seninki kaç santim?

Konu, 'Güncel Haber ve Duyurular' kısmında Barış tarafından paylaşıldı.

1. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  2. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    baslıgı gorupde fesatca dusunmemek elde deıl:D

3. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    bu kampanyayı İzmir'de görmüştüm. genç kızlar ellerinde broşürlerle dolaşıyorlardı.

Barış bunu beğendi.
  4. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    :D işte türkçe böyle bir dil arkadaşım lastik gibi nereye çeksen otarafa gidiyor yapıcak birşey yok:D

Barış bunu beğendi.
  5. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    vay be bedava kask diye başlık açsam bin kişi tıklardı!!!!!

6. Özüm Bekdeşer

Özüm Bekdeşer Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni

Doğru tespit!!! :mad:

7. Ali Emre Sakarya

Ali Emre Sakarya Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    bir kaç gündür, 200 kişiye yakın insana yolladım linki ama sonuç seninkinden pek de farklı değil barış hocam. insanlar bu kadar basit bir şeye dahi üşeniyorlar sanırım! hayırlısı artık...

Benimki kaç santim öğrendim: http://bit.ly/jcOj8F, seninki kaç santim?

Özüm Bekdeşer bunu beğendi.
  8. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    arkadaşlar her ne kadar balıklarımızı ve denizlerimizi korumak ugruna yapıyorsak da farklı noktalara hizmet etmektedir.
    bu ve bunun gibi işler sırf hayır olsun diye yapılmamakta ve greenpeace in dünya çapında etkinliğini artırmak adına yapılmaktadır. isteyen arkadaşlar kendileri birer mail ile bakanlığa başvurabilirler. dikkatinize....

9. Ali Emre Sakarya

Motosiklet:
    Honda
    göksel hocam, etrafımız dünya üzerindeki etkinliğini ve satışını arttırmakla uğraşan şirketlerle dolu. varsın greenpeace de onlardan biri olsun! en azından dünyaya bir hayrı olma ihtimali var. nihayetinde kar amacı gütmeyen, bir şey alıp satmayan bir organizasyondan bahsediyoruz...

10. goksel ozdogru

Motosiklet:
    Honda
    arkadaşlar yapmayın yahu . abd nin ne zaman sevmeyeceği eş.eğe ot verdiğini gördünüz.

ali kardes , o zaman bizde hadi aramız da para toplayıp gidip abd nin bataklıkların da biraz timsahları korumaya çalışalım . kimler geliyor?....

ne iş yapıyorsun bilmiyorum ama gel bırak işini biraz hayır edelim olur mu?....

aç gezsek de olsun bir ekmeği kırar beraber doyarız.............

türkiyemiz'de bu ve benzeri şekillerde 2002 verilerine göre 130 civarında hükümet dışı organizasyonlar vardı. veriler gerçektir, zira bu konuyu ben araştırmıştım. türkiye adına bu işi yapan (NGO) organizasyon sayısı ise sadece 4 idi. adamların ne için türkiyeye geldiklerini söylememe gerek yok sanırım. bu organizasyon lara da bi özerklik verilmişki BM de direk söz sahibiler.??? senin ülkenin sözünün geçmediği yerde sözleri geçer.

dünya üzerinde aç karnına bu işi yapan (yani cebine birşey koymadan hayır eden) hiç kimse bulamazsınız. misyonerlik bