Selam.. Ben Kanuni Racer 200 Almayı Düşünüyorum..

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında TunceR YAVUZ tarafından paylaşıldı.

1. TunceR YAVUZ

TunceR YAVUZ Yeni Üye

Selam Arkadaslar,, Kanuni Racer 200'e Kafayı Taktım.. Ve Alacam Nasip Olursa.. Bana Bu Motor'u Kullananlar Ve İyi Bilenler,, Yardımcı Olabilirmi ?

Simdiden Tesekkürler..

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Sizin hakkınızda fazla bilgi sahibi değiliz.
    Kaç yıldır motosiklet kullanıyorsunuz ehliyetiniz var mı ne iş yaparsınız gibi.
    Neden illede kanuni racer 200.
    Ki zaten siz niyetine girmişsiniz bizden ne gibi bir yardım bekliyorsunuz.Binin edinin tecrübe.Sonra yanan dilinizi bize anlatın.:D

Erol Ceyhan ve Noyan Yıldız bunu beğendi.
  3. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Anlatayım abi :D tahminimden çok daha atak çıkan bir motoru yağmur yağdığı için lastikleri yerden keserek kapatmak zorunda kaldım açıkçası kaygan asfaltta o çekiş gücü ile binebilmek gibi bir delilik bana fazla geldi :D dilim böyle yandı :) Abi birde uzun süre motoru kullanmayacağın zaman ne yapmak gerekiyor geçen hafta havalar düzelince tekrar lastikleri yere indirdim ve depoyu fulledim,bir süre daha binebilmeme iklim izin verecek gibi geliyor ama sonra kapatmak istersem nasıl bırakmalıyım makinamı yardımcı olabilir misin?

4. edip.aksoy

edip.aksoy Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    sakın alma kanuni. git cbr 125 al tepe tepe kullan :)

5. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Aynen katılıyorum :D

6. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    kafayı taktığın motor doğan görünümlü şahin;)

7. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    boşver o motosikleti, kafayı öyle şeylere takma :)
    al bir ybr kafan rahat olsun :)

8. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Alırken aslan satarken kedi olan kanuni racer kaslı görünümü ile insanları kandırıyorlar kalite desen yok güç desen yok çinlerden biraz daha kaliteli ama asla japonun yanından geçemez fiyatının ucuzluğu ile motoru tanımayanlara racing havası yaşatacakmış gibi gelmesi oysaki çakma racing olması itibariyle yanına yaklaşılmayacak bir motor paran çoksa ve uğraşacak zamanın varsa al bi tane motordanda soğursun :):)

9. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

akıllıol kardeşim ona vereceğin parayla ybr al rahat rahat bin. nerde kalacağım kaygın olmasın.

10. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    al kardeşim kanuni de laızm bu foruma:)

goksel ozdogru bunu beğendi.
  11. Tanju.Polat

Tanju.Polat Yeni Üye

Sayın Yetkili;

Yaklaşık 1,5 ay önce Kanuni / Motorun 150 Marka bir motor aldım, 3500 TL bayide nakit ödeme yapıp motoru aynı gün içinde teslim aldım. Teslim aldığım ilk gün benzin ibresi çalışmıyordu sanayiye servisine gönderdiler. Servise gittim düzeltildi, ikinci gün
    motoru sabah çalıştırırken, ayağımın alt kısmı arka kısımdan ayağıma doğru yağ fışkırdı, bayi tekrar sanayiye gönderdi, yağ pompası arıza yapmış, pompa değiştirildi, aynı gün yani 2.gün iş yerine geldim, iş yerinin önünde iken motorun gösterge ibreleri yamulmuş, güneşten oldugunu söylediler, onlarda değişti,3gün motorun sinyal düğmesi arıza yaptı bu değişti,4.gün motorun karbülatöründe arıza çıktı o değişti,tekrar 4.gün hava filtresi arıza verdi ve bu değişti, bu arada motor ile 5. gün 100 km lik bir yolculuğa giderken arka civatalardan biri yerinden çıktı,yolda giderken eksozu parçaladı ve yan tarafta giden arabanın kaportasını çizdi, tabii başka bir civata çıkabilirdi de! yol üzerinde servis geldi bu hatayı da düzeltti, 7 gün oturak altında bulunan gözü açan düğme bozuldu bu değişti, bu arada 100 km de sabit 60 ile 80 km arasında hız yaptım, ortalama vermiş oldukları 100 km'de 3,5 litre değil tam olarak 45 liralık benzin yedi, şimdi bu liste çok uzayacak biliyorum ve sizlerinde okumak için zamanı kalmayacak, listeye eklenecek arıza o kadar fazla ki anlatamam,

Ben bu arada işimi kaybettim, yaklaşık olarak 20 gün motorun başında sanayiye servisine götürmemden dolayı, iş yerim yeter çekti ve işimi kaytbettim, bayi ye iade etmeye çalıştım, kabul etmedi, Kanuni merkezi aradım, satış sonrasındaki bayan bana çok ukela bir cevap olarak"siz o motoru iade edemez yada değiştiremezsiniz, o şekilde kullanacaksınız" dedi, ben tam olarak ne yapmalıyım?

