Scooterdan bayırı tırmanırkan TAK diye ses geldi motor boşandı :(

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Giray Karagün tarafından paylaşıldı.

1. Giray Karagün

Giray Karagün Yeni Üye

Scooterdan bayırı tırmanırkan TAK diye ses geldi ardından motor boşandı. Motor çalışıyor fakat arka tekere hiç bir şekilde hareket ve güç iletilmiyor. Scooterım Mondial 125 MT. Zincir mi kopmuştur, dişli mi kırılmıştır? Motorun sol tarafındaki motor kapağını açabilirsek bu zinciri ya da dişliyi değiştirebilir miyiz? Köyde öğretmenlik yapıyorum motor benim elim ayağımdı şimdi yaya kaldım :( Köyde atölye ve alet edevat var, traktör-dozer tamir eden insanlar da var. Sizce bu işi onlar halledebilir mi yoksa bana ilçeye tamirci yolu mu gözüküyüor?

2. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Varyatör kayışığı kopmuş veya yerinden çıkmış olabilir. Servise götürseniz iyi olur.

Giray Karagün bunu beğendi.
  3. ibrahim halil

ibrahim halil Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    konunun uzmanı burdaa
    kayış kopmuş kardeş motorun marka ve modelini açıklarsan dahada yardımcı olabilirim

4. ibrahim halil

ibrahim halil Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    pardon mesajını tam okumadan mesaj yazdım kusura bakma
    mt 125 modelinde 743 nolu kayış kullanılır ve marka olarakta bando marka kayışı tercih edersen daha sağlıklı olur

5. Giray Karagün

Giray Karagün Yeni Üye

Erol ve İbrahim üstadlarım çok teşekkür ederim. Peki motorun sol tarafındaki motor kapağını söküp bunu bizim değiştirmemiz mümkün mü? Yoksa mutlaka işinin ehli bir ustaya mı götürmeliyim?

6. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Eskiden bende de çin malı scooter vardı,gece E-5 köprü yolunda kayış kopmuştu...Allah'tan yedek kayış vardı yanımda,o saatte kimseyi arayamıycağıma göre,valla iş başa kaldı deyip kendim değiştirmiştim...:)

7. Oguzhan Tekce

Oguzhan Tekce Üye

Motosiklet:
    Asya
    çok kolay değiştirisin veya o traktör tamir edenler varya onlara götür değiştirirler onlar
    önceden böle işleri yapmadıysan sen yapma onlar götür onlar hallederler :D

8. Tayfun Seyrekbasan

Tayfun Seyrekbasan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    arkadasların dediği gibi kesinlikle kayıs kpmuştur.çünki aynı sey benim basımada gelmişti ama öle normal yolda değil benim tam köprünün ortasında kopmuştu hemde gece yarısı idi.valla benim yanımda yedek kayıs olmadı için mecbur cekici çağırmak zorunda kalmıstım :)