selam..ilk motor tavsiyesi..

Konu, 'Tanışma Alanı' kısmında emre koken tarafından paylaşıldı.

1. emre koken

emre koken Yeni Üye

herkese selam arkadaslar..ılk motor tavsıyesı ıstıyorum maddı durumdan dolayı bu ıkı markdan bırını secmek zorumdayı sıfır olucak hangısını tercıh etmelıyım sızce?? kanunı wındy mı? ramzey xf 125V mi?

2. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    emre öncelikle foruma hoşgeldin,keyifli forumlar diliyorum ama kendinle ilgili biraz bilgi alsak nerelisin kaç yıldır iki teker sürüyorsun ?? sana ona göre yardımcı olabiliriz diye umuyorum..

DEMİRAT bunu beğendi.
  3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yaş kaç ne iş yaparsınız aramıza nereden katılıyorsunuz daha önce tecrübeniz var mı detayları alalım sonra yardım ederiz

DEMİRAT bunu beğendi.
  4. Mehmet Sert

Mehmet Sert Üye

Motosiklet:
    Mondial
    söylediğin motorların fiyatı ortalama 1500 tl civarı o fiyata bunları alacağına bunların yapaçağı km 20.000 dir sonra motor yaptırman lazım ...............honda cg 125 al derim bu motorlar 100.000 km bile rahatlıkla yapar ... yani 50.000 km deki temiz bir hondayıc cg al derim daha iyi emin ol daha fazla mennun kalırsın satarkende zarar etmezsin.hondanın fiyatıda 1500 civarı ..1800 tl ye çıkabiliyosanda yamaha ybr 125 derim.......ama söylediklerini almakta ısrar edersen kanuni daha iyidir

5. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    sizce yukarıda ki iki yöneticimiz bu konu hakkında bilgisizliklerinden dolayı
    hiçbirşey yazmamış olabilirlermi?? yada soruyu soran arkadaş
    ehliyetsiz, sürüş eğitimi almamış, gerekli ekipmanlarını edinmemiş ....
    olabileceğini düşünerek önce kendisini tanımak istemiş
    olabilirlermi??sanki bana 2. şık daha mantıklıymış gibi geldi;)

emre bey forumumuza hoşgeldiniz.lütfen ilgili bölümde kendinizi
    tanıtan bir başlık açtıktan sonra sorularınızı sorunuz.keyifli forumlar.

Eren Göksel, DEMİRAT ve Onur Filiz bunu beğendi.
  6. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

barış hocam 2 yöneticimizinde bilgileri konusunda süpemiz yok, bu yazılarındaki asıl neden yeni üyeye karşı sabırlı anlayışlı yol gösterici,(foruma alışana kadar tabi)tutum içerisinde olmalarıdır,teşekkürler ikisinede

Onur Filiz bunu beğendi.
  7. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldin illa 2 sinden biri olacaksa kanuni al

8. Sedat Yıldız

Sedat Yıldız Yeni Üye

Herkese merhaba, üniversiteyi yeni bitirdim ve evdekilere hediye olarak motor aldırmayı planlıyorum. Fakat daha önce hiç motorum olmadı açıkçası motor sürmeyi çok iyi bilmiyorum ama her zaman bir motor aşkım olmuştur. chopper cruiser tarzı bişey düşünüyorum acaba ne önerirsiniz sizce hangileri daha iyi neyi tercih etmeliyim. 1500-2000 arası bişey düşünüyorum. 250 cc bulabilirsem çok ama çok iyi olucak. motoru olan bir kaç arkadaşım 150 likler hem kendi ağırlıgını hemde sürücünün ağırlıgını kaldıramagını yokuşlarda zorlandıgını söylediler. sizce ne kadar dogru.. çünkü bu fiyata anca 150cc lik geliyor sanırım.

9. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    fiyat aralığını biraz daha arttırma imaknın yok mu ?? evet 150 cc motorlarda bu sorunu kullanıcı arkadaşlar dile getiriyorlar.. 250 cc bir hyosung alabilirsin fiyat aralığına göre değişir yani :)

Sedat Yıldız bunu beğendi.
  10. Çağlar KARA

Çağlar KARA Üye

bende kanuni kullanıyorum bir arıza olursa en azından servis ve parça sıkıntısı az olur.

11. Sedat Yıldız

Sedat Yıldız Yeni Üye

üstadım bu dönemde aynı zamanda yüksek lisans ve formasyona da başlıycam her ikisi maddi olarak baya külfetli oluyor. şimdi diyeceksiniz ki ne diye motor alıyorsun o zaman. motor istememin en büyük nedenlerineden biri de bu iki programın da koşuşturmacasına yetişebilmem. otobüslerle bu iş yürümez artık. yüksek lisans kolay olmayacak benim için... dolayısıyla fiyatı ne kadar yükseltirsem evdekilere o kadar yük olmuş olacagım... ilginiz için minnettarım

Niyazi bunu beğendi.
  12. Niyazi

Niyazi Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Şimdilik cruiser alma bence. İsmini tam bilmiyorum kusura bakma. Bir süre seni idare edecek 150 cclik cross motor alabilirsin. Öğrenimini bitirince güzel bir choper alabilrsin. Hem birazda tecrüben olur.