Selam Değerli Arkadaşlar

Konu, 'İstanbul Avrupa Yakası' kısmında Erdal.Tonguç tarafından paylaşıldı.

1. Erdal.Tonguç

Erdal.Tonguç Yeni Üye

Herkese selam,
    Yeni üye olmadım, ancak ilk defa yazıyorum. 37 yaşındayım, yaklaşık 17 yıldır motosiklet hayali kuruyorum. Biliyorum uzun bir süre. Ama gerek maddi öncelikler gerekse eş-dost baskısı derken geçiverdi zaman. Şu anda motor almaya en yakın olduğum dönem. Touring tip motorları beğeniyorum. Örnek VFR 1200. Tabii ki başlangıç bu olmayacak. Çok forum okudum, çok deneyimli insanlarla konuştum. 250 cc'den başlayacağım. Bu durumda da en iyi aday Honda CBR 250 R. Kararım çok büyük olasılıkla bu şekilde olacak. Ancak, boyum 1.85 ve 96 kiloyum. Yani motor sanırım altımda kaybolacak. Ama daha güçlü bir motor almaya da cesaretim yok.
    Foruma aktif olarak katılmaktan çok memnunum. İlgiyle takip ediyor olacağım.
    Saygı ve sevgilerimle,
    Erdal Tonguç

2. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sizi tanımakdan mutlu olduk.Lütfen her konuda yazın.Sıkılmayın,çekinmeyin... :)

3. Erdal.Tonguç

Erdal.Tonguç Yeni Üye

Çok teşekkür ederim. Boyutlarıma göre doğru seçim mi CBR 250R? Syg,

4. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    CBR 125 kadar da küçük bir motorsiklet değil...Siz kednizi onun üzerinde rahat ve güvende hissettikden sonra başkalarının bakışlarına aldırmayın derim.Sonuçda geçiş motoru olarak kullanmayı düşünüyorsunuz. CBR 250 26 hp gücünde.Bunuda göz ardı etmeyin.Motosiklet deneyiminizi yazmamışsınız o yüzden hatırlatmak istedim.

5. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Erdal motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

6. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hoş geldınız Cbr 250 bence guzel motor Keyıflı forumlar dılerım

7. Erdal.Tonguç

Erdal.Tonguç Yeni Üye

Herkese çok teşekkür ederim. Haklısınız motosiklet tecrübemi hiç paylaşmamışım. Bundan 2yıl evvel BMW Rider Academy'de eğitim aldım. Eğitimde talihsiz bir şekilde düştüm ve kolumu kırdım. O nedenle 2 sene ertelemek durumunda kaldım. Çünkü eşim daha eğitimde böyleyse diye başlayan konuşmalar yaptı klasik ve belki de haklı olarak. Bu yıl yine depreşti motor aşkım. 29-30 Ekim tarihlerinde Honda Güvenli Sürüş-1 eğitimine katıldım. Şimdi amacım yol tecrübesi edinmek ve daha sonra Honda'nın diğer eğitimlerine katılmak. Özetle, hiç trafik tecrübem yok. Sabahları iyi havalarda çok erken yola çıkıp antrenman yapmayı ve zaman içinde yavaş yavaş trafiğe çıkmayı düşünüyorum. Amacım motor keyfi yaşamak, hız yapmak vs değil. Çünkü kendimden önce düşünmem gereken çok değerli eşim ve oğlum var. Bakalım... Tekrar çok teşekkür ederim sizlere. Herkese kazasız, belasız ve sağlıklı günler. Syg,

8. Şafak

Şafak Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Erdal Bey, Motorsiklet Foruma hoşgeldiniz. İyi forumlar.
    Ben size motorsiklet konusunda fikir veremem tecrübeli değilim. Ama 185 cm ve 85 kg biri olarak sizin ebatlarınıza yakınım ve şimdiye kadar yaptığım araştırmalar ile aldığım tavsiyeler sonucu bende eğitim + düşük CC ile başlamayı düşünüyorum.

