Sakın kanunı almayın

Konu, 'KANUNI' kısmında Tanju.Polat tarafından paylaşıldı.

1. Tanju.Polat

Tanju.Polat Yeni Üye

Sayın Yetkili;

Yaklaşık 1,5 ay önce Kanuni / Motorun 150 Marka bir motor aldım, 3500 TL bayide nakit ödeme yapıp motoru aynı gün içinde teslim aldım. Teslim aldığım ilk gün benzin ibresi çalışmıyordu sanayiye servisine gönderdiler. Servise gittim düzeltildi, ikinci gün
    motoru sabah çalıştırırken, ayağımın alt kısmı arka kısımdan ayağıma doğru yağ fışkırdı, bayi tekrar sanayiye gönderdi, yağ pompası arıza yapmış, pompa değiştirildi, aynı gün yani 2.gün iş yerine geldim, iş yerinin önünde iken motorun gösterge ibreleri yamulmuş, güneşten oldugunu söylediler, onlarda değişti,3gün motorun sinyal düğmesi arıza yaptı bu değişti,4.gün motorun karbülatöründe arıza çıktı o değişti,tekrar 4.gün hava filtresi arıza verdi ve bu değişti, bu arada motor ile 5. gün 100 km lik bir yolculuğa giderken arka civatalardan biri yerinden çıktı,yolda giderken eksozu parçaladı ve yan tarafta giden arabanın kaportasını çizdi, tabii başka bir civata çıkabilirdi de! yol üzerinde servis geldi bu hatayı da düzeltti, 7 gün oturak altında bulunan gözü açan düğme bozuldu bu değişti, bu arada 100 km de sabit 60 ile 80 km arasında hız yaptım, ortalama vermiş oldukları 100 km'de 3,5 litre değil tam olarak 45 liralık benzin yedi, şimdi bu liste çok uzayacak biliyorum ve sizlerinde okumak için zamanı kalmayacak, listeye eklenecek arıza o kadar fazla ki anlatamam,

Ben bu arada işimi kaybettim, yaklaşık olarak 20 gün motorun başında sanayiye servisine götürmemden dolayı, iş yerim yeter çekti ve işimi kaytbettim, bayi ye iade etmeye çalıştım, kabul etmedi, Kanuni merkezi aradım, satış sonrasındaki bayan bana çok ukela bir cevap olarak"siz o motoru iade edemez yada değiştiremezsiniz, o şekilde kullanacaksınız" dedi, ben tam olarak ne yapmalıyım?

Saygılarımla
    Tanju POLAT

0 545 434 6005

2. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Çok geçmiş olsun,Tüketici mahkemesine başvurabilirsin...Bu arada kendini biraz tanıtırsan seviniriz...Birde bu mesajı başka bir topiğe daha açmayınız lütfen...!!!!

3. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

metin hocam sen yaşıyomusun seni göremiyoz bu aralar

4. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Çok şükür Ömer hocam...:) İşler biraz yoğun ama buradayım,yazılanları takip ediyorum merak etme...:);)

5. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    sayın üyemiz burası kanuni'nin anasayfası değil???aynı adda bir dünya
    başlık açmanızın sebebi nedir???