selam

Konu, 'İstanbul Avrupa Yakası' kısmında omer ongur tarafından paylaşıldı.

1. omer ongur

omer ongur Yeni Üye

Herkese merhaba,

Istanbul Bayrampasa da ikamet ediyorum. okul nedeniyle yaklasik 6 yil eskisehirde kaldim. Istanbula tekrar doneli yaklasik 1 yil oldu ve inanin Eskisehirden sonra Istanbul inanilmaz sikici geliyor trafik derdi, vesait degitirme{ heryer birbirine cok uzak- sabiha gokcenden bayrampasa ya 2.5-3 saatte geliyorum} Cok zor geliyor. Motorsiklet ozgurluktur felsefesi hergun biraz daha icime isliyor ve bir motor almak istiyorum. Gordugum kadariyla baslangic tercihleri arasinda, kalitesi, yedek parca, servis ve ekonomi olusuyla yamaha Ybr 125 kafama oldukca yatti. Oncelikle koruyucu ekipmanlari tamamlamayi dusunuyorum. kas olarak ikinci el bir kask almayi planliyordum fakat kask ile okudugum yazilardan sonra kesinlikle sifir bir kask almaya karar verdim.

Sormak istedigim soru yamaha ybr 125 baslangic icin uygunmudur. alternatif onerileriniz varmi. Aslinda chopper modelleri hosuma gidiyor ama butceme uygun alinabilecek modeller kalitesiz ve yolda birakabilecek cinsten.

Diger bir sorum ise motoru aralik ocak gibi almayi dusunuyorum. Bunun sebebi kanimca kisin ortasinda fiyatlarin dusecegi fikri {ikinci el}. Bu teorimde haklimiyim bu is boyle mi oluyor. Simdiden tesekurler.

Kazasiz gunler dilerim.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Haklısınız kışın fiyatlar biraz daha düşer ama afaki düşüşler beklmeyin.Yani 2500 tl lik motor asla 2000 TL ye ve altına inmez.Bir kaç yüz iralık indirim ler de size bir şey kazandırmaz kaybettirir.
    Bir kaç dostumda ybr 125 var 2004 kasa az km de
    İlgilenirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

4. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Ömer motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar. Ybr 125 doğru seçim.

5. omer ongur

omer ongur Yeni Üye

Tabiki ilgilenirim ancak su an icin biraz erken. Aralik Ocak gibi almak ismemin asil sebebi ehliyetimi henuz almamdandir. Bir kursa kayit yaptirdim B ve A2 yi birlikte alicam kismetse.

2004 model deyince aklima geldi, satilik ilanlarina goz atarken 2003,2004 modeller 10 bin km nin altinda, bu mumkunmudur.yanin 6-7 yillik bir motor nasil 10 bin km bile yapmamis olabilir. Yoksa km mi sifirlaniyor veya buna benzer seyler.

6. omer ongur

omer ongur Yeni Üye

Tesekkur ederim

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Bir çok kişi bir hevesle alır motosikleti.Ve o bir çok kişi ya eşinden yada ailesindengizli almıştır motorunu.Gerçek ortaya çıkınca ellerinde fazla seçenek kalmaz.
    Bu yüzden bazıları az km lidir.
    Tabii burda gözden kaçırılmaması gereknler var.
    Bazıları sizinde dediğiniz gibi km leriyle oynar.Bazıları akılna gelmez bu adilikler dürüstçe yazar ve satar.
    Bazıları ekonomik durumu düzgündür bir heves alır bakarki bu bana küçük geldi yada çevresi onunla alay eder oda egolarına teslim olur onu garajda tutar daha büyüğünü alır.Bir ara garajda yer kalmayınca satmaya karar verir.
    Dikkat ederseniz bir kaç arkadaşımda dedim.Ki bu kişilere güvenirim sorun olmaz.

8. omer ongur

omer ongur Yeni Üye

Yok yok yanlis anlasilma olmasin size hitaben soylemedim ben bunu, aksine, burada ,site yoneticisisiniz ve araci olarak guvenebilecegim bir durumdasiniz. Sadece konusu gelisken aklimdaki bir soruyu somak istedim. Cunku karsima boyle bir satici ciksa ve km siyle oynamis olsa ben bunu anlayamam taidigim bir ustada yok gosterebilecegim. En mantikli yol ourdu guvenebilecegim birinin aracligiyla almak

Şenol SEL bunu beğendi.
  9. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    aramıza hoşgeldiniz,keyifli forumlar.

10. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Ömer Bey evvela hoş geldiniz. Size motosiklet önerisinden önce şayet Sabiha Gökçen - Bayrampaşa yolunu her gün yapıyor iseniz bi şekilde bu düzeni değiştirmenizi tavsiye ederim. Ne motosiklet ne helikopter sizi bu dertten kurtaramaz :)

11. omer ongur

omer ongur Yeni Üye

Hosbuldum.

Yok canim hergun yapilirmi o yol can mi dayanir buna :) . Sadece genel olarak Istanbulda yasamanin sikintisini dile getirmeye calistim.

12. Erkan DUR

Erkan DUR Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ömer bey aramıza hoş geldin.
    Bende 3-4 aydır iki tekerler üzerindeyim.Küçük cc ile başlamak kesinlikle doğru bir seçim. Ben Honda CBF 150cc ile başladım ve devam ediyorum.Çookda memnun motorumdan sizede tavsiye edebilirim. Ben levent'den yenibosna'ya gidip geliyorum günlük ortalama 50 km yapıyorum.Zaman ve ekonomi bakımından çook iyi.
    Birde kendine güvenli ve tam korumalı kıyafet almanı şiddetle öneririm.

13. omer ongur

omer ongur Yeni Üye

Erkan Bey tavsiyeniz icin tesekkurler.

Motor kullanimini tamamen bilincli bir sekilde yapmak istiyorum. Ve bu konuda ne yapilmaksi gerekiyorsa bir sekilde yapacagim. Ne kendimi nede baskalarini tehlikeye atmak istemiyorum. Zaten motosiklet kullanimindan sadece bu sekilde keyif alabilirim oyle degilmi.

14. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

15. Fatih Orçin

Fatih Orçin Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Foruma hoşgeldiniz inşallah organizasyonlarda'da görüşüp tanışabilmek dileği ile keyifli forumlar.

16. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hoşgeldiniz.

17. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoşgeldiniz.

18. omer ongur

omer ongur Yeni Üye

tesekkurler

19. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldin Ömer...Keyifli forumlar...

20. ahmet geyin

ahmet geyin Organizatör

Motosiklet:
    Hyosung
    hoşgeldiniz