Selamlar

Konu, 'Meslekler ve Yaş Ortalaması' kısmında Volkan tarafından paylaşıldı.

1. Volkan

Volkan Yeni Üye

Merhabalar benim adım volkan , bu foruma yeni kayıt oldum, zannedersem bir gelenekmiş bu tanışma kısmı bende kendimden bahsetmek istiyorum 25 yaşındayım kendimize ait tekstil şirketi var toptan blujeans kumaşı ithalatı yapıyoruz yakın zamandada kendime bir işletme açmak istiyorum yaklaşık 7-8 senedir otomobil kullanıyorum kendime ait bir otomobilim var fakat motorsiklet herkesin yaşamında bir süre heves olurmuş ya bende hevesten öteye geçti a2 ehliyet kursuna yazıldım kurslarım bittikten sonra yamaha veya honda eğitim merkezinde eğitim almak istiyorum, hedefimde harley davidson 883 iron , ducati multistrada 1200 ve suzuki gladius var öncelikle ybr 125 ile veya vespa 250'lik scooter ile başlmayı düşünüyorum tabiki eğitim ve güvenli sürüş korumalarını aldıktan sonra.
    Tanıştığımız memnun oldum !

2. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Volkan motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

Eğitim işi çok önemlidir. Honda ve yamahadan alacağın eğitimler sana sadece motosiklet kullanmayı öğretir. Sana oralarda sadece motosikleti kaldırma, vites değiştirme, denge slalom yapma, fren yapma vb. hareketleri öğretirler. Ancak motosiklet kullanmak sadece bunlar değil. Bunların yanında GÜVENLİ VE İLERİ SÜRÜS TEKNİKLERİ dersleri alman lazım. Sana tavsiyem bu eğitimleri veren eğitim kurumları var. Bu kurumlar paket halinde motosikletle ilgili tüm bilmek istediklerini sana öğretiyorlar. Bunların hangi kurumlar olduğunu öğrenmek istersen bana özelden yazabilirsin.

3. Volkan

Volkan Yeni Üye

iyi niyetin için teşekkür ederim, omm ye baktım fakat nerde ne zaman kurs oluyor, doluluk oranı vs beni biraz tedirgin etti. ilk dediğim gibi honda veya yamahadan bir güvenli sürüş 1-2 aldıktan sonra ileri sürüş için sizden yardım isteyeceğim :) tabi bunlara gitmeden direk paket bir program var ise önerilerinize herzaman açığım.
    saygılar

4. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

5. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Foruma hoşgeldiniz.

6. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW

Volkan, O.M.M. sürekli eğitim veren bir kurum değil. O.M.M. bir dernek ve burdaki hocalar bu işi gönüllülük esasına göre yapar. Bende bir O.M.M. üyesiyim. Önce 2012 yılı eğitim takviminin yayınlanması bekleyeceksin, ve o takvimde ilk önce Teori eğitimi, sonra Ara Kontrol eğitimi ve Ara Kontrol eğitimini geçebilirsen Ara Yol eğitimine katılabiliyorsun. 2012 yılı eğitim takvimini takip edip yararlanmanı şiddetle tavsiye ederim. Bu arada ben profesyonel bir ekipden EĞİTİM almak istiyorum dersen, Art Moto akademiye başvurabilirsin. Art Moto Akademiden istersen bire bir özel ders alarak daha hızlı bir gelişim sağlayabilirsin. Türkiyede bu işi gerçek anlamda profesyonel yapan bir kurumdur. İnternet sitesini inceleyebilirsin. www.artmotoakademi.com

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz+Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

8. Volkan

Volkan Yeni Üye

Hepinize teşekkür ederim sizlerden çok şey öğrenicem :)

9. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hoş geldınız umarım kalıcı ve katılımcı olursunuz keyıflı forumlar

10. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    Volkan bey aramıza hoşgeldiniz gerekli eğitim ve ekipman tecrübenizinde pekişmesiyle burdaki arkadaşların size doğru yönlendirmeleriyle eminim size faydası olucak !!!

11. Şafak

Şafak Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Volkan bey Foruma hoşgeldiniz.
    Benim durumumda size benzer. Hemen hemen aynı aşamadayız ve aynı mantalitedeyiz.
    Bağlantıda kalalım, edindiğimiz bilgileri paylaşalım. Böylece daha az zamanda daha çok yol katedelim daha çok zevk alalım.

12. Volkan

Volkan Yeni Üye

teşekkür ederim herkese, bu arada tabiki şafak bey dediğim gibi bilgi paylaştıkça artar :)

13. Şafak

Şafak Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Kesinlikle katılıyorum.
    Bizim kültürümüzde ustaların hep işlerini iyi yapmalarını sağlayan sırları vardır ve bu normal karşılanır. O yüzden yüzlerce zanaat tarihe karışıp gitmiştir. Bizim bu hataya düşmememiz lazım.
    Lafı çok uzattım ama özetle ben her türlü bilgiyi paylaşma taraftarıyım Volkan Bey. Siz ve benim gibi yeniler, kendi tecrübelerimizi paylaşarak ve ustalardan eğitim alarak çok daha eğitimli ve bilinçli sürücüler olabiliriz. Dediğim gibi bağlantıda kalalım :)

14. Ahmet Gökhan ERSOY

Ahmet Gökhan ERSOY Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Volkan bey motosikletforum.com ailesine hoşgeldiniz. Keyifli forumlar dilerim... :)