Scooter şehir içinde iyi mi

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında hayali cafer tarafından paylaşıldı.

1. hayali cafer

hayali cafer Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    merhaba arkadaşlar. aranıza yeni katıldım.
    yakın zamanda bir scooter (kendi alfabemizle "skutır") almayı düşünüyorum. motosikletle ilgili bilgim yok. ama öğreneceğim
    sizlere skutırın taşıma kapasitesini sormak istiyorum. eğer küçük bir kasayla ayrı bir taşıma projesi yapamazsam,benimle birlikte 140 kiloya yakın yük olacak. şehir içinde tavsiye eder misiniz. skutırın arkasına yapacağım eklentiyle valizimi koyacağım. yazık olacak motora ama ne yapayımki şimdilik durum bu. skutır haricinde 2500 tl yi geçemeyecek tavsiyeniz ne olur?
    bir diğer sorum. motor yanı veya arkasına bir eklenti olursa yasal prosedür nedir. bilgi verirseniz şimdiden sağolun.

2. EBaşaran

EBaşaran Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Aramıza hoş geldiniz. Evet scooter kullanım alanı olarak şehir içi ideal bir seçimdir. Ayrıca motosiklet bilginizin olmadığını söylemişsiniz, bu durumda scooter başlangıç için güzel bir seçim olacaktır. Kilo ve motor üzerinde yapmak istediğiniz proje hakkında yardımcı olamayacağım fakat yanlış hatırlamıyorsam en son uygulamalarla birlikle motosikletin arkasına taktığımız çantayı bile ruhsata işletmemiz gerekiyodu. Bundan yola çıkarak yapmak istediğiniz eklemeler sıkıntı çıkartabilir.

3. hayali cafer

hayali cafer Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok

Ekli Dosyalar:

4. hayali cafer

hayali cafer Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Arkadaşlar 150 CC bir scooter almak istiyorum. orta kalitede bir scooter için;
    fiyat ne olabilir
    genelde 2000-3000 lira civarındaki scootırlar çin malı mıdır?
    elektrikli scooterlar istanbul içinde toplam 130 kiloyla kullanıma uygun mudur? tavsiye eder misiniz

5. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    elektrikli scooterı neden soruyorsun anlamadım bir motosiklet sayılmaz. ayrıca dezavantajı çok. birde motosikletle kendinden fazlasını taşımak problemdir, bunu düşündün mü hiç? bence paraya takılma önce eğitime bak, çünkü eğitim şart!

Şenol SEL bunu beğendi.
  6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

1- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    2- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız: http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showt...erimiz Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

7. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    elktrıklı motorlar o kıloyu taşımaz normal scooterlar sızle beraber 140 kiloyu taşıyabılır ama nereye kada taşır o da motorun kalıtesıne gore degısır
    Bu arada forum kuralları gereği lutfen kendınızı tanıtan bırkonu açınız da sızı tanıyalım
    ımzamdakı forum kurallarınada goz atmayı unutmayın

8. hayali cafer

hayali cafer Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    1-forum un "scooter kullanıcıları için" bölümünde sordum. sorulabilir
    2-kendimden fazlası ne demek. 70 kiloluk biri 30 kilo alamaz mı . sonuçta kendinden fazlası. 100 -110 kiloluk adamlar motorsiklet kullanabilir senin teorine göre. o kendisi çünkü.
    3-eğitim şart ne demek. zaten öğrenmek için soruyorum.Başka bir kastın varsa; okumam var, üniversite mezunuyum.bence bazı konular için yeter. B ehliyetim var, hiç kaza yapmadım. motorsiklet eğitimiyse kastın, kursa yazıldım. . hergün de araştırma yapıyorum. için rahat olsun!
    4-tavsiyene uyup paraya takılmamaya karar verdim. 30 bin liralık bir şey alayım. nasılsa bulurum parayı .ha beşbin, ha yirmibeş otuzbin !

9. hayali cafer

hayali cafer Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    verdiğiniz bilgi için sağolun. en kısa zamanda tanıtım konusu açarım