scooter ile uzun yol

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Tayfun Seyrekbasan tarafından paylaşıldı.

1. Tayfun Seyrekbasan

Tayfun Seyrekbasan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    arkadaslar bir arkadasım için 250cc olan bir scooter alacağız.ancak size söle bi sorum olacak sizce 250cc bir scooter uzun yola cıkarmı?ben vitesliyi önerdim ancak arkadas bu zamana kadar sürekli scooter kullandığı için secimini scooterdan yana kullanmak istiyo.yorumlarınızı bekliyorum arkadaslar

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ÇİN malı almasında ne alırsa alsın.Ama ikinci el alacaksa da iyice araştırsın.Malum biz TÜRK milleti gösterişe çok önem veririrz.Bu yüzden de bazı uyanık satıcılar motoru çok güzel paketlerler ve sunarlar.Ama ciğer yaramaz olabilir.Benim tercihim sıfır alınmasından yana.
    Ve lütfen her daim Full koruma ve ekipman ve KASK lı kullansın.

3. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    İş yerimde bir arkadaşımda yamahanın 250 cc lik bir sukuturu var günlük 60 km yol yapıyor yaklaşık bir yıldır.
    çok seri çok hızlı bir motor olduğundan bahsetti ve sıkıntı çıkartan bir motor değil, kolaylıkla uzun yola gidebilecek bir motor ama serisini tam blimiyorum..x-max gibi birşeydi galiba.

Yalnız motor biraz pahalı bildiğim kadarıyla.

Sonuç olarak her motorla uzun yola gidilir ama bazılarında keyifle bazılarında çileyle yolculuk yapılır.

4. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Uzun yol ve yüksek hız için Scooter önermem,jant çapı küçük,amortisör stroğu kısa olduğu için,bozuk zeminde,kasiste çukurda kontrolü kaybetme olasılığı çok yüksek.CC olarak bakarsanız ben 125cc ile rahatça(diğer araçların seyir hızından düşmeden) Eskişehir-Ayvalık(430 km) yapabiliyorum.

5. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

arkadaşlar bende xmax250 scooter var gecen sene tokattan antalyaya gezmeye 3400 km yol yaptık en küçük sorunla karsılaşmadım ama kendi motorum için bunu diyorum diger scooterle gidermi gitmezmi kullanmadıgım için bişey diyemem ama yamaha uzun yokda turinden farkı yok diyebilirim pefornmansta

6. Tayfun Seyrekbasan

Motosiklet:
    Henüz Yok
    senol hocam benim uyarılarımla kesinlikle sıfırda olsa çin malı düşünmüyor.arkadas ehliyetini aldı.hafta sonu motor almamasına rahmen full koruma almaya gidecegiz.ama maalesef sıfır alacak maddi durumu yok o yüzden temiz bir ikinci el bulmaya calışacağız.

7. Tayfun Seyrekbasan

Motosiklet:
    Henüz Yok
    evet gökhan bende sana katılıyorum ancak arkadas scooter kullanıcısı olduğu için maalesef scooter almayı planlıyo.

8. Tayfun Seyrekbasan

Motosiklet:
    Henüz Yok
    evet ömer hocam bende kendisine senin çok memnun oldun xmaxı önerdim ancak arkadasın xmax alacak kadar bütcesi maalesef yok.fiyat olarak ikinci eli makul olan sym joyrıde 200 bulduk yarın bakmaya gideceğiz.ama ben daha önce jorıde kullanmadım için cok fazla bi bilgim yok bana kalsa gts 250 al diyorum ama işte malum bütce meselesi.aramızda joyrıde 200 kullanan var ise yorumlarını bekliyorum arkadaslar.

9. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Joyride 200 ü bir arkadaşım kullanıyordu. Güzel motor bende bir iki tur atmıştım. Yüksek model olursa sorun çıkarmaz.

10. Tayfun Seyrekbasan

Motosiklet:
    Henüz Yok

ben kullanmadım için bilmiyorum sizce uzun yola gelirmi joyrıde 200

11. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Tayfun, uzun yolda nasıl gideceğine bağlı bu. Düşük cc'li bir motor. Fazla zorlamaya gelmez. Bir saatte bir en az on onbeş dakika hem motoru hemde sürücüyü dinlendirmek gerek. Şenol hocamın uzun yolla ilgili çok güzel bir yazısı vardı onu şenol hocam güncellerse gerekli tüm cevapları bulabilirsin.

