scooter gücü yükseltmek ?

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında ihsan.sahin tarafından paylaşıldı.

1. ihsan.sahin

ihsan.sahin Yeni Üye

scooter gücü yükseltmek için en önemli şey nedir bilgi verirseniz sevinirim ..?

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Güçlü sukuter alırsanız gerek kalmaz
    150 lük sukuter o cc için frenajla donatoılmıştır.150 liği 250 yaparsan durmaz.
    Siz siz olum mühendislerin işine karışmayın.Bir şey biliniyor ki uygun sistemli yapılıyor.

3. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ihsan arkadaşım scooter gücünü yükseltip ne yapmak istiyorsun. meraktan mı soruyorsun, yoksa scooter'ın varda daha mı hızlı gitsin istiyorsun?

4. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aynen katılıyorum...!!!!

5. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

xmax250 scooter al bütün sorularının cevabı bunda var fazlada gelebilir hatta

6. DEMİRAT

metin hocam bende sana katılıyorum:D:D:Dne desen haklısın:D:D:Dhalk seni seviyor metin hocam:):)

7. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Teşekkür ederim Ömer hocam...:) Bende sizleri seviyorum...:):)

8. alper.alp

alper.alp Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    İstiosan artır yeni bir buji alırsın ve motorun harareti çalışması ve yakıtında sorun çıkar,bir eksoz alırsın yakıtı artar motorun ömrü azalır,birde hava filtresi taktığın zaman silindirleri aşındırır motorun ömrün azaltırsın.E motor o kadar güçlü olduktaktan sonra o şasi o motor kaldırmaz ve zamanla sorun çıkartır.Burda yazdığım her sorun çıkmaz ama muhakkaki sorun çıkartacaktır ve 6 aylık masraflarını karşılayacağın para ile daha güçlü bi motor alabilirsin örneğin xmax alırsan motorda sadece yeni bir hız göstergesi istersin.

9. burak.ertem

burak.ertem Yeni Üye

Scooter'larda en etkili modifikasyon varyatör'dür.
    Varyatör kitlerinde birçok forumda en çok performans veren marka olarak J.Costa görünüyor. J.Costa Türkiye distribütörünün sitesine ulaşabilirsiniz. http://www.jcostatr.com

10. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bencede en iyi çözüm güçlü bir scooter almak :) Ama ömer abinin 250lik küçük gelir en düşük alacağın an 400 suzuki burgman olsun güç istiyorsan tabii :D yok sürat ve serilik diyorsan o zaman ömer abinin scooter burgmana göre daha iyidir bana göre ise scooter dendi mi maxi boy Burgman üzerine tanımam 750CC olanları var ama sanırım 2009dan sonra 650'ye çektiler gene.Birde hondanın maxileri de çok seri makinalar...Bende şunu sormak istiyorum bu küçük scooterlara performans egsozu gibi bir parça takılabilmesi mümkün mü?Sadece meraktan soruyorum geçen arkamdan bir shadow falan geliyor sandım kafayı bir çevirdim :D 150 CC bir scooter geliyor :D egsozu mu arızalı yoksa özel bir şey mi takıyorlar...Eğer performans egsozu takılabiliyorsa bu da güçte artış sağlayacaktır diye düşünüyorum ufak da olsa

11. DEMİRAT

bu cevaba bayıldım:D:D:D:D

12. anil.yurtseven

anil.yurtseven Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    noyan abi aradan 2 hafta gibi bi zaman geçmiş ama ben yeni gördüm :S herneyse bizim burdaki bir pidecideki scooterdan da böyle fazlasıyla ses çıkıyor bir gün ordan bide yaptırırken abiye sormuştum ne farkı var diye oda içndeki filtrelerimi ne kestirdim ne demişti belki öyle veya ona benzer bi şeyler yapıyrlardır :)

13. İbrahim Gülenç

İbrahim Gülenç Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    orjinalini bozma derim bir sürü nedeni var çünkü ...

14. baris bolat

baris bolat Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
  15. metin coşkun

metin coşkun Üye

Motosiklet:
    Mondial
    arkadaşım seni anlıyorum galiba..:Dnakit bakımından sıkıntılısın,kalite bişey alamıcan vebu yüzden böyle bişeye kalkıştın...ama yazık ,yaptığın masrafa.altından egzoz da taksan çin gene çindir...:D

16. hasan_&_150T-7B

hasan_&_150T-7B Yeni Üye

slm arkadaşlar...bende asya nın 150t_7b modeli var...dip gaz 95 100 gelince motor kendini kesip kesip bırakıo...ilk aldığım zamanları 2 kişi kumda kalkarken patinaj çekerdi...nedense şimdi tek kişi kalkarken gazı geç yiyo ve debriyaj bıraktıktan sonra boğulur gibi oluo ara gazı vererek son 90 yapmaya başladı...3 ay önce 2 kişi 115 yaptım düzde ama gittikçe performans düşmeye başladı...arka teker ebatı 130/60/13, ben buna 130/70/13 taksam performansımı nasıl etkiler...motorumdaki bu değişikliğin sebebi ne olur...bana yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler...bby........

17. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Çok az zamanınızı alsam, şu dört maddeye biraz dikkat;:cool:
    1- Kurallar. (lütfen okuyunuz, uyunuz) >lütfen beni tıkla<
    2- Kullanıcı adınız. (kimlikteki adınız!:)) >lütfen beni tıkla<
    3- Bilgileriniz. (birazcık bilgi sadece) >lütfen beni tıkla<
    4- Sizi tanıyalım. (küçücük bir merhaba!) >lütfen beni tıkla<

Anlayışınız için teşekkürler.;)
    Motosikletforum Yönetimi.

18. Tayfun Seyrekbasan

Tayfun Seyrekbasan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bildiğim kadarıyla sadece el yapımı eksoz takıyolar fakat bu egzos motora hiç bi yararı olmuyo sadece ses yükseliyo tabi bunun yanında biraz da fazla benzin yakmaya baslıyo motor:)

19. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

mühendisler bu motorları yparken birsürü matematik hesabı çizim yazın deneme malzeme kalitesi vs vs . yaptıktan sonrada gene denemeler yapıyorlar ve ilk dsenedikleri şeylerde frenaj ve motor kısmı nın performansı . tabi bunların hepsinde uyum olması gerekiyor. bende denedim falcon a 650 lik klr karbüratörü taktım . performans süper oldu ama . fren mesafesi arttı. sonra motor o karbüratör ün verdiği benzini içeride neyapar bilmiyorum. yakar ama bide ona sorun nasıl yakıyor diye kendi karbüratörü 35 mm ben 41mm lik karbüratör taktım. tps yi iptal ettim falan . ama içime sinmedi söktüm.orjinale döndüm .hiç tavsiye etmem

20. Tayfun Seyrekbasan

Tayfun Seyrekbasan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bence scooter ın gücünü en iyi arttırmanın yolu daha yüksek cc bir scooter almaktır.aynen senol abiye katılıyorum