Scooter mı? Vitesli mi?

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Seth tarafından paylaşıldı.

1. Seth

Seth Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhaba arkadaşlar, istanbul trafiği gün be gün çekilmez hal alıyor.. Bundan kurtulmanın en keyifli ve güzel yolu motor sahibi olmaktan geçiyor (Bence). Bende motorlara çok meraklıyım ve çok seviyorum (her sene tatile gittiğimde kesin bi scooter kiralarım). Daha önce motor tecrübem şöyle var scooter kullandım profosyonel anlamda değil ama toplamda yaklasık 1000 km yol yapmışımdır. Bir de arkadaşımın triptonik 100 cc mondial motorunu kullandım. Şimdi almak istediğim motora karar veremiyorum. Sizler daha tecrübelisiniz, amacım işten eve, evden işe ve hafta sonları ufak tefek şehir turları.. Düz vitesli motor hiç kullanmadım becerebilirmiyim bilmiyorum, Sizce isteklerimi karşılayabilecek en uygun hangisidir Scooter mı? Vitesli motor mu? Hepinize Teşekkür ederim... Saygılarımla

2. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bence scooter alırsanız daha iyi olacaktır.

Seth bunu beğendi.
  3. Seth

Seth Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhabalar Ulaş bey öncelikle konuya ilginiz ve öneriniz için teşekkür ederim. Bende ilk olarak scooter almayı düşünüyorum kullanımı kolay fakat bir arkadaşım şöyle birşey dedi, "scooter alma, giderken bi çukura girersen diğer motorlara benzemez! dengen çabuk bozulur yeri öpersin!" bunu söyleyen arkadaş motor kullanma konusunda pek tecrübeli değil, ama yinede kafa karıştırıcı. Sizler daha iyi bilirsiniz scooter ile viteslilerin arasında böyle bir çukur farkı mı var? şahsen ben side - antalya, antalya - alanya arası yol gittim scooter ile ve 2 kişi çukurada girdim yeri geldi ama sorun olmadı. Yinede sormak istedim. Sizler bana göre daha tecrübelisiniz. Fikirleriniz benim için değerlidir. Saygılar

4. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    merhaba arkadaşım öncelikle aramıza hoşgeldin
    ben bir scooter kullanıcısı olarak sana scooterolmanı t5avsiye ederim çukurolayı biraz saçmageldibana ama yoltutmaları firen esnasında yaymaları yüksekteker motorlara nazaran dahafazla
    eyer uzunyolyapmayı kısaturlara çıkmayı düşünmüyor sadece şehiriçi kullanacam diyosanız almanızı tavsiye derim
    şudavarki bizaman sonrada vitesliyada 400cc veya 600cc scoter almak isteyeceksiniz benimgibi çünkü hastalıkbu savgi

Seth bunu beğendi.
  5. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    göreceli bi kavram.ben kendimi bildim bileli vitesli motor kullanıyorum.bi ara scooter a bindim denge konusunda arkadaşına biraz hak ver.tekerlekleri küçük olduğundan dolayı denge olayı biraz farklı vaya ben hep vitesliye bindiğimden bana öyle gelmiş olabilir yani sende bu durum çok değişebilir.ama şöyle birşey varki ileride motorunu büyütmek istiyorsan daha ciddi birşeyler almak istiyorsan vitesli ile devam et derim kesinlikle.tabi karar yine senin şimdiden hayırlı olsun.

Seth bunu beğendi.
  6. Seth

Seth Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Nitro61 Tavsiyen için teşekkür ederim evet uzun yol yapmayı düşünmüyorum. iş ev arası ve haftasonu kaçamakları yapmayı düşünüyorum. iş ev arası 50 km civarı (gidiş - geliş) Sen mondial kullanıyorsun, bende 150 RF düşünüyorum görüntüsü hoş, ufak tefek.. Sana kalite sormayacağım, kalite biraz da kullanımla orantılıdır diye düşünüyorum. Tek derdim trafikteki insan kılıklı azrailler.. Ben de araba kullanıyorum yaklaşık 15 yıldır ama motorlulara saygım var, asla üzerine sürmem ve sıkıştırmam, biliyorum ki o meret ile kaza araba ile kazaya benzemiyor (tecrübe bisiklet kazalarımdandır) Scooter'ı ilerde 400 - 600 cc ile değiştirmeyi isteyeceğimin farkındayım, arkadaşlarımdan biliyorum bu bir tutku hemde hastalık derecesinde :) Saygı ve Sevgilerimle...

