Selektör yapana 1 yıl hapis!

Konu, 'Güncel Haber ve Duyurular' kısmında Şenol SEL tarafından paylaşıldı.

1. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  2. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Eee trafikte kimse kalmaz o zaman :)

3. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Özellikle şehirler arası yollarda bu durum artmaya başladı.Duble yollada bazı sürücüler sellektör olayının b.. çıkarmış durumdalar.Sanki herkez 140-180 km. ile gitmek zorunda.Kaldıki bu hızlar yasalda değil.

Geçenlerde bir akrabam sırf arkadan gelen biri bu hareketi yaptığı için hafif hızlanıp öndeki aracı geçtiğinden 114 km ile 150 TL. ceza yedi.Şimdi ise inadına basmıyor gaza..!

Bence yerinde bir karar olmuş.Trafikde herkez haddini bilecek.Kimsenin diğer insanların can ve mallarının ırzına geçme hakkı yoktur.Hepimiz trafikde hatalar yapıyoruz ama bunu alışkanlık haline getirenlere sözüm.

4. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    kornaya yasak yok mu??

Emre Özçelik bunu beğendi.
  5. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Tam da ben dıcektım korna yasagı yokmu dıge
    Ozellıkle kırmızı ısıklarda beklerken daha sarı yanmadan arkadan korna seslerı gelıyo ozellıkle bunlarada caydırıcı bır ceza yazılmalı

6. Şafak

Şafak Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Sarıda kornaya basan tiplere bende çok masumane duygular besliyorum :D

7. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Arkadaşlar sellektör konusunda bir iki şey söylemek istiyorum.

Bir kere sellektör neden yaparız. Genelde sollama yapmak isteğimizde önümüzdeki araçtan yol istemek için yaparız dimi. Şunu unutmayın ki dünyanın her yerinde SOL ŞERİT SOLLAMA ŞERİDİ dir. Hiçbir zaman seyir halinde sol şerit den gidilmemesi gerekir. Ancak bu Türkiye de malesef böyle olmuyor. Adam kapatıyor sol şeridi 78-80 ile sol şeritde devam ediyor. Böyle olunca da arkadan gelen daha hızlı taşıt yol istemek için sellektör yapmak zorunda kalıyor.

Dediğim gibi sol şerit sadece sollama yapmak için kullanılır, seyir yapmak için kullanılmaz. Sollama yapıldıktan sonra bu şerit terk edilmelidir. Eğer bu kurala uyulursa kimse sellektör yapmak zorunda kalmaz. (psikopatlar hariç). Avrupaya gideniniz vardır. Dikkat edin orda araçlar sollama yapar yapmaz araçlarını orta veya sağ şeride anında alırlar, sol şerit de hiçbir zaman seyir yapmazlar.

Tabii bu kuralları Türkiye de uygulayan varmı malesef yok. Olmadığı içinde her gün gazetelerde yol vermeme yüzünden cinayetler işlendiğini okuyoruz.

8. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Tamamiyle aynı şeyden bahsediyoruz abi.Ben sadece senin gibi uzun uzun açıklamaya gerek duymadım.
    3 tane arka arkaya giden kamyonu duble yada otoyolda solluyorsun.Kamyonlar 80-90 ile gidiyor.Sende bizde 110 ile.Bunları geçmemiz 30 sn-1 dk. arası sürüyor.Fakat sen daha yarıdayken arkadan gelen bir araç senin sinir uçlarına dokunurçasına defalarca sellektör yapıyor ve tamponuna kadar dayanıp seni tahrik ediyor...Bu hadiseye cc düşük güçsüz motosiklet ile maruz kaldığın zaman...Yolun orta yerinde motoru durdurup o adamı......... yapasın geliyor...

Aslında aynı şeyden bahsediyoruz ...Sadece anlatma şeklimiz farklı...

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ama bir geçek daha var ki onuda 4 ve çok teker kullanıcıları bilmiyor.Ya da işlerine gelmiyor.
    Şehir içi trafiğinde sol şerit ayrımı yoktur.Ama bunu maalesef trafik polisleride bilmiyor.Bu bahse konu yasak şehirler arası için geçerli.Şehir içi trafiğnde sağ sol ayrımı yok.Olmasıda çok mantiksız zaten yollar trafiğin akışını seyrine yetmiyor birde olursa trafik çilesi hiç bitmez.Hele ki megaköy İstanbulda.Düşünsene Erol Hocam altınizade de sol şerit boş :D

10. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yukarda bahsettiğim olay şehirler arası yollarda başına gelmiştir heralde Şenol abi.Haksızmıyım...Şuan Kamyon ve tır'lar dahi sağ şeritde (duble yollarda) 100-110 km hız ile gidiyor.Sol şeritden hiç bahsetmiyorum bile.Sol şeritin otoyol'dan farkı yok.

