scooter karburatör

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Alper Etirli tarafından paylaşıldı.

1. Alper Etirli

Alper Etirli Yeni Üye

merhaba ben motorumun karburatörünü değiştirdim fakat motoru her çalıştırmamda mutlaka startgas(sprey) istiyo.Çalışıp ısındıktan sonra direk çalışıyor.Acaba sorun nedir?

2. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    kimsin ne iş yaparsın motorun tam olarak nedir bunları yaz daha kolay yardımcı olabilirim şimdilik sadece servise götür diyebiliyorum :)

3. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    saygıdeğer üyemiz handsome: öncelikle nezaketen kendinden yaşadığın yerden ve motorunun değil motosikletinin marka ve modelinden bahsedersen emin ol sorununu çözmek için yeterli deneyim ve bilgiye sahip arkadaşlar sana yardımcı olacaktır ;)

4. Alper Etirli

Alper Etirli Yeni Üye

merhaba öncelikle ben Alper. İsveç te yaşıyorum. Motor konusunda bilgim var fakat bazı konularda hala bilmediğim şeyler var.Motorumun markası Yamaha Aerox 50cc ama silindiri ve pistonu değiştirdim ve şuan motor 70cc oldu.Karbüratörde orjinal değil onuda 19mm stage6 black editionla değiştirdim.

5. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşım ilk olarak aramıza hoşgeldin.. Mademki motor hacmi ile oyndadın bir şey sormak istiyorum.. Bu işlemi kim yaptı ve sıkıştırma oranını doğru ayarlayabildimi? İlk çalışmada karbüratörde gerekeni yapmışsın ve yinede motor çalışmıyorsa anladığım kadarı ile sorun sıkıştırmadan. Kompresyon düşük ve ilk çalışmada özellikle soğukken hava yakıt gerektiği kadar sıkıştıramıyor ve ilk hareket sağlanamıyor..

6. Alper Etirli

Alper Etirli Yeni Üye

motordaki bütün montaşları ben yaptım ve zamanlamada bir sorun yok fakat bilmediğim bi nedenden dolayı karbüratör çok benzin alıyor içine ve aldıktan sonrada benzin damlatmaya başlıyor.Ve sadece ilk çalıştırmalarda spreye ihtiyaç duyuyor.

7. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Karbüratörünüzün Şamandra supapı (iğnesi) bozuk ve şamandra haznesinde benzin seviyesi yükseldiği için boğuluyor!..Orayı kontrol etmeniz gerek!..

8. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Eğer sorun fazla benzin alması ise o.somuncu hocama katılıyorum karbüratörün şamandıra iğnesindendir. buda boğulmaya neden olur. ancak böyle bir durumdada eter ile hiç çalışmaz siz nasıl çalıştırdınız anlayamadım. motor yağ seviyesini kontrol edin eğer seviyede yükjselme var ise iğne ile uğraşmadan komple karbüratör alın

9. Alper Etirli

Alper Etirli Yeni Üye

arkadaşlar sorunu kökten cözeyim dedim bide biraz daha hızlandırayım dedim.Bikaç sipariş verdim. İlk paket geldi bile :D
    Siparişlerim:
    * Stage 6 krom egsoz
    *21 mm stage 6 karbüratör
    *80cc silindir ve yeni piston
    *kick pedal stage 6 krom

İlk gelen egsoz oldu :D[​IMG]

10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ne kadar zamandır motosiklet kullanıyorsunuz.
    İsveç yasaları bu cc değişikliğini onayladı mı.
    TR de olsa sorun değil bizimkiler anlamaz bu işlerden
    ama orda bildiğim kadarıyla stajyer sürücülük olayı var çok iyi şekilde işliyor.Sürücülük belgenize el koymasınlar yada başka bir şey.

11. Alper Etirli

Alper Etirli Yeni Üye

burda 3 çeşit motor ehliyeti var
    50cc ve 100cc( 16 yaş)
    100cc ve 150cc(18 yaş)
    200cc ve üstü (21 yaş)
    bide 30 moppe denilen bişey var bunun için ehliyete gerek yok motor sadece 30 km yi geçmiyecek fakat bizim değişik bir yöntemimiz var. Motorları modifiye ettikten sonra blackbox diye bir parça takıyoruz ve bir tuşa bastığımız zaman motor 30 km den yukarı çıkmıyor.Eskiden sadece tuşlu olanlar vardı ve bunları polisler bulabiliyodu.Şimdi ise uzaktan kumandalılar çıktı ve eğer iyi biyere gizlersen kimse bulamıyor. :D

not: 8 yıldır motor kullanıyorum ve İsveçte Araba teknik okulunda okuyorum.

Turgay bunu beğendi.