salcano nova 150 motor açma yöntemi

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Savaş 1984 tarafından paylaşıldı.

1. Savaş 1984

Savaş 1984 Yeni Üye

Motosiklet:
    Skygo
    http://www.netvitrinim.com/images_buyuk/26033017081746147.jpg
    arkadaşlar ve değerli üstadlar ben salcano nova 150 scoter motorumla ne yaptıysam yapayım bir türlü 90 geçemiyorum motor açma diyorlar anayolda bas bas gidiyorum dağ bayır bas bas gidiyorum ama bir türlü açılmadı acaba bu tip motorların başka şekilde açılma gibi yöntemleri var mı? hesapda 140 ibresi var daha 100 ü göremedik.motor devresi de 8 geçmiyor.14 devresi var 9 u göremedim.bana yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler

emrah POLAT bunu beğendi.
  2. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Öncelikle hoşgeldiniz gördüğüm kadarıyla forum kurallarına dikkat etmemişsiniz imzamdaki forum kurallarını okuyup uygulamanızı rica ediyorum. Bu konu tarafımdan kilitlenmiştir kendinizi tanıtan konu ve nickname değişikliğinden sonra açılacaktır.

Emre Çakar ve Onur Filiz bunu beğendi.
  3. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Konu açılmıştır forum kurallarına gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler.

Onur Filiz bunu beğendi.
  4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Aldığını kullandığınız araç neticede çin malı bir araç kadran 140 olması illede 140 yapacak diye bir kural yok ki.Bende de ybr 125 var onda da 140 var ama en fazla 130 gördüm
    Anlatabildim mi

5. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    sıkmacanını bolu tünelinden istanbul tarafına geçersen birgün ozaman bas sonunakadar 120 görürsün orda yani sen 100ü rampa aşagı ve tek başına görürsün sıkmacanını ve zorlama kendini başına iş alacaksın kadrana bakarken biyerlere girersin allah korusun

Şenol SEL bunu beğendi.
  6. KayaMotor

KayaMotor Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    kullandıgn motor 120 km ye cok rahat cıkıyor. aynısını satıyoruz ve cok memnun kullanıcılar . motorunda sorun oalbılır kocaleınesın ıstoyorsan getır bır bakalım

7. emrah POLAT

emrah POLAT Yeni Üye

Motosiklet:
    Salcano
    Öncelikle herkese selamlar, Forma yeni katıldım. bahsetmiş olduğunuz salcano nova s (150cc) motordan ortalama 2 ay önce bende edindi.Motorum şu anda 1900 km 'de fakat bende arkadaşın söylediklerine katılıyorum bu motorlar rampa aşağıya en fazla 100 km 'yi görüyor ve tam bir kanser bi yerini yapıyoruz biyeri bozuluyor ve fabrika malına sahip çıkmıyor. en basit örnek 1 hafta önce egzozu tutan saplamalardan biri kırıldı ve içerde kaldı servise götürdüm ve garanti dışı olduğunu 100 tl karşılığında yapabileceklerini söylediler. gerçi yaptırmadım kendim yaptım orası ayrı. tamam çin olmasını anlarımda arkasında olan distiribitöründe sıkıntı yaşarsam onu kabul etmem kısacası alınacak motor değilmiş.

8. !!!Mustafa!!!

!!!Mustafa!!! Yeni Üye

Motosiklet:
    Salcano
    bizdede salcano nova s modeli var ben çok rahat 140 görüyorum çok güzel bir motor herkeze tavsiye ederim sonuçta 8 beygir kavasaki gücü beklemeyin
    ama 120 den sonra çok savuruyo kaza sebebi :)

Ekli Dosyalar:

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Anadoluda bmw ile gezerken çok 180 yaptığını sanan canlı türü gördüm.Benim motosikletimde 100 km/h gösterirken adamlar trafik lambalarında durduğumda abi ne yaptın ya 180 le sana yetişemedik demişlerdi.Altlarında 100 küsür cc li çin malları vardı.ALLAH'ım sen aklıma mukayyet ol derdim hep.