selam

Konu, 'Karadeniz Bölgesi' kısmında Hakan KAYA tarafından paylaşıldı.

1. Hakan KAYA

Hakan KAYA Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    merhabalar adım Hakan KAYA Rize'liyim 24 yaşındayım Telekomda çalışıyorum Yamaha Yzf R 125 sahibi olucam Allah izin ederse 22 Ekim de A2 sınavına gircem fakat endişelerim var bisiklet ve araba sürmeyi biliyorum ama motorsiklete çok yabancıyım sıfır motor almadan önce 2. el 500 liraya öğrenebilmek için dandik bi motor al diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum ama kabiliyetimede güveniyorum yinede kararsızım çok mu düşme kalkmalar oluyor yzf çizilirse dayanamam..:) teşekkürler..

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz+Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

3. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    hakan aramıza hoşgeldin,keyifli forumlar..

hakan düşüp kalkma dıye bışey yok :) motorcu düşmez dıye bir şeyde yok ama :) sanırım racing tutkunu bir arkadaşsın..öncelıkle düşük cc bir motorla başlamayı tercih etmen güzel karar.ama 500 liralık bir motor alıp motor tutkundan soğumanı ıstemem..hedefindeki motoru ala ama temkinli kullan ayrıca full koruyucu ekıpman kullanmanı tavsiye ederim..kaza anında cok ıse yarıyorlar ;) tecrübe ile söylüyorum

4. Hakan KAYA

Hakan KAYA Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    teşekkür ederim hoşbulduk evet bende bir racing tutkunuyum ama hız ı sewmiyorum hız bütün kötülüklerin anasıdır:D arabayla bile en fazla 80 90 başka yok 125 likle başlicam ve hep bu olcak büyütmek gibi amacimda yok dediğin gibi hedefimdeki motoru alcam anlışılan öyle görünüyo:D ama full koruma nasıl yapcam bilemiyorum işe öyle gidemem ki hadi mont kask eldiven tamam da çizme pantolon iş yerine yakışık almazz müdürr bu ne hal demesin bizee:D:p Rize ufak yer şehir içi ağır ağır giderim heralde ama asfalta pek çıkmam çünkü rize nin firtına şöferlerii fark edemez motorcuyu Mevlam yardimcımız olsun..

5. munir

munir Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    aramıza hoşgeldin

Hakan KAYA bunu beğendi.
  6. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    hoş geldiniz. keyifli forumlar. düşük cc ile başlamanız güzel olur fakatfull koruma ekipmanlarını da kullanmalısız. sizin için faydalıdır.

Hakan KAYA bunu beğendi.
  7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Demokrasilerde çareler tükenmez
    Ama siz önce korumasızlığın ne olduğuna size yazmış olduğum hoş geldiniz mesajındaki linke tıklayıp görebilirsiniz.
    Veee Türkiye'de resmi daire de çalışan tek motosikletçi de siz değilsiniz emin olun.
    Korumalı tulumlardan alırsınız bir tane altına normal kıyafet giyip işte sorunsuzca çıkarıp çalışırsınız.
    Diğer yandan Motosiklete başlamadan önce bir kaç gün izin alıp atlayın uçağa gidin istanbula size verdiğim linkten "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerinizi alın öyle başlayın.
    Bilmediğiniz bir eylemi asla kendi kendine hele ki düşe kalka asla katta öğrenemezsin.Bir düşersin kalkarsın 2 düşersin kalkarsan 3 üncüsünde kalkamayabilirsin ve ve artık geri dönülmez yolda olabilir işini sağlığını hatta canını kaybedebilirsin.
    Bence bir daha düşün.

Hakan KAYA bunu beğendi.
  8. Hakan KAYA

Hakan KAYA Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    hoşbulduk teşekkürler..

9. Hakan KAYA

Hakan KAYA Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    hoşbulduk teşekkürler..

10. Hakan KAYA

Hakan KAYA Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    zaman ayırıp yazdığınız için teşekkür ederim senol bey çok etkliyici ve anlamlı konuşuyosunuz aklımda bulundurcam artık yıllık izinde yaparim onuda bu arada boyum 1.67 kg 81

11. Hakan KAYA

Hakan KAYA Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
  12. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hemşerım MF ye hoş geldın bende Rizelıyım ama Ankarada oturuyorum
    yazları fırsat buldukça gelıyorum Rizeye
    başlangıç için kuçuk cc motor seçmenız iyi olmus
    umarım kalıcı ve katılımcı olursunuz keyıflı formlar dılerım

13. Hakan KAYA

Hakan KAYA Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    hoşbulduk teşşekkürler toprağım alacağim tek motor bu başka olmucak severek ve uzun süre yaşamak için bu benim için en iyisi olduğunu düşünüyorum heleki siyah renk sarı teker aşık oldum arkadaş ne araba ne kadın tek aşkım bir motor..:)