Scooterların frenlerini güçlendirmek

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında anil.yurtseven tarafından paylaşıldı.

1. anil.yurtseven

anil.yurtseven Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Abilerim dedmde 125 cc bi scooter var renda marka trafige kapalı alanda 1-2 kere bende kullandım frenleri bana o kadar güven vermedi hatta denemek için 30 km hızla giderken ilk önce ön frene yüklendim durmak içn ön tekerlek kitleniyor ve direksiyon hakimiyetini bozuyor sadece arka frene basıldıgında nerdeyse hiç durdurmuyor ha biliyorum sadece ön frene veya arka frene basılmaz 2 sine dengeli basılmalı ve ön frenin durdurma etkisi çok daha fazla ama ginede ön fren o kadar önemli degilde arka freni biraz güçlendirmek için ne yapabilrim ? Allah korusun Dedeme o salak çin malı motor yüzünden bi zarar gelirse kendimi affetmem dedeme frenin hissin oldugunu söyledim ama o bana yetiyor diyor yani dedemin haberi olmadan arka freni nasıl güçlendirebilirim ehliyetim olmadıgı için trafige giremiyorum yani servisine fln gidemem kendi çabalarımla yapabilrmiyim veya başka nasıl yapabirim ? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler... Ha bu arada ön fren disk arka kampana...

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Frenaj denemelerini tek başınıza kapalı alnda olsa bile yapmayın.Çümkü fren yapmanın bir tekniği var ve bunları teorik bilgilerle yapamazsınız.İmknasız.Bu yüzden bir eğitmenden yardım alın.Mesela İzmirde bir OMM eğitmeni var.

Adınız Ve Soyadınız:
    serhat kılavuz Ulaşım Numaranız:
    05368225556
    Adınız Ve Soyadınız:
    serhat kılavuz Ulaşım Numaranız:
    05368225556
    Ulaşım Numarası
    05368225556

Adı Soyadı
    serhat kılavuz

Serhat ağabeyimiz OMM İzmir Bölge sorumlusu OMM Güvenli Sürüş Teknikleri eğitmenidir.

Bu abimizden eğitim alın.Ve asla kendi kendinize bu çalışmaları yapmayın.
    Artı arka freni güçlendirmeniz de çok zor ve bir işe de yaramaz.Arka fren motosiklet yavaşlatmak için vardır durmak için değil.Dediğim gibi çok komplike bir olaydır frenaj.O yüzden bir yanlışınız o anda sizi kurtarabilir ama ileride öldürebilir.Ve kendinizi affetmeniz gibi bir lüksünüzde kalmayabilir.

3. anil.yurtseven

anil.yurtseven Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Hem zor hemde işe yaramaz demek şimdi üzüldüm işte :( neyse bu konu sayesinde serhat abinin telefonunu fln ögrenmiş oldum ehliyet almama yakın biraz özel ders fln alıp ehliyette sorun yaşamam inş. ondan sonra da ileri sürüş teknikleri egitimi almak için serhat abiye gitsek yardımcı olurmu ? yani ileri sürüş teknikleri egitimide veriyormu ? ( ileri teknikle güvenli teknik aynı şey mi bilmedigimden sordum )

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    nce temel eğitim sonra Güvwenli Sürüş Teknikleri tabii ki sonra İleri Sürüş Teknikleri olabilir.
    Güvenli ile ileri arasında çok fark var ancak aldığında anlayacaksın.Seraht abimize selamlarımı söyleyin.Adımı soyadımı söyleyince hatırlar.:D