Scooter hakında yardıma ihtiyacım var.

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında anil_cancan tarafından paylaşıldı.

1. anil_cancan

anil_cancan Yeni Üye

Öncelikle şimdiden vereceğiniz cevaplar ve tavsiyeler için çok teşekkür ederim.

İlk olarak neye ihtiyacım olduğunu söylemek istiyorum. ben izmirde öğrenciyim ve evim bornovada. iizmir içinde konak,balçova gibi yerlere sık sık gidiyorum buna ek olarak izmire yakın olan foca, didim kuşadası gibi yerlerede. Bu yüzden bir maxi scooter almaya karar verdim. Gönlümden gecen modeller aslında yamaha, honda gibi markalar fakat malum öğrencilik sebebiyle maddi acıdan böyle motorlara girişemiyorum. Bu yüzden asya ve mondial gibi markaların zat 150 ve 150 t1 gibi modellere yöneldim ve aklımda çok soru var.

1. Asya, mondial gibi motorlarla 2 kişi (ort. 160kg) uzun yola çıksam rahat gidebilirmiyim? (maximum 250 km. gideceğim yer)
    2. Malum izmir şehir içi trafiğinde rahat edebilirmiyim?
    3. Şekil olarak mondial hoşuma gitti sizin fikirleriniz nelerdir?
    4. Asya ve modial dışında uygun fiyatlı önere bileceğiniz motorlar var mı?
    Malesef araştırmalarımda aşırı kafam karıştı çünkü inanılmaz bilgi kirliliği var kime inanacağımı bilemedim. Sizin değerli bilgilerinize çok ihtiyacım var.

Teşekkürler..
    Sağlıklı KM'ler.:)

EK: Vitesli motor istemiyorum.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.157 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.lamatech.com/ bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

Öncelikle bilgi olsun diye yazıyorum.
    150 cc maxi sukuter değildir.Normal sukuterdir
    diğer yandan sokağa atacak kadar çok paranız varsa ve servislerde gbeklemek için çokça zamanınız varsa ÇİN mallarına itibar eddebilirsiniz.
    Motosiklet görünüşü için değil istekleriniz için alınır ve kullanılır.O çin mallarıyla ancak İzmir içinde tay tay gezebilirsiniz.
    Sakın satıcının gazı ile kuşadasına falan gitmeye kalkmayın.Yolda telef olursunuz.

anil_cancan bunu beğendi.
  3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    2. el yamaha ybr 125 veya Honda Cbf 150 alabilirsiniz.Gözünüz arkada kalmadan güvenle kullanabilirsiniz.
    Tamam öğrencisin ekonomi çok önemli ama hayatın ne kadar değerli ve önemli birde onu düşün.

4. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
  5. celal serdar çelikten

celal serdar çelikten Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    bencede sym fiddle düşünebilirsin ilk olarak