geçmelisin.

3. Cihan İyigün

Cihan İyigün Yeni Üye

aslında bende sızın gıbı dusunuyordum kıme sorsam yok scooter var sız kendı motorunuzla sınava gırıyorsunuz falan dıyordular reklama gırmez ıns sonra ısyerıme yakın bır yerde baktım 7 8 kuka dızılmıs baya motora benzıyen buyuk kontrolu zor bır makıneyle bırı egıtım verıyor gıdıp konustum hatta egıtmenın kartını aldım zaten normal ehlıyet ucretınden pahalı kı haklı olarak sonucta ders verıyor.Ve dedim sonunda cahılce 250cc ustune cıkmıcam adam gıbı ogretıcek bırını buldum merak edenlere ozelden bılgılerını verırım egıtımcının reklam yapmaya calısmak ıstemıyorum cunku ...

Rahmi bey hangı motorla ogretıyor acaba genel bır bılgınız var mı ?

4. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Merak etmeyin reklam olmaz, bu camia bütün motosiklet hocalarını çok iyi tanır.

Rahmi hocanın linki.

http://www.lamatech.com/

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz+Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

Not:Erol Başkanıma katılıyorum.Sürücü kursları sadece basitçe size nasıl yürüdüğünü gösterirler.E zaten orası bir TİCARETHANE.O ticarethaneden adam akıllı eğitim almak ta çok akıllıca olmaz.

6. munir

munir Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    aramıza hoşgeldin

7. Cihan İyigün

Cihan İyigün Yeni Üye

Şenol abi dediklerini cok iyi anlıyorum yılların tecrubesiyle bıkmadan usanmadan yeni nesillere ölmeden hayatta kalmayı anlatmaya çalışıyorsun çoğuda söylediklerini kulak ardı ediyor gençlikten dolayı. Kurslar evet para tuzağı ama bu konustugum egitimci gibi geldi bana madem reklama girmez bogaziçi sürücü kursu Ayçal ÇEVREK bu kurs ve egitimciyle ilgili bilgisi olan varmı acaba.

İkinci bir konuda 125 cc basla diyorsun doğru diyorsun genelde honda 125lik oneriliyor ama motor işi zevk işi oldugundan banada hiç guzel gelmiyor ymh yzf 125r seçsem hata mı yapmış olurum pratiğim arttıktan sonra elbet benim gibi istekli bir kardeşime aynı paralara satarım gibi geliyor yanılıyormuyum.Motor konusunda kafam çok karışık cidden.

8. Cihan İyigün

Cihan İyigün Yeni Üye

hoşbulduk teşekkür ederim.

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu eğitimen sadece MEB serfikalı bir arkadaş.Ve benimde Erol başkanımında çok iyi bildiği şekil ile MEB sürücü eğticisi serfikası almak çocuk oyuncağı.Gelin siz Uluslar arası sürücülük eğitimciliği alanında eğitim almış Akredite olmuş ve MEB sertifikasıda olan bir eğitmenden eğitim alın.

Mesela size hoş geldin mesajımda verdiğim linkteki hocamızdan.Verdiğim linke girin eğiticilik derecelerine bakın

10. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoşgeldiniz...

11. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.