Scooter Almak Istiyorum

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Kerem terzioğlu tarafından paylaşıldı.

1. Kerem terzioğlu

Kerem terzioğlu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Selam arkadaşlar daha önce açtığım konuda pcx almaya karar vermiştim fakat motorda hız limitörü olması uzun yolda beni sıkacağını düşündüğüm için başka bir motor almayı düşünüyorum ve bu konu için ailemide ikna ettim ve bütçemide 8 bin civarlarina kadar çikarttim
    Scooter da istedigim ozellikler ise;

Rahat,konforlu,güvenli,sağlam ve performanslı olmalı
    Arada sırada artçılı kullanacağim zorlanmamalı
    Sıfır km olmali,guvenilir,servisi iyi,yedeği bulunabilir olmalı
    Üstunde emanetci gibi durmayacağim(actigim diger konuda fiziğim yaziyor)
    125-400cc arası beni tatmin eder diye umuyorum
    Dediğim gibi fiyat olarak 8 bin civari
    Şu anda aklimda;
    x max 250,burgman 200,gts 250 i evo,runner 200 st,downtown 300i,joyride 200i evo,
    Bunlardan hangisini onerirsiniz veya bunlar disinda ne onerirsiniz?
    Yorumlariniz ve onerileriniz icin tesekkurler

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Benim diyeceğim tek şey eğer sürüş anında yalnız iken veya artçılı iken yoruluyorsanız sürüşünüzde ciddi sorun vardır demektir.Acilen sürüş eğitimi alın öyle yola çıkın derim.Neticede Sukuteri veya motosikleti sırtımızda taşımıyoruz kullanıyoruz veya sürüyoruz.

3. Kerem terzioğlu

Kerem terzioğlu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Tek başıma motor kullanırken hiç yorulmam çunku mecburiyetten değil zevk için hobi için kullaniyorum ayrica artcilida cok kullandim ama bazi motorlarda çekiş az oluyor ve benim ağirliğimla artçinin ağirliği motora yuklenince eğimde sorun yapiyor ve ben surekli motoru dinlemek,cikardigi sesleri kontrol etmekten yoruluyorum yoksa duzgun bir motorla artçili iken bende yorulma olmuyor ben kendi kullandigim motor icin o maddeyi eklemistim ama degistireyim sanirim yanlis anlasildi:d

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

İşte sorun burada.Neden motorun sesini dinliyorsunuz zihninizi boş yere dolduruyorsunuz.
    Bakınız ben hep diyorum aracınız(motosiklet veya sukuter) bakımlı ise kulak tıkacı kullanın.Gereksiz seslerle zihninizi meşgul etmeyin.
    Ben ybr 125 ile çok defa 5000 km lik karadeniz turları yaptım 7000 ve 12000 km lik turlarımda oldu ve hiç birinde gram yorgunluk hissetmedim.neden önce sürüş eğitimlerim ve illaki kulak tıkaçlarım sayesinde.

5. Kerem terzioğlu

Kerem terzioğlu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Haklısınız motordan gelen seslere kulak vermemek lazım ama ben bu konularda çok titizim o yuzden ister istemez duyuyorum ama bundan sonra insallah alicagim motor sifir olucak ve hic birseyini aksatmadan yapicam ve kulaklarimi tikayip gezicem:) Tesekkurler

6. melih aracı

melih aracı Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    selam kerem. bende yaklaşık 1 ay önce pcx aldım. araçta limitör olduğunu sonradan öğrendim. gazı kökle 108'de kalıyor. ama 108'e kadar gaz verdiğinde gaz kolunda yaklaşık bir çeyrek turluk boşluk kalıyor. yani araç sonuna kadar gaz yese 140 yapar. zaten 160 kadran koymuşlar.
    açıkcası estetik açıdan pcx aklındaki scooterların hepsinde daha şık. teknoloji konusunda hiç birisinden geri kalmıyor. hatta start&stop özelliği olan ilk scooter. km'de 10 kuruş yakıyor. tekken yada artçıylada 108 basıyor. virajlı yolda kullanırken inanılmaz keyif ve güven veriyor. ama illa ben 250lik bir makina düşünüyorum diyorsan sym gts derim. hatta bende pcx'den önce 2.el bir sym gts almayı düşünüyordum ama daha sonra pcx'te karar kıldım. ama 8bin lira bütçeyle 0 km gts alman zor çünkü plakasız 9100 lira. plaka ruhsat içinde 300 lira gerekli. toplamda fiyat 9500 liraya yaklaşıyor.

7. Kerem terzioğlu

Kerem terzioğlu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Oncelikle tavsiyen için tesekkurler,bende ilk başlarda tipinden ve konforundan dolayi pcx e karar vermistim fakat limitor oldugunu duyunca caydım ayrica benim icin motorda rahatlik,konfor,guvenlik,performans olsun çok yaksın sonucta ben bunu hobi icin kullanicam o yuzden pcx teki start&stop benim pek isime yaramaz ama o makineye limitoru koymamis olsalardi hic tereddut etmez alirdim,sym icinse motoruna gore begendigim taktirde 10 bini zorlayabilirim ama ilk olarak pcx i gordukten sonra hangi motoru alsam aklim pcx te kalcak dusuncesindeyim o yuzden pcx hala aklimin bir kosesinde yatiyor:)

8. sibel dinçkal

sibel dinçkal Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhabalar, yakın yerlere gidebilmek için scooter almak istiyorum en uygun fiyatlarla, kullanımı en kolay ne önerirsiniz? Çok iyi bisiklet kullanıyorum fakat artık istanbul trafiğinden bıktım. Hiç olmazsa yakın çevreme scooter tarzı basit bir motor almak istiyorum.