Saygılarımla
    Tanju POLAT

0 545 434 6005

12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumlarda mesajlarımızda çok kişiye bunu almayın yapmayın dedik.Ve şimdi siz yanan diliniz için bizimle tecrübelerinizi paylaşıyorsunuz ne güzel.
    Keşke zamanında dinleseydiniz şimdi işinizde olacaktı psikolojinizde bozulmayacaktı.
    Diğer topikte Metin Hocam size yazmış zaten.Tüketiici mahkemesine müracaat edin.

Demek ki bir musibet lazım mış size gerçeği görmeniz için.ALLAH yardımcınız olsun.

edip.aksoy ve Barış bunu beğendi.
  13. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    doğru söze ne denir??

14. anil.yurtseven

anil.yurtseven Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    tanju abicim ne kötülük varsa başına gelmiş allah yardımcın olsun...

15. taner çakır

taner çakır Yeni Üye

kardesim öncelikle gecmiş olsun. kanuni racer alalı bir bucuk yıl falan oldu motor u aldı alalı motor aksamın dan hiç bi arza yapmadı aslında hiç arza yapmadı dün motor a hız dişlisi taktırdım benim motor 3. vitesde dahi pati çekiyo hoşuma gitmeyen tek şey yan grenaj lar plastik oldugundan dolayı oda. motor düz yolda 140 görüyo rampa da 110 falan bi şeyi unutma bizim motorlarda elektronik hız kesici beyin var ben elimden geleni yaptım onun etkisini azaltmak için 2010 model racer beyni sipariş ettim onu bekliyorum o beyin geldikten sonra 160 170 in sözünü verdi tamircim ..... racer alacak olan arkadaslar arkanıza bakmadan alın taner çakır honaz denizli 05069554005

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu ne şimdi.
    Selamsız köyün selamsız yolcusu.
    Sizin köyde adet böylemidir.
    Bir cemiyete giriyorsun selam sabah yok ve balıklama olaya dalıyorsun.Derdini arz ediyorsun ve gidiyorsun.
    Sence burası yol geçen hanı mı yoksa selamsız köy mü.
    Baknız ne demişiz.
    [​IMG] Çok Önemli!!! [​IMG]

>>>>>MF Kuralları<<<<<

>>>>>Kullanıcı Adı (Nick)<<<<<

>>>>>Profil Bilgileriniz<<<<<

>>>>>Sizi Tanıyalım<<<<<

Anlayışınız için teşekkürler, Motosikletforum Yönetimi...

17. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    altınızdaki aletin adı racer ama kendisi race değil.
    Siz biliyormusunuz 100 km sabit hızla giderken saniyede 30 metre gittiğinizi.
    Varın hesabınızı yapın bakayım o hızda giderken aniden önünüze çıkan bir engel olduğunda nasıl duracağınızı veya nasıl tehlikenin içine dalacağınızı.Sizi ne koruyacak o zaman.
    Motorun beyni, tamam alınabilir ya sizin
    Motorun beyni değişir ya sizin

18. Osman.Aydın

Osman.Aydın Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bu nasıl motormuş yav.1. gün o arıza. 2.gün başka bi arıza.ayrıca seviyesiz müşteri hizmetleri.insanın canınıda en cok sıkan şey olsa gerek.geçmiş olsun.

19. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Konu eski ardaşlar ama yazmadan edemedim.Böyle bir konunun altlarda tozlanıp gitmemesi lazım.Her daim güncel kalması lazım.Ayrıca sadece bir model için değil piyasa da satılan tüm modeller için böyle sayfalarımızın olması lazım.Olması lazım ki insanlar paralarını çöpe atmasın.

Tanju arkadaşımızın başına gelen malesef bir çok insanın başına geliyor.Ama insanlara bazı şeyleri anlatamıyorsun.Şenol abinin dediği gibi 1 müsibet 1000 nasihata değiyor ne yazıkki.

Beni rahatsız eden nokta Tanju kardeşimizin feryadından sonra Taner isimli bir arkadaşın foruma 1 mesajlık üyeliği.Ben şimdi nereden bilicem hangisi doğru ? Hangisi yalan? Yada Taner'in bir kanuni bayii olmadığını yada kanuni ile bir alakası olmadığını.? ( Ben Tanju'nun samimiyetine güveniyorum )

Kanuni yada diğer muadili firmaların hiç biri bizim babamızın oğlu değiller.Hiç birinin kötü reklamını yapmaya çalışmıyoruz.Başımızdan geçen neyse gerçek neyse onu paylaşıyoruz. "Paylaşıyoruzki bu adamlar kalitelerini arttırsın..! Bizim koyun gibi bir millet olmadığımızı görsün."

Eğer gerçekden bu ülke insanını düşünseler ellerini taşın altına koyup KTM ,Honda,Derbi vs.. gibi dünyaca kalitesi tartışılmayan makinalar kalitesinde bir motorsikleti ülkemizde üretmeye çalışırlar.

Ama yok abi onlar gidip konteyner ile Çin'den getirecek burada toplayacak sonrada made in Turkey diye satacak.Bizim kaz milletde yiyecek.Ve ne yazıkki yiyoruz bunu..!

Çevremde kaç tane varsa hepsi dökülüyor be...Adam kalkmış birde bunları savunuyor.Avukkatları sanki.Bu konu hakkında hiç bir şey bilmeyen insanların kafasını karıştırıyor aklınca.

Kuldan utanmuyorsunuz bari Allah'dan korkun be...