Tayfun Seyrekbasan bunu beğendi.
  12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bulabilirsem güncellerim yada buraya linki eklerim :D
    Debriyaj yandı bu gece bende.:D
    Sağolsun Erol Adminim attı topu bana.Kaç dakikadır o konuyu arıyorum wallahi.:D

13. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Bendede MS3 250 cc var ben uzun yol yaptım bir çok kez çok rahat ve sorunsuz geçti ama benim motor 24 bg olduğu için hiç zorlamadı ve tek yaptım 2 kişi çok uzaga gitmedik en fazla bolu falan gittik ondada otobandan hiç çıkmadık sorun olmaz diye düşünüyorum ama motorun ağırlığını ve kilolarınızı hesaplayarak bunun kararını siz verin bir rampada çekmez çok zorlarsanız debriyajı ve şanzumanı kucaklarsınız allah korusun o yüzden çok yormaya gelmez. Bu arada Joyride 200 çok rahat bir motor diyil iki kişi çok zorlar sizi güçsüz kalır

14. Tayfun Seyrekbasan

Motosiklet:
    Henüz Yok

seni iyi anlıyorum hakan üstelik arkadas artcı ile yolculuk yapmayı düşünüyor.anladım kadarıyla joyrıde artcı ile uzun yol yapmak problem acağı.

15. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aynen hemde her 250 cc de yetmeyebilir gideceğin yerler hep otoban ve düz yol olmayacaktır

16. Tayfun Seyrekbasan

Motosiklet:
    Henüz Yok
    arkadaslar dün aksam joyrıde 200 kullandım tek kişi olarak gayet güzel seri bi makina vede kullanım olarak basarılı.ancak artcı ile kullandığımda motorun biraz zorlandığını hissettim.o yüzden biraz daha yüksek cc li bir motor bakmaya karar verdik.

17. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Seçeneklere bakıldığında 250 cc lik bir motor için en az 5.000 ytl yi gözden çıkartmak zorundasınız kanuni ms3 olabilir güçlü bir motor kymco xcting 250 de güzel bir motor güçlü ve konforlu gts 250 de aynı sayılır italyanlara zaten bu bütçeyle yanaşamazsınız yani seçenekler bayağı az temiz olmak kaydı.Bende çok uzun yol yaptım uzun yolda scooter size konforu sunuyor(touring kadar olmasada)250 cc lik bir scooterla rahatlıkla gezebilirsiniz gaz açarak tehlikelerden kaçabiliyorsunuz su soğutmalı olduğu içinde hararet derdiniz olmuyor 6000 devirlik bir kullanım ile paşalar gibi istediğiniz yere gidersiniz yani kısaca 250 cc ihtiyacı karşılar diyorum fazlasınında zararı olmaz...

18. Tayfun Seyrekbasan

Motosiklet:
    Henüz Yok

paylasım için tesekkürler erol

19. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Artçı ile kullanım olacaksa ve illaki uzun yol düşünülüyorsa kesinlikle 600CC 'nin altına düşme derim , Honda Silverwing özellikle tavsiyem , Burgman dan bile daha iyi performansı olan aynı zamanda uygun da fiyatı olan bir motor,Türkiye şartlarında güzel bir motor.Neyse kendi deneyimimi söyleyim 400CC burgman ile artçı ile beraber sürekli yol yapıyordum sonunda yağı bitti yağ göstergesi de çalışmıyormuş anlamadım motoru zorladıkca zorlaadım :D ve sonuç güm...Motor komple sıfırlandı.Uzun yolda da 400CC dahil çok zorlanacaktır bence diye düşünüyorum ayrıca insan kullandığı motorun gücünü illaki en sakin sürücü bile olsa hissetmek istiyor,400CC küçük gelmişti işte bilmiyorum bana.Birde bilmiyorum motor hacminden mi kaynaklı yoksa başka bir etken mi var ama şimdiye kadar kullandığım büyük küçük (Joyride)dahil en seri ve performansı yüksek scooter silverwing idi hatta o kadar ki şunu dahil rahatlıkla söyleyebilirim,600CC Silver 750CC burgmandan dahil daha seri ama max sürat artı dayanıklılık gibi unsurlar devreye girince ne getirir ne götürür o kadar değerlendirmesini de ustalar yapsın artık :D

20. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

:D

noyan ne alaka,motorunun yagına bakma yağsız bırak bakımını yapma eee yolda motor kitlediginde de motora dayanmadı de ozaman senin mantıkla soru sorayım suanki kullandıgın motorun yagını boşalt uzun yola git bakalım ne oluyo dayanabiliyomu uzun yola görelim:D:D:D:D