Scooter Hakkında Öneri Lazım

Konu, 'İstanbul Avrupa Yakası' kısmında Onur.Tuncel tarafından paylaşıldı.

1. Onur.Tuncel

Onur.Tuncel Yeni Üye

sitenize yeni üye oldm ki bu aralar bi motor heyecağını sardı ki sormayın ama hiç bişey bilmiyorm motor hakkında. öncelikle tavsiyenizi almak istiyorum. üniversteye gidip gelmek için günlük ortalama 40 KM yol katedebilicek, yokuşları çok zormanmadan çıkabilicek(2 kişi ile çıkabilicek ama her zaman 2.bi kişi olmucak ) ve çok az benzin yakacak fiyatıda ucuz(2000-3000TL arası 2. elde olur) ama yoldada bırakmasın istiyorum az sorun çıkaracak bi model çin malı almak istemiyorum almışken iyi bişey alayım diyorum. böyle bi scooter arıyorum otobanda kullanmayacağım şehir içi sadece sizce bu iş için hangi scooter uygundur motor hacmi ve kaç beygir olmalıdır hangi scooter benim istediğim şekile uygundur. 60 kilo 180 Cm boy var . ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

2. Onur.Tuncel

Onur.Tuncel Yeni Üye

Selam Arkadaşlar,

Foruma yeni üye oldum yeni motor heyecağını sardı. hiç bişey bilmiyorum ve öğrenmek istiyorum 20 yaşındayım üniversite öğrencisiyim beşiktaşda ikamehgah etmekteyim. koyu beşiktaşlıyım :) hoşgeldin diyen olursa şimdiden hoşbulduk sağolun varolun :)

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Öncelikle ehliyet almalısınız.Ehliyetsiz kullanmayın.
    Sonra full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede kask almanız ve kafanızda kullanmanız şart
    Sonra eğitim alın.Hoş geldin mesajımdaki adresten eğitim alabilirsiniz.
    Sukutere gelince 3000 TL ye ikini el kymco veya suzuki an 125 alabilirsiniz.Ama benim tavsiyem hem yakıt için hemde her mevsim kullanabilmeniz için ybr 125 tir.

5. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Onur motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

6. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    onur aramıza hoşgeldin :)
    keyifli forumlar

7. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    aramıza heoşgeldiniz,keyifli forumlar.