Scooter Alıcam Lütfen Yardım Lütfen..

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Çağlar Çıkılı tarafından paylaşıldı.

1. Çağlar Çıkılı

Çağlar Çıkılı Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Herkes farklı birşey söylüyor yok kanuni popcorn 90 , yok mondial rs 151 yok bilmem ne..

İlk defa motor (scooter) sahibi olucam fakat kullanmayı çok iyi biliyorum yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum.Çok şükür trafiğede çıktım hiçbir kaza yapmadım. (Ehliyet yok kızıcak belki bazılarınız) fakat eldiven, kask , mont tüm önlemlerimi alıp çıkıyorum. :)

Boy 1.77
    Kilo 95
    Günlük yapacağım Ortalama Km = 35

2.el alacağım ortalama 600 -650 TL civarı bir para çıkarabilirim.

Ne marka , ne model önerirsiniz yardımlarınızı bekliyorum..

2. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

çağlar yeni üyesin sanırım,öncelikle hoş gelsin forma,scooter cok kolay kullanımı var gibi görünsede,bu scootere tanıyana,bende scooter kullanıyorum,soruna gelince o paraya 2 el cin malı motosikletlerden birini alabilirsin ama sıkıntı cekersin problemlerinden ve güvenlik acısından tehlikeliler,ehliyetin olmadıgından bazıları deyil tüm forum kızar,ehliyet olacak,biraz bekle,ertele motor almayı önce ehliyet ve cin malı olmayan yamaha yada hondanın 125 liklerinden birini al derim,karar senin tabi

3. Çağlar Çıkılı

Çağlar Çıkılı Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    hoşbuldum abi teşekür ederim.ehliyet konusunda gerçekten haklısın abi ama ben şöyle düşünüyorum. ben eğer bilinçli bir kullanıcı isem , ehliyetim varkende yokkende aynı dikkatle kullanabilirim sadece yasal olmayan bir şekilde kullanmış olurum. scooter kullanmak gerçekten kolay değil ama ben forumdaki yazıları falan okudum 125cc lerle yok 100 basıyorum falan yazılar var. ben en fazla 60 basmışımdır bu zamana kadar :) taş çatlasa 70.he eğitim alıcaksın kursa gidersen diyebilirsin fakat 2 senedir yolda sürüş teknikleri olarak birçok şeyi öğrendim diyebilirim.

motor konusuna gelince bu honda activalar var bu fiyata biraz masrafı oluyor elbet..

birde bu mondial ve kanuni popcorn 90 lar felan var.. sanırsam bunlarda çin malı..

önerebileceğiniz marka ve modelleri yazarsanız benim açımdan daha iyi olur. :)

4. DEMİRAT

çağlar yukarda yazmışsın iki ay olmuş süreli bu zamanda,sürüş tekniklerini kurallarını ögrenmen imkansız elbette ögrendin ama öğrendigim dedigin devede kulak bile deyil bence,sunu diyom ben 28 senedir motor kullanıyorum inan bana bu forumdan cok seyler ögrendim bilmiyom anlatabildimmi,bu forumdan asla kopma yazıları oku faydana,önerilerimi yukarda yazdım motor konusunda

5. Çağlar Çıkılı

Çağlar Çıkılı Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    ben yanlış yazdım heralde 2 yıldır kullanıyorum çünkü :)

tamam abi dikkate alıcam söylediklerini.

görülen o ki daha çoook fazla öreneceklerim var :)

bu arada hondaactivalar hakkında ne düşünüyorsun ?

mondiallerden falan iyimidir ?

6. DEMİRAT

yok ben yanlış okumusum 2 yıl yazmışsında iki yılda olsa az,neyse,honda ve yamaha olsunda ne olursa oldun

7. Çağlar Çıkılı

Çağlar Çıkılı Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    anladım , çok teşekürler abi bekleyeceğim :)

DEMİRAT bunu beğendi.