Selamlar,Saygılar.

Konu, 'Tanışma Alanı' kısmında İhsan Bayram tarafından paylaşıldı.

1. İhsan Bayram

İhsan Bayram Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhabalar. Ben Gaziantep'ten motosikletlere ilgi duymaya başlayan 18 yaşının sonlarına yaklaşan bir gencim. Motosiklet hakkında nereden bilgi alabilirim diye düşünürken,eskiden çok faydalandığım bisikletforum.com isimli site geldi aklıma. Bisikletforum varsa motosikletforum da vardır diye düşünerek buldum siteyi. Aslında motosikletler ve kullanımları hakkında pek çok şeyi bilmediğimi anlamama yardımcı oldu site.Pek çok genç gibi benimde hayalimde racing motosiklet vardı. Ancak, gördüğüm kadarıyla, buradaki tecrübeli ve bilgili ağabeylerimin tavsiyesi başlangıç için küçük hacimli motosikletler tercih edilmesi yönünde. Ben de daha çok yeniyim ve motosiklet denizinde boğulmadan sağlıklı bilgileri burada bulacağım kanaatideyim. Zaman geçtikçe,bilgilendikçe başınızı ağrıtacağım ve sorular soracağım. Ama şimdi araştırmaya başlama zamanı. Herkese saygılar selamlar tekrar.

2. Ergin YILMAZ

Ergin YILMAZ Üye

Motosiklet:
    Honda
    Merhaba İhsan. Hoşgeldin.

Motosiklet bir ahlak mevzusudur. Bu son derecek teknolojik dünya harikalarını kullanmak herşeyden önce ahlak ister. Onun bu teknolojik yapısını ve üzerindeki insan emeğinin anlaşılması ve saygı duyulması gerekir. Bu doktrinle işe başlarsan, motosiklet üzerinde alacağın keyif dışında, sosyal hayatında birçok gelişme yaşarsın.

Sana dikkati, titizliği ve sabrı öğretir. Birçok farklı kültürden ve tabakadan insanlarla tanışır; hem motosiklet konusunda bilgilenir, hem kişisel gelişimine yardımcı olabilecek sosyal çevre edinirsin.

Tabi bütün bunları motosiklet sürücüsü olmak istiyorsan yapabilirsin. Çünkü motosiklet kullanmak ayrı birşeydir, motosiklet sürücüsü olmak ayrı. Motosiklet sürücüsü zaten iyi bir kullanıcıdır. Motosiklet sürücüsünün kullanıcıya göre artıları: iyi ahlak, sabır, titizlik, dikkat ve benzeri şeylerdir.

Yeniden hoş geldin :)

Son olarak: Eğitim, eğitim, eğitim ve sürekli eğitim. Güvenlik, güvenlik, güvenlik.

Şenol SEL ve Metin bunu beğendi.
  3. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldin İhsan...Keyifli forumlar...

4. İhsan Bayram

İhsan Bayram Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Ergin Ağabey harika şeylerden bahşetmişsiniz. Gerçekten hayatımda hiç düşünmediğim;en çok düşünülmesi gereken ayrıntılardan bahsetmişsiniz. Bu söyeldiklerinizi dikkate alacağımdan şüpheniz olmasın. Çok teşekkürler. Hoşbuldum bu arada.:)

Teşekkür ederim Metin Ağabey hoşbuldum.

Metin bunu beğendi.
  5. Ali Emre Sakarya

Ali Emre Sakarya Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    hoşgeldin, keyifli forumlar dilerim. motosikletime kavuşunca antepe yolum düşecek (hatta sık sık gitmeyi planlıyorum, en yakın honda servisi antepde! :D) olur da karşılaşırsak elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım...

6. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    İhsan MF ye hoş geldın
    Sitemızde çok yararlı egıtıcı konular war araştırıp bulup okursan senın ıcın çok yararlı olur
    Keyıflı forumlar dılerım Umarım kalıcı ve katılımcı olursun

7. İhsan Bayram

İhsan Bayram Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Teşekkür ederim hoşbuldum. Beklerim vallahi her zaman :)

Ah bir de evimde olsa internet sınırsız zamanım olacak ama neyse ben de az ve öz bilgi depolamaya bakacağım artık. Teşekkürler bu arada hoşbuldum Ekrem Ağabey.

8. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    hoş geldiniz. keyifli forumlar.

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

10. İhsan Bayram

İhsan Bayram Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Teşekkür ederim. Hoşbuldum.

Şenol Ağabey tavsiyelerinizi dikkatle takip ediyorum ve uygulamaya koymaya çalışıyorum. Kask konusunda ise kesinlikle hemfikiriz ağabey. Eğer bir gün motosikletim olursa kesinlikle kasksız binmeyeceğim. Araba kullanırken nasıl ki emniyet kemeri takıyorsak motosikletin emniyet kemeri de kasktır. İhmale gelmez dediğiniz gibi ağabey. Daha yolun başındayım, tavsiyeleriniz ve yönlendirmelerinizle iyi bir motosiklet kullanıcısı olacağıma inanıyorum. Tekrar teşekkürler.

11. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldin

12. İhsan Bayram

İhsan Bayram Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Teşekkürler Hakan ağabey hoşbuldum.