selam..

Konu, 'Marmara Bölgesi' kısmında Hakkı SEYMANSARAÇ tarafından paylaşıldı.

1. Hakkı SEYMANSARAÇ

Hakkı SEYMANSARAÇ Yeni Üye

Motosiklet:
    Kymco
    herkeze KOCAELİ İZMİT'ten selamlar olsun..
    Adım Hakkı 26 yaşındayım. Bugüne kadar hep spor ve hızlı arabalar kullandım halada kullanmaktayım, fakat ne olduysa en yakın arkadaşımında etkisi olsa gerek içimde bi motor aşkıdır yürüdü gitti.
    Nasip olursa yazdan sonra KAWASAKI ER-5 alıp motor kullanmaya başlamak istiyorum.Çoğu kişi bu motorun başlangıç için büyük olduğunu söylesede ben kendime güveniyorum.
    Keyifli paylaşımlar ve dostluklar diliyorum herkeze. Site içinde hevesimden dolayı sizlere çok fazla soru sorarsam ve canınızı sıkarsam şimdiden affola..
    :)

2. oktay.selvi

oktay.selvi Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    hoşgeldin iyi forumlar
    senden daha büyük motorlarla başlayan arkadaşlar var:D

3. Hakkı SEYMANSARAÇ

Motosiklet:
    Kymco
    Ben zaten ER-5 i başlangıç motoru gibi değil uzun süre kullanmayı planlıyorum, çünkü tamamen bana hitap edebilin bir motor.

4. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    MF ailesine hoşgeldin,keyifli forumlar..

motorsiklet konusuna gelince başlangıç için büyük cc motor intahar gibi bir durum !! ama yinede tercih senin :) gerekli eğitimler vs alınırsa birazda dikkatli olunursa motora alışana kadar olabilir..şimdiden hayırlısı olsun..sorularını bekliyoruz ;)

5. oktay.selvi

oktay.selvi Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    seni anlayabiliyorum.benzer şekilde bir mantık ve seçimle başladım ben de.kazasız belasız sürüşler olsun.

6. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hoşgeldiniz.

7. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Hakkı kardeşim öncelikle foruma hoş geldin..Düşüncene gelince:

Motosiklet kullanmak özel bir eylemdir,senin kullandığın spor ve hızlı arabaların yanında küçük kaldığı için senin için basit bir oyuncak gibi görünebilir!.
    Ancak,yaşın çok genç ve önünde uzun bir yaşam var.Bu işin tecrübelileri; bu aracı kullanmayı küçük cc lerden başlayın diyorsa,mutlaka bir bildikleri vardır..

Yaşamı seviyor ve geleceğinizle ilgili planlarınız varsa uyarılara kulak vermenizi tavsiye ederim..Hem küçük cc den (125-150 cc gibi) başlamak yetmez,mutlaka bu işin profesyoneli olan bir eğitim kurumundan eğitim almalısınız..
    Forumda yeni başlayanlarla ilgili açılmış birçok konu var.O konulardaki soru ve cevapları da incelemeni tavsiye ediyorum,faydalanacağını umarım..

8. Hakkı SEYMANSARAÇ

Motosiklet:
    Kymco

Evet kesinlikle haklısınız boyutuna karşın hafife alınmaması gereken bir taşıt olduğuna bende inanıyorum.Lakin benim işte çok kötü bir huyum olan hani derler ya ''bu adam hiç paslaşmaktan anlamıyo direk kaleye şut çekiyor''diye, küçük motor alıp kullanırsam motordan soğuyacakmışım gibi geliyor.Uyum sürecinde kesinlikle iyi eğitim almaya dikkat edeceğim ve motorumu alır almaz kesinlikle trafiğe çıkmayacağım.Öncelikle boş düzlüklerde işi bilen arkadaşlarımla denemeler çalışmalar yapacağım.Kesinlikle ve kesinlik motoru alma amacım hız ve tabiri caiz ise artistlik için değil.
    Siz bu işin ustaları olarak beni uyarmakta haklı olduğunuzu ve benim yaptığımın ise yanlış bir başlangıç olduğunun farkındayım ama işte Allah'tan hayırlısı diyorum tedbiri alimden bırakmıycağıma emin olabilirsiniz.
    Çok teşekkür ediyorum saygılar..