9. Şafak

Şafak Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Erdal Bey, Motorsiklet Foruma hoşgeldiniz. İyi forumlar.
    Ben size motorsiklet konusunda fikir veremem tecrübeli değilim. Ama 185 cm ve 85 kg biri olarak sizin ebatlarınıza yakınım ve şimdiye kadar yaptığım araştırmalar ile aldığım tavsiyeler sonucu bende eğitim + düşük CC ile başlamayı düşünüyorum.

10. Erdal.Tonguç

Erdal.Tonguç Yeni Üye

Çok teşekkürler Şafak Bey, düşük cc ve eğitim... Çok önemli.

11. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Çok güzel anlatmışsınız. :) Eğer amacınız sadece motorsiklete binmek ise bence off road aletleri yani cross ları ve enduro motosikletleride bir düşünün derim.Başlamak istediniz motorsiklet racing sınıfı hayal ettiğiniz makina vfr de spor turing sınıfı bir motorsiklet.Bu 2 sınıf motorsikleti cadde ve otoyollarda kullanabilirsiniz ancak tehlikeye en açık yerlerde buralar.O yüzden enduro ve off road aletler den bahsediyorum.Belkide hafta sonu belgrad ormanlarındaki bir sürüş size yeterli olacaktır.Bilemiyorum...

Türkiyedeki trafikden en az eşiniz kadar bizde korkuyoruz.

12. Erdal.Tonguç

Erdal.Tonguç Yeni Üye

Çok teşekkürler, düşünmedim değil düşündüm off-road olayını ve çok mantıklı bu söylediğiniz. Bununla birlikte, kendimi ormandan çok şehirde konumluyorum, ve hayalim de büyük touring bir makina ile inşallah uzun bir seyahata çıkmak. O nedenle geçiş için CBR 250R nin fena bir tercih olmadığını düşünüyorum. Bir ara CBF 600'lere de baktım, fena değil aslında. BMW'nun F650 GS'i de çok iyi bir makina. Ama çok pahalı. Dediğim gibi biraz trafik tecrübemi arttırdıktan sonra belki de dediğinize döneceğim ve endurolara bakmaya başlayacağım. Tecrübe etmek istiyorum, sağlıklı kararı ancak bu şekilde verebileceğim. Bu arada mutlaka temkinli, sabırlı ve çok dikkatli olmaya gayret edeceğim bu süreçte. Destekleriniz için çok teşekkürler, Syg,

Omer bunu beğendi.
  13. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

14. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Keşke herkez sizin gibi ne istedğini bilse ve bu doğrultuda karar verse...Siz kararınızı vermişsiniz.Uygulayın ve mutlu olun...:)

Off road derken profesyönel croos'ları kasdetmemiştim.Örneğin Kawasaki KLX 250 hem şehir içi hem arazide kullanabileceğiniz çok yönlü bir taşıt.Plakalı.Bu sadece öneriydi sizi otoyol ve cadde tehlikesine karşı koruma amaçlı...

Ama siz touring bir makina ile uzun seyahatler istiyorsanız tabiki cbr 250 ile başlamanız en güzeli heralde.

Eşinizi bu fikre alıştırmanın en kestirme yolu onuda bu keyfe ortak etmek.Bir kahve içme bahanesiyle çıkarıp onuda alıştırabilirsiniz. :) İnşallah herşey gönlünüze göre olur ve eğitimdeki aksilikler gibi durumları bir daha asla yaşamazsınız.

15. Erdal.Tonguç

Erdal.Tonguç Yeni Üye

Evet haklısınız, tabii eşimi artçı olarak alana kadar biraz deneyim kazanmalıyım :)
    Çok teşekkürler herkese iyi dilekler ve harika öneriler için. Herkese iyi hafta sonları, kazasız-belasız, sağlıklı ve mutlu günler,
    Syg,

16. Erdal.Tonguç

Erdal.Tonguç Yeni Üye

Çok teşekkür ederim, amacım kalıcı olmak, Syg,

17. munir

munir Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    aramıza hoşgeldiniz