Sarı saçlım,mavi gözlüm.... offf offf

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Omer tarafından paylaşıldı.

1. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hep yabancı dinleyecek değiliz..! Özellikle türkçe böyle bir güzel parça varsa...Yalnız benim art de dinlediğim daha çok türküyü çağrıştıran versiyonu daha güzel...Elinde olan arkadaşlar varmı?

Ne yalan söyliyim ilk defa Art Tv de gördüm.Bu dinleyipde M.Kemal'i özlemeyen varmıdır bilemem...

Türk milletinin kaderini değiştiren büyük lider nur içinde yat mezarında...

Hiç dinlemeyen şanssızlar varsa lütfen izlesin... :)

http://www.metacafe.com/watch/1400626//

2. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Of dinledikçe sıyırıyorum.Benim kadar öküz biri yoktur.Eğer Alay herkezi otobüslerle alıp Anıtkabiri gezdirmeğe götürmeseydi gideceğim yoktu...Neden bilmiyorum...Bir gün mutlaka sadece ve sadece Anıtkabiri gezmek için Ankara'ya gelicem.Sabahdan akşama kadar'da çıkmayacağım.Salak b... var kızılayda...:mad:

3. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ömer sana sormadan yaptım ama herkes daha rahat seyredebilsin diye;)

bu arada forum adına bu kadar çalışmandan dolayı koca bir teşekkürü hak ettin!! kendi adıma:)

[GVIDEO]3911275399664888733[/GVIDEO]

4. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Aık mahsuni nin çok güzel bir türküsüdür bu bende çok beğenirim. Özellikle faruk demir çok güzel yorumlamıştır... Birde hasan karabaş ın gel mavi gözlüm diye bir türküsü vardır dinlemenizi öneririm.. Atatürk ü anlamak kadar güzel bir şey yoktur heralde... Ama halen bazı cahil kesim nedense Atatürk ü anlamadan çamur atmaya kalkıyor ama bilmiyorlarki o söyledikleri sözler Atatürk ü bizim gözümüzde küçültmekten çok iyice büyütüyor... Onu daha iyi anlıyoruz daha çok bağlanıyoruz....

Önder Yıldırım, ANIL ve o.somuncu bunu beğendi.
  5. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Abi nedemek ne yapıyoruzki...Benim tek isteğim bir sekteye uramaması...Bu forum yahatını sürdürdüğü sürece burada kalmak istiyorum :) Sağol barış abi...

6. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sen boşver o 1-2 kişiyi abicim.Eğer Türk milleti ata yı anlamıyor olmuş olsaydı şuan ne biz burada olurduk nede bu konuşmaları yapabilirdik.Ülke 10 parça olur malum ülkelerin bir parçası olurdu...Bunu anlayamayacak kadar beyni olmayanlara acıyorum sadece...

7. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Mesele memleket meselesi....

Arkadaşlar bu yozlaşma devam ettiği sürece önümüzdeki 30 yıl sonunda zaten bu ülke parçalanacak malesef bunun kaçarı yok, 2002 yılından beri öyle bir oyun oynanıyorki bu oyunun önüne geçmek çok zor karşıt olan muhalif olan tüm odaklar susturuluyor, ne yazıkki sonumuz hiç iyi değil ve insanlar bunu göremiyorlar kör olmuşlar gibi yüzeysel gerçekçliğili olmayan efelenmelere güvenip bu ülkenin nasıl satıldığını göremiyorlar..

Öyle bir at gözlüğü takıldıki bu halkın başına, öyle bir çorap örüldüki ahhh ahhh güzel türk milleti malesef bu oyunun içinde bilmeden yer alıyor ve destekçisi oluyor....

Ama umutlar tükenmemeli elbet birileri çıkıp bu gidişata dur diyecektir. Lütfen arkadaşlar önümüzdeki seçimlerde dürüst, ilkeli, namuslu, çalışkan, gözü pek, vatansever, ulusalcı, atatürk milliyetçisi insanlara oy verelim ve freni boşalmış Türkiye'nin tekerinin önüne bir çakıl da siz atın..

kıssadan hisse

nemrut hz. ibrahimi yakmak için meydana öyle bir ateş yakmışki ateşin boyu bulutlara değer olmuş, bunu gören karıncanın biri ağzında bir damla suyla ateşe doğru koşarken diğer karınca sorar nereye gidiyorsun böyle telaşlı telaşlı der, ateşi söndürmeye der ve diğer karınca ya koca ateşi senin bir damla suyun nasıl söndürecek öleceksin der,

karınca olsun tarafımız belli olsun der.....

