Şehir içi full ekipmanelamlar

Konu, 'Motosiklet Koruyucu Ekipmanları' kısmında Emre Çağlar tarafından paylaşıldı.

1. Emre Çağlar

Emre Çağlar Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Selamlar herkese,

Ben motosiklete yeni başlayacağım (muhtemelen cbr250r ile) Şu anda ekipman alma aşamasındayım ve full ekipman almak istiyorum (Arai kask, dainese mont ve pantolon, çizme eldiven vs) ama çevremdeki çoğu motosikletçi (eğitimli ve uzun yıllardır enduro kullananlar dahil) şehir içinde özellikle izmir de o kadar ekipmanla motosiklet kullanmaya gerek olmadığını söylüyorlar.Ben ise şehir içi dahil izmirin sıcağı da olsa full ekipman kullanmak istiyorum ilk günden itibaren.Aceba ben mi fazla abartıyorum yoksa milletin bildiği birşey mi var.sizin fikirleriniz nelerdir?

2. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Onları dinleme.

Kaza anında o kişiler seni koruyamıyacaklar. Düşüncen hep en kötü ne olabilir şeklinde olsun.

Seçtiğin şeyler güzel. Al ve güzel güzel güvenli sürüş keyfini yaşa.

A.Ulaş bunu beğendi.
  3. Emre Çağlar

Emre Çağlar Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Tesekkürelr cevap için.açıkçası ekipman ve güvenli sürüş konusund takıntılıyım bu yuzden yıllardır motosikler kullananlardan bunları duyunca aceba çok mu abartıyorum komik mi duruyor diye düşünmeden de edemiyorum :)

Şehir içinde yapacağın hız bellidir altındaki motor da 250 luk kapasitesi de bellidir ne gerek var diyorlar:)

ben yine de almak istediğim ekipmanlar için de görüşlerinizi alayım.

Kask : Arai RX7 GP
    Mont : Dainese deri G. Super Speed Pelle
    Pantolon: Dainese Deri Delta Pro
    Çizme: Dainese TORQUE
    Eldiven : Dainese Deri carbon cover

Çizme ve eldiven ya da pantolon da Dainese den başka tavsiye ettiğiniz sağlam bir marka varsa önerebilirsiniz bana şu anda dainese oldukça kaliteli geliyor diğerleri hakkında pek fikrim olmadığından:)

Bu ekipmanla yarışlara katılınır diyeceksiniz ama hız cidden hiç ilgimi çekmiyor ben motosikelt kullanırken sadece o yolun tadını çıkarmak ve yaşamak istiyorum hepsi bu:)

4. Emre Çağlar

Emre Çağlar Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Tesekkürelr cevap için.açıkçası ekipman ve güvenli sürüş konusund takıntılıyım bu yuzden yıllardır motosikler kullananlardan bunları duyunca aceba çok mu abartıyorum komik mi duruyor diye düşünmeden de edemiyorum :)

Şehir içinde yapacağın hız bellidir altındaki motor da 250 luk kapasitesi de bellidir ne gerek var diyorlar:)

ben yine de almak istediğim ekipmanlar için de görüşlerinizi alayım.

Kask : Arai RX7 GP
    Mont : Dainese deri G. Super Speed Pelle
    Pantolon: Dainese Deri Delta Pro
    Çizme: Dainese TORQUE
    Eldiven : Dainese Deri carbon cover

Çizme ve eldiven ya da pantolon da Dainese den başka tavsiye ettiğiniz sağlam bir marka varsa önerebilirsiniz bana şu anda dainese oldukça kaliteli geliyor diğerleri hakkında pek fikrim olmadığından:)

Bu ekipmanla yarışlara katılınır diyeceksiniz ama hız cidden hiç ilgimi çekmiyor ben motosikelt kullanırken sadece o yolun tadını çıkarmak ve yaşamak istiyorum hepsi bu:)

5. Emre Çağlar

Emre Çağlar Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Bir de arkadaşlar izmirin sıcağında deri mont vs kullanamazsın yazlık birşeyler al diyorlar.haklılar mı?:))

6. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Daniese iyi bir marka. Ancak yazın kışlık alman sana sıkıntı yaratabilir. Mevsimlik alman daha mantıklı olur gibi. Kışım motoru ne kadar kullanacağınızda önemli.

Eğer çok kullanamam diyorsanız mevsimlik öneriyorum.

Hız konusuna gelince kazaların yüzde 90 ı 50km ve altında olmaktadır :) sanırım bu o arkadaşlara cevap olur ;)

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  8. Emre Çağlar

Emre Çağlar Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Bunlara da muhtemelen şehir içi değildir yüksek surattir vs diyeceklerdir:D Neyse ben zaten kendi bildiğim gibi yapıp önce full ekipmanımı ve eğitimlerimi alacağım.Çevremdeki insanlarla tartışmaktan da sıkıldım artık bu konularda.Şu anda kafamdaki düşük cc + uzun vadeli bir eğitim + full ekipman. Ben bu işe zevk almak için yolların keyfini çıkarmak için başlıyorum telef olmak için değil.O yuzden terlemek,maymun gibi görünmek,ekipman taşımak vsvs umrumda değil.Saygılar

Şenol SEL ve İsmail bunu beğendi.
  9. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Emin ol full ekipmanlı olanlara sürücüler dahi daha saygı ile bakıyorlar. Biz apaçi değiliz. Adam gibi keyfimizi güvenli sürelim.

Şenol SEL bunu beğendi.
  10. Alper.Алпьер

Alper.Алпьер Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
  11. Emre Çağlar

Emre Çağlar Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Bir de izmir içinde dainese,arai vs ekipman satan biryer var mı bildiğiniz yoksa illa istanbula mı gitmem lazım:)