Kamyoncularada hak veriyorum 70 ile yol bitmez.Ama ben ybr ile seyahat ederken neden kamyon altında kalmamak için limtlerde ve süratli kullanmak zorunda kalayım? :)

Şenol SEL bunu beğendi.
  11. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW

Düşünsene Erol Hocam altınizade de sol şerit boş

Rüyamda görsem inanmam hocam :D:D

12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Gelmez mi kaç kere geldi ama ya şehir içinde olanlara ne demeli.Bugün geldi başıma.Ardımdan sürekli bir mal selktor yapıyor korna çalıyor beni taciz ediyor..Lambalarda durduğumuzda indim aşağı ne diyorsunuz dedim neden yolda gidiyorsunuz dedi mal.Kaputa sertçe vurdum git işine sabır taşı değilim ben dedim yol verdim.
    Sonra diğer lambalarda trafik polisine durumu izah ettim oda adam haklı ne işin var senin yolda ne işin var sol şeritte demesin mi.Ohaaa dedim yüksek sesle.
    Bursa'yı bilen bilir iki şeritli yol ama tek şeridi 4 ve çok tekerli araçlar tarafından işgal edilmiş halde.Bu durumda bende doğal olarak sol şeridi kullanıyorum.Ama benim canım memurum da haklı.Kimse ona kükürtlü cd sindeki sağ şeritte park halinde duran araçlardan bahsetmemiş.Tabii birde benim ybr aslında helikopterde ben farkında değilim uçtuğunun o yüzden mal gibi yoldan gidiyorum.

13. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Aklımdan bir sürü şey geçti.Ama yazamayacağım.Siz anlamışsınızdır.Onu polis yapanıda o polisi de -merak ediyorum.Üstelik trafik polisi.Motosikleti taşıt saymayanları ben insan saymıyorum.Hayvanlar...

Daha bugün yazdık ya abi bizim memleketden adam olmaz.Adamı durup dururken katil yaparlar.

14. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bugün o memurla tamda dediğim yerde karşılaştık.Yolda uygulama yapıyordu.
    Beni hatırladın mı dün size bu durumu izah etmiştim sizde bana neden sol şeritten gidiyorsun sen haksızsın demiştiniz.Buyrun şimdi siz gidin bakayım sağ şeritten göreyim sizi dedi.
    Biz bu araçlara laf edemiyoruz dedi:D
    Tabii sıkar biraz alayı ensesi cüzdanı kartvizitliği kalın adamlar.
    Ama bak arkadaşım bende ucak kullanmıyorum.Bu yüzden bir daha bana sende yoldan gitme gibi saçma sapan şeylerde deme.Sen trafiğin sağlıklı şekilde yürümesi için görevli yetkili bir memursun.Bu yüzden maaş alıyorsun benzin yakıyorsun birde üstüne üstlük aynı havayı yakıyoruz dedim.
    Bana anlamsız bir ifadeyle bakarken bindim aslında uçak olan ama benim farkında olmadığım ybr me yoluma gittim.

BU sıralar çok moda oldu.Kimle karşılaşsak sıkıtırıp neden yoldan gidiyorsun lan muhabbeti dönüyor.ALLAH sabır versin.Bakalım ne zaman kime çıkacak Piyango

Omer bunu beğendi.
  15. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Valla helal olsun Şenol abi.Herkez senin gibi cesur olsa bunun gibi tipler adam olur.En azından öyle davranmak zorunda kalır.Cesaretinden dolayı tekrar tebrikler.

16. halidun kaya

halidun kaya Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    butun yorumalrı okudum nasreddin hocanın hesabı gibi herkez haklı ancak bu olayda taciz söz konusu bayan sürücüyü sıkıştırmış bir takım ahlaksızlar oalyın özü budur yoksa gerekli hallerde sellektör yapılabilir. trafik kuralaları bizim saglıklı ve düzenli yaşamımız için konmuştur.

17. Emrah.Mandaci

Emrah.Mandaci Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    2 gün önce işe gidecektim baktım servisi kaçırmışım.Gecenin bi yarısı ne araç bulabilirim nede ben bulup biraz geç çıksam ordakiş arakadaşım evine giderken araç bulabilcek.Bende buz gibi havada gece çıktım yola gidiyom.Karşıdan gelen o kadar dengesiz adamlar varki uzunlarla geliyolar.
    Bende gözlük kullanıyorum bide kaskı takıyorum.Haliyle karşıdan bi ışık çarpınca resmen kör ilerliyorum.Adamlara sellektör yapıyorum kıssaları yaksınlar diye ama anlayabilen çok az
    Allahtan çarpılmadan gidebildim :D

18. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bende sizin gibi gözlük kullanıcısıyım.Geceleri sürüşte sık karşılaştığımız sorunlardan biri de uzun ve bozuk ayarsız farların gözümüzü alması.
    Ben bu duruma portakal renkli gece sürüş gözlüğü ile önlem aldım.Sizde deneyin.
    http://www.gecegorusgozlugu.net/

Emrah.Mandaci bunu beğendi.
  19. oguz.aktan

oguz.aktan Üye

Motosiklet:
    Ramzey
    Şenol Bey, numaralı gözlüğü çıkararak mı kullanıyorsunuz bunu? Normal gözlüğün üzerine uygulamanın bir yolu var mı?

20. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    BU linkte http://www.gecegozlugu.com/index.php?sid=heiderhb2 olduğu gibi heiderhb2 modeli olan gözlüğü kullanıyorum.Yani numaralı gözlüğümün üstüne klipsi ile takıyorum.
    Ama şöyle bir seçenek daha var.Başka yerlerde varmı bilmiyorum ama Bursa'da yine Motosiklet sürücüsü olan bir ağabeyim numaralı gözlük olarak bu anti Galare gözlüklerden yapıyor.
    Reteçeteyi veriyorsunuz 1 gün sonra antiGlare gözlüğünüzü alıyorsunuz.
    200 TL ye yapılıyor.Dilerseniz size özelden telefon numarası ve faksını vereyim size kargo ile yollasın.

oguz.aktan bunu beğendi.