9. murat acar

murat acar Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Honda activa diyorum Ben.yeni basladiginizi ve bayan oldugunuzu goz onunde bulundurursak hem hafif,hem kaliteli.cin mail alip hergun tamirci kapisini asindirmanizi istemem.

10. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşlar bir tek ben miyim acaba pcx'in frenlerini beğenmeyen. 2 tane arkadaşın pcx ini kullandım. İkisi de çok rahat olmasına rağmen ön amortisör saçmalıyor ve fren sanki motoru durdurmuyordu. Motor öne falan yığılmıyor yani ilginç. (Gerçi benim xj6'dan inip bindiğim için olabilir)

11. murat acar

murat acar Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    scooterlarin genelinde Hakim sanirim bu fren olayi.otomatik oldigundan dolayi motor frene gec tepki veriyor olabilir.kasanin agirliginida hesaba katarsak.fren ayarlari da iyi yapilmamis olabilir.bi cok nedeni olabilir.balatalardan tutunda,hidrolik ve. fren teline kadar.

12. sercankonak

sercankonak Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Scotter söz konusu olunca Honda'nın modellerine bakmadan karar vermeyin derin.

Hem güvenilir marka hem de bol çeşidi ile kişiliğinizi ve tarzınızı yansıtan en iyi modeli bulabilirsiniz.

Özellikle benim son aylardaki favorim, ayrıntılarıyla dikkatimi çeken: Honda

Şehir içi ve kısa mesafeli yerlerde kullanmak için düşünmeyin scooterı, sürüşü çok eğlenceli. Tam bilmediğiniz sokaklarda kaybolmak için. ;)

13. tayfunankara

tayfunankara Yeni Üye

Motosiklet:
    Asya

14. sercankonak

sercankonak Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Selam Kerim,

Öncelikle ne istediğini bildiğin için seni tebrik etmem lazım. :)

Bildiğin üzere dolar fiyatları arttığı için baya fiyatlar uçtu. Ancak daha sezon yeni yeni açılıyor. Çok acelen yoksa birkaç ay bekle derim.

Geçen yıl Honda otosiklet çok güzel bir kampanya başlatmıştı. Peşin fiyatına istediğin scooter modelini alabilirsin.

Tabii Japon kalitesi ve güvencesi de üstüne artı. Özellikle Forza modelini düşünmeni ve araştırmanı tavsiye derim.

Ne alırsan al, şimdiden hayırlı olsun. ;)

15. yilmazsinan

yilmazsinan Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Başlangıç için spacy oldukça iyi bir scooter, fakat pcx150'de gayer güzel bir motor

16. Mehmet Fatih Bütün

Mehmet Fatih Bütün Üye

Motosiklet:
    Piaggio
    Kymco Downtown 300i seni rahatça götürebilecek bir maxiscooter'dır. 298.9 cc'lik hacme sahip motoru var ve EFI sistemli. Ayrıyeten sıvı soğutma sistemi de var ki bu özellikte uzun mesafelerde motoru daima sıcaktan korur ve hiç durmadan seyahat edebilmene imkan tanır. Kore menşeili olduğundan kalitelidir de aynı zamanda.:harika:

17. Coppelan

Coppelan Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhabalar,

Uzun zamandır motosikletlere merak sardım ve sonunda gidip 2.el bir scooter motosiklet satın aldım. Satın aldığım yerde test sürüşünü vs. yaptık. Doğrusunu söylemek gerekirse ben motosikletlerden çokta fazla anlamam. İşte daha sonra motosikletin deposunu kontrol ettikten sonra çok az yakıtı kaldığını öğrenince hemen yakıt almak için yola koyuldum. Ama nasıl olduysa motosiklet hareket halindeyken birden durdu. Ben tekrar çalıştırmaya çalıştım . çalışmadı. Biraz motosikletle birlikte yürüdükten sonra tekrar çalıştırdım bir baktım ki çalıştı. Hemde tek seferde. Daha sonra tekrar stop etti ve daha da çalışmadı. Yakıtını da koydum içine bana mısın bile demedi. Frene basıyorum marş motorunu çalıştırıyorum. Arkada tık diye ses geliyor ama çalışmıyor. Ben de artık sıkıldım öyle kaldı. Sizce ne yapmam gerekiyor ? Ustasına götürmeden önce bir şeyler yapabilir miyim acaba?

18. cihangir151

cihangir151 Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Tık sesinden sonra marş çeviriyor mu

Sent from my iPhone using Tapatalk

19. Coppelan

Coppelan Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    yok hocam. Sadece tık diye bir ses geliyor o kadar.

20. cihangir151

cihangir151 Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Marş çevirmiyor demektir muhtemelen marş motorunun kömürleri bitik veya sıkışmış olabilir. Kickstart varsa deneyin ayak marşı yani yoksa tamire gidecek bir de bir metal ile anahtar olabilir bir iki marş motoruna tıklatın

Sent from my iPhone using Tapatalk