gueldali, o.somuncu ve Omer bunu beğendi.
  8. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Sonunna kadar katılıyorum.Bu konu vesilesi ilede 1-2 kişinin gözü nü açabilirsek ne mutlu bize teşekkürler Umut Karkın

9. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Hiç önemli değil Ömer hocam, ama durumumuz hiç iyi değil,

bahsi geçen türküde Emrah kardeşimin dediği gibi mahsuninin parçasıdır, sevilmeyecek gibi değildir.. zaten türkülerle büyümüş ve türk olmanın anadoluda yaşamanın değerini onlarda anlayan biri olarak sevmemem imkansız....

Sarı saçlı mavi gözlü
    Mustafa Kemal ATATÜRK hakkında da söylenecek ne olabilirki.... nur içinde yatsın Allah mekanını cennet eylesin..

o.somuncu ve Omer bunu beğendi.
  10. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Umut hocam yadıklarınıza bende tamamen katılıyorum. ne yazıkki halkımız yıllarca sömürüldü. birileri gelip sen sağcısın sen solcusun dedi kardeş kanı döktü, sen alevisin sen sünnisin deyip kardeş kanı döktü, sen Türksün Sen Kürtsün deyip kardeş kanı döktü şimdide Laiksin muhafazakarsın diyor... fakat insanımızın görmediği tek şey biz bunlarla uğraşırken birbirimize ve ülkemize zarar verirken birilerinin ceplerinin dolması..... İşte sorunda burada kaynaklanıyor... Millet olarak ülkemizin bütünlüğü için çalışsak ve taraf tutmasak her şey çözülecek ama bizde ne yazıkki o bilinç yok umarım herşey düzene girer.

11. Vahap

Vahap Üye

Motosiklet:
    Kawasaki, Asya
    Atamın değerini bilmeyen iq'su düşük beyinsizlere karşı dimdik ayakta olduğumuzu hatırlatacak güzel ve anlamlı bir klip olduğunu ifade etmek istiyorum.

Ey Atam! Hiç bir şey bıraktığın gibi değilse de bizler de sana karşı olanların karşısında mücadelemize devam edeceğiz.

o.somuncu ve Omer bunu beğendi.
  12. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    arkadaşlar atatürke dil uzatanlara neyzen tevfikin güzel bir şiirini armağan ediyorum ;)
    Esir iken mümkün mü ibadet
    Yatıp kalkıp Atatürk’e dua et
    Senin gibi dürzülerin yüzünden
    Dininden de soğuyacak bu millet

İşgaldeki hali sakın unutma
    Atatürk’e dil uzatman gereksiz
    Sen anandan yine doğardın amma
    Baban kim olurdu bilirmiydin şerefşiz!!!

gueldali bunu beğendi.
  13. Nihat Gul

Nihat Gul Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhaba arkadaşlar. Sarı saçlım mavi gözlüm yani gerçek ismiyle ''Kutsal Özlem'' türküsü, yaşadığımız yüzyıldaki en büyük aydın olan ''Ozan Mahzuni Şerif'in'' Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük lideri ''Mustafa Kemal Atatürk'e'' duyduğu özlemi anlatmaktadır....

Ve sanırım bu günlerde hepimizin içinde bir ''Kutsal Özlem'' var!...

Ekli Dosyalar:

Önder Yıldırım bunu beğendi.
  14. berkan okan

berkan okan Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Ewt parça çok güzel. Ayrıca Umut abinin görüşlerinin de doğru olduğunu düşünmekteyim.

15. ANIL

ANIL Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Ben diyorum bi Atatürk Köşesi yapalım diye :)

16. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yapalım valla Anıl.Ben dün akşam yeğenimde bir kitap gördüm.Bilmem ne zaman milliyet vermiş.Kitap'da Atatürk'ün sayısız resmi vardı.Bir ara onlar tarayıp bana yollayacak.Aslında böyle bir köşe olsa çok iyi olurdu...

Köşenin adı Atatürk ve Kuvay-ı Milliye köşesi olsa bence daha güzel olur.Sebebi bu vatanı bize bırakan diğer tüm komutan ve askerleride anmak için..!

Atatürk'ün yeri ve önemi kalbimizde başka fakat bu topraklar için şehit ve gazi olan diğer büyüklerimizide unutmamamız ve unutturmamamız lazım...