Scooter belirli bir seviyeye kadar gaz alıyor, gazı arttırınca rolantiye alıyor.

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Giray Karagün tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Giray Karagün

Giray Karagün Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar Boation marka scooterım var. Mondial MT 125'in birebir aynısı. Bundan 3 hafta önce motor boşa aldığında stop ediyordu, hiç rolantide çalışamaz olmuştu. O ara rolanti ayarıyla oynamama rağmen hiç bir değişiklik olmuyordu. Gaz verdiğim müddetçe motor çalışıyordu. Ardından bu sorun kendi kendine düzeldi. 3 gün önce 80 kmlik yolu sorunsuz gittim geldim. Motor 3 gün boyunca çalışmadı. Tekrar çalıştırdım yola çıktım fakat şöyle bir sorun var:
    Motor belirli bir seviyeye kadar gazı alıyor gazı arttırdığımda ya da köklediğimde rölantiye alıyor. Gazı bırakıp yeniden hafif hafif gazı arttırdığımda gazı alıyor yine o seviyeyi geçtiğimde aniden rolantiye alıyor, sarsıntılı çalışıyor. Bunun üzerine bujiyi değiştirdim ama yeni sıfır bujide de aynı sorun devam ediyor.
    Şu an köydeyim ve en yakın tamirciye 40 km uzaklıktayım. Yardımınızla problemi tespit edebilirsem parça değişimiyle ya da yapacağım müdahale ile bu problemi halledebilir miyim? Yoksa mutlaka bir tamirci yolu mu gözüküyor bana? Yapabileceğim maksimum hız 20 ya da 30. Yolda da bayırlar çok. Motoru bu haliyle tamirciye götürmeye çalışsam başıma daha büyük bir bela açar mıyım? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

2. ramazan ateş

ramazan ateş Yeni Üye

karbürütöründe sorun var ben servis hizmetleri veriyorum istanbul fulyada yakın tamirciye gidene kadar yakıt kaçırmıyosa biyerinden sıkıntı olmaz gidebilirsin

3. livordoo

livordoo Yeni Üye

karbüratör problemi olması muhtemel 4T motorsa rodaj ayarlarını bi kontrol et istersen.

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşlar
    sizce de verdiğin cevabi mesajlarda bir gariplik yok mu.
    Ne dersiniz bu forum selamsız köy yada yol geçen hanımı sizce de.
    Sırf bu mesajlara cevap vermek için mi üye oldunuz.Sizler kimsiniz ne iş yaparsınız ne kullanırsınız ne kadar zamandır kullanırsınız kaç yaşındasınız neredensiniz.
    Sizce de bu kadar basit mi foruma selamsız sabahsız mesaj yazmak.
    Bİz kiminle muhatap oluyoruz.
    Burda bunca emek harcayanlara karşı biraz ayıp olmuyor mu sizce de

Bakınız ne demişiz bizim buralar için.

[​IMG] Çok Önemli!!! [​IMG]

>>>>>MF Kuralları<<<<<

>>>>>Kullanıcı Adı (Nick)<<<<<

>>>>>Profil Bilgileriniz<<<<<

>>>>>Sizi Tanıyalım<<<<<

Anlayışınız için teşekkürler, Motosikletforum Yönetimi...

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.