SCORPION EXO-500AIR full face kask hakkında bilgisi olan varmı

Konu, 'Motosiklet Kaskı' kısmında Burak çakır1988 tarafından paylaşıldı.

1. Burak çakır1988

Burak çakır1988 Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    arkdaşlar daha önceki motorumda ls2 ff370 kask kullanıyorum güvenlik konusunda değil ama rahatlık konusunda özellikle 3-4 saat başımda durduğu zamanlarda beni çok rahatsız etti scorpion kasklarının sharp testlerinden ve yorumlarından okuduğum kadarı güvenlik konusunda beni tatmin etti ancak kullanan varmı uzun yolda içeriye ses alıyormu bide rahatlığı hakkında çok bi bilgim yok bütün ekipmanlarım tamam kaskta şuan ff370 kullanmaya devam ediyorum ama 20 gün sonra 1000 km gidiş 1000km geliş 2000kmden fazla yol yapıcam o yüzden bu konu benim için çok önemli yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

2. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Valla arkadaşım bende exo1000 air var ama diyeceksinki diğerleri ile kıyasla nasıl başka kask kullanmadığımdan bir fikir yürütemiyeceğim .Ama ben şahsen bu yazın ortasında inan hiç rahatsız olmadım full face olmasına rağmen bence gayet rahat ve ayrıca ben 70-80 max.100 gibi seyir halinde olduğumdan pek bir ses duymuyorum,sana scorpion hakkında diyebileceklerim maalesef bunlardan ibaret :)

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hiç bir kask sesi kesmez.İster arai al ister başka şey.En iyisinin bile sesi desibel bazda düşürmesi sadece 3 desibeldir.
    Ama bu konuyu incelersen http://www.motosikletforum.com/threads/motor-kullanırken-neden-kulak-tıkacı-takmalıyız.2704/
    bazı şeylerin farkına varabilirsin.
    Kasklar standar kalıplara göre üretilir.
    Kafanıza tam oturması zaman alabilir.Bin euroluk kask alırsın oda kafanda sıkıntı yaratabilir.Kafa yapımızda parmak izimiz gibidir.Hiç kimseni,n kafası diğerine tutmaz.O yüzden bazı şeyler deneyerek kaskının acıtan bölümlerindekşi sorunlar giderilebilir.
    bende şu anda ls2 çene açılır kullanıyorum.4000 km lik karadeniz turunda hiç sıkıntı yaşamadım.Ama ses kesme olayı en iyisi arai alsan bile yeterli sağlık ses kesmesi imkansız.Tek çare kulak tıkacı kullanmak.

4. Burak çakır1988

Burak çakır1988 Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    hocam tıkaç kullanamıyorum iş sebebiyle o yüzden özellikle belirttim ses tabiki olucak ancak scorpion kaskları türkiyede çok miladı olan kasklar değil o yüzdende bu merağım yardımınız için çok teşekkürler.

5. Burak çakır1988

Burak çakır1988 Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    dün exo 500 kaskı aldım ve ankaradankayseriye bu akşam yola çıktım ilk kaskı taktığımda rahattı ancak sol kulağıma hafif bi baskı yapıyordu o bölgeyi düzelttim ilk olarak şunu söylemem gerekiyor kalitesi çok belirgin kask çok rahat, diğer bi konu ise gündüz kullanılan güneş vizörü mükemmel derecede görüş netliği veriyor,normal ön vizörü ise çok net özellikle hava karardıktan sonra bunu çok iyi anlıyor insan ses olayını büyük kısmını halletmişler kesinlikle ses rahatsız etmiyor( benim motorda etmiyorsa diğerlerinde hiç sanmıyorum) insana başına taktığın andan itibaren bi güven veriyor kask görünüşü çok hoş havalandırma olayını çok iyi yapmışlar yüksek süratte bile tüm havalandırmalar açıkken içeri rüzgar almıyor aklıma gelenler bunlar eğer sormak istenilen bişey varsa cevap vereyim.

Ali Kıyak bunu beğendi.
  6. Ali Kıyak

Ali Kıyak Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    yazının üzerinden iki yıl geçmiş ama, bende de scorpion exo 500 var, sağ kulağın belirli bir noktasında bir saatlik sürüşten sonra acı başlıyor. kafamın hiçbir yerinde bir sıkıntı yok başka. nasıl çözdün kulak işini acaba, kulağı mı ufaltsak acaba :)

7. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    kulağa dokunma be kardeşim,eğer gerçekten çok rahatsız ediyorsa o kısımdaki köpüğü birazcık elinle ezmeyi deneyebilirsin ;)

Ali Kıyak bunu beğendi.
  8. Ali Kıyak

Ali Kıyak Üye

Motosiklet:
    Yamaha