7. huseyin.sait.61

Motosiklet:
    Honda
    istersen bukonuyu deneyimli ustabir scooter kullanıcısı olan metin.ulucan abimizede sor tam yanıt ondangelir ama elbette sonkararda senin gönlünden geceni almanda yararvar derim

8. Seth

Seth Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    orko ben hiç vitesli kullanmadım debriyaj elinde fren ayağında.. ne bilim tuhaf geliyo becerebilirmiyim bilmiyorum, açıkçası biraz korku oluşuyor.. scooter / bisiklet neredeyse aynı.. daha önce de kullandığım için daha elim ayağım yatkın.. ama vitesli motorlarında hastasıyım.. o apayrı bir zevk olsa gerek... ;)

9. huseyin.sait.61

Motosiklet:
    Honda
    bende 151rs var 12000de amahala ilkgünkü gibi diri 5000de dagılanlarıda gördük ama beni üzmüyorda deyil çoküzdü bende günde 100km yaparım genelde işicin gezmekicin ama keske honda alsaydım çokdedim yerindeolsam maddi durumunda müsaitse elbette 150lik honda dilan var susogutmalı onnumara kymcoda güzel

10. Seth

Seth Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    kymco güzel ama biraz pahalı şu an maddi durum max 2000 YTL mondial düzgün kullanım ve bakımda üzer mi diyosun? Kanuni Popcorn var bide 90cc?

11. huseyin.sait.61

Motosiklet:
    Honda
    çinmalı nihayetinde asla kefilolmam aldemem kanuni içinde çin diyorlar birazdaha beklede ikinciel yamada yada honda al derim

12. Seth

Seth Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    iyi diyosun hoş diyosun da araba olsa anlarım ama motor deyince ikinci el... keklemesinler beni?

13. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Her zaman başlangıç için scooter iyidir. Binilecek amaç da önemlidir. Şehir içi kullanımı için kesinlikle öneririm. Ama uzun yol yapmak istiyorsanız bir enduro fena olmaz.. Tabi bunlarda bütçe en etkili faktördür.

Ben tanımadığım kimseye aslında motosiklet öneremiyorum. Bu yüzden mantıken bunları önerebiliyorum...

14. Seth

Seth Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Teşekkür ederim ulaş kardeş.. Haklısın tabikide..

Ramzey'de BWS tipi bir motor var fiyatları istediğim aralıkta Ramzey markası iyimidir? Mondial'e oranla kıyaslarsak?

15. Ferhat Taskın

Ferhat Taskın Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    merhaba arkadaşım bana sorarsan kanuniye hiç bulaşma derim..!!

Seth bunu beğendi.
  16. Seth

Seth Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Kanuni'ye bulaşma diyosun ve kanuni kullanıyorsun :) Galiba başın dertte.. Ramzey veya mondial 150 RF almayı düşünüyorum peki bu iki seçenekten hangisi?

17. huseyin.sait.61

Motosiklet:
    Honda
    birbildigivarki bulaşma diyor benim mondiali tavsiye etmemgibi

18. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldin Seth arkadaşım....:) Yazılanları okudum,senin arkadaşının söylediğine katılmıyorum,öyle çukur olayı hiç başıma gelmedi,geleni de duymadım.Ben senelerdir scooter kullanıyorum ve kolay kolay da başka motora geçeceğimi sanmıyorum...Keyfine ve konforuna düşkün biriysen kesinlikle scooter derim,o rahatlığı başka motorda bulamazsın...Uzun yol yapmaya gelince,bal gibide yaparsın...Eskiden bende bir çin malı scooter vardı,o motorla gitmediğim yer kalmadı...Ama ustayla akraba olduk o başka,ama bir dost kazanmış oldum o da ayrı...:D:D:D

19. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Sen şimdi benim motora ciddi motor değil mi diyorsun Orko kardeşim...:)

20. Ferhat Taskın

Ferhat Taskın Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    gene bastıla rmetin abinin damarına sakin ol metin abim:D:D:D