Scooter hakkında önerileriniz

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Levent.Aşıcı tarafından paylaşıldı.

1. Levent.Aşıcı

Levent.Aşıcı Yeni Üye

Merhaba,

34 yaşındayım uzun zamandan beri bir scooter almak istiyordum karar verdim kısmetse yakında alacağım. 95 kg 1.76 boyundayım. İstanbul anadolu yakasında oturuyorum ve seyrantepedeki iş yerine giderken scooter kullanmayı düşünüyorum. ama biliyorumki scooter a alıştıktan sonra bir daha arabamı kullanmayacağım :) çin malı bir scooter almayı düşünmüyorum. 7000 tl kadar bütçem var. 125 cc civarında sıfır motor almak mı yoksa 250-300 cc civarında ikinci el bir motor mu tavsiye edersiniz?

2. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Levent motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

7000 TL bütçeyle 250 cc 2009-2010 model bir scooter alabilirsin.

3. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    erol abi doğru söylemiş, hem 125 cc için 7000 tl vermek pek akıllıca olmaz.

4. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Netten araştır.Km az orjinal garajda bekletilmiş yamaha xmax 250lere bak yamaha majesty 400 buda çok güzel bir model.Suzuki burgman 400 diyecemde onunda sesi zevk meselesi herkez beyenmez :DBunlar en rahat ve sorunsuz modeller.Kymco ve SYM nin scoterları da var fakat bunların kalitesinde ben pek güvenmiyorum ama sen bilirsin.

5. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM

Alican kymco ve sym modellerinden daha önce kullandınmı nesine güvenmiyorsun bir ürüne güvenmemek için kalitesiz bir ürün olması gerekir bence bir ürün hakkında açıklama yaparken verileri iyi bilmek ürünüde takip etmek gerekir yorumları düzgün yapalım ki insanlar yanlış yönlenmesin...

Aramıza hoşgeldiniz 7000 tl bütçe ile kymco xcting 250 veya sym gts 250 modellerine bakabilirsiniz üzerine biraz daha eklerseniz sıfır km alabilirsiniz kalitelerinden şüpheniz olmasın iyi forumlar..

6. Samet UZUN

Samet UZUN Üye

Motosiklet:
    Honda
    dün bir maxi scooter kullandım hayran kaldım
    7 bine satıyor arkadaş
    hondanın 600 cc lik scooterı
    gaza dokununca uçuyor :) bu scooter mı dedim racing mi dedim :)

şehiriçinde sırtın yere gelmez :) hem çok rahat hem çok seri :) ama yakıtı çokmuş galiba diğer scooterlara göre :)

7. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    600cc silverwing den bahsediyorsun, güzel 2 silindirli ABS li. makinası açılmamışsa bence 10 numara. yakıta gelince Honda için her model de bonkörlüğü ön planda. eee... ne kadar ekmek o kadar köfte... ;)

SYM ve Kymco da güzel makinalar . sıfır yada az kullanılmış bi makina da bence çok iş görür.
    Kymco da bildiğim tek sıkıntı servis azlığı ve parça fiyatı.

8. Levent.Aşıcı

Levent.Aşıcı Yeni Üye

Önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar. Hem bütçe hemde yeni başlayacak olmam nedeniyle(200 cc nin üzerinde bir motorla başlamam sakıncalı olabilir diye düşünüyorum) aşağıdaki motorlardan hangilerini önerirsiniz? Görünüş olarak Bobcat benim hoşuma gidiyor.

Aprilla Scarabeo
    Keeway Outlook
    Kanuni Bobcat
    Kymco Dink 200i
    SYM HD Evo 200
    SYM Joyride 200

9. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Levent, 250 cc ile 200 cc arasında pek fark olmaz. Ben olsam bunların yerine yamaha x max, yamaha x city veya sym gts 250 alırdım.