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.157 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.lamatech.com/ bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

10. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Hakkı motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosikleti arkadaşlarınızdan sokak aralarında yada boş yerlerde öğrenmeye kalkmayın.Arkadaşlarınızın bilmediği o kadar çok şey var ki tahmin bile edemezsiniz.
    Sokakta gördüğünüz ve size göre çok iyi motosiklet süren kişilerin olması sizce iyi olabilir ama ya yanlışsa sizi yanlış yönlendirirse ve bu yanlışlar yüzünden çok ciddi bir kaza yaparsanız bunun tek suçlusunun sizin ve ailenizin tarafından motosiklet olacağını biliyormusunuz.
    Siz veya size bir çok yanlışı öğreten arkadaşlarınız değil motosiklet agzı dili olmayan konuşamayan aptal bir makine suçlu olacak ve sayenizde bir çok motosiklet düşmeni aile daha piyasaya çıkacak.Ve bizler yine motosiklet değildir suçlu olan asıl suçlu sürücüdür demek için çırpınıp duracakgız.

Motosiklet diğer kara taşıtlarından 30 kat daha tehlikeli bir eylemdir.İmzamdakileri hafızanıza kazıyın.
    Size bir kaç örnek
    Siz doğduğunuzda emeklemeden ayakta tay tay durmadan ve sonrasında yürümeden direk koşmaya mı başladınız.
    Veya;
    İlk okula gitmeden direk yüksek okula gidebilirmisiniz.
    Her iki ornekte de imkansız.
    Motosiklette böyle bir şeydir.Siz yeni başlayan arkadaşımız bu eylemde daha bebeksiniz.yeni doğmuş bir bebek.Bebekliğin keyfini sürün.Büyümeye çalışmayın.Büyüdükçe sorunlar atar ama bunu şimdi anlamanız mümkün değil.Ancak benim gibi bizler gibi olduğunuzda ki şansınız da yaver giderde hayatta olabilirseniz bunları o zaman çok daha iyi anlayacaksınız.
    O zaman tekrar görüşürz bunları dertleşiriz inşallah.
    Bize yol göstermek vaciptir.
    Ve bize hayırlısı olsun demek kalır.

o.somuncu bunu beğendi.
  12. Hakkı SEYMANSARAÇ

Motosiklet:
    Kymco
    Evet mesajımda belirttiğim gibi boş düzlüklerde çalıştıracaklar, sizlerden iyi olmasınlar onlarda bu sevdaya uzun yıllardır gönül verip işin ciddiyetini ve öneminin bilincinde olan insanlar.İnanın onlarda sizin bana verdiğiniz cevapların ve tavsiyelerin aynılarını bana belirttiler.Hocalarıma güvenmesem zaten hiç bu sevdaya başlamazdım.
    Size beni önemseyip herhangi bir zarar görmemem için düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi belirttiğiniz için çok teşekkür ediyorum.

Ayrıca hoşgeldin diyen bütün forum üyrelerine;teşekkürler hoşbulduk arkadaşlar,abilerim,kardeşlerim.

13. bülent tenikeci

bülent tenikeci Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Hakkı hoşgeldin , keyifli forumlar.büyük cc ile başlamayı bir daha düşün istersen. sonra düşünmek için geç olabilir.tabii nihai karar senin, bize düşen sadece tavsiye.

14. Cihandemir

Cihandemir Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Hoşgeldiniz.

15. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldin Hakkı...Keyifli forumlar...

16. ferhat_sevinc

ferhat_sevinc Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoşgeldin Hakkı.

17. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    hoşgeldiniz.umarım almayı düşündüğünüz motorda alışma dönemini kazasız belasız atlatabilirsiniz.

18. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Uyarıları dikkate alıp almamak senin elinde ne diyelim hayırlı olsun kazasız sürüşler aramıza hoş geldin ama çabuk gitme

19. Mümtaz Barış CİNGİZ

Mümtaz Barış CİNGİZ Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Foruma hoş geldin, iyi forumlar :) Makina güzel,kazasız , belasız sürüşler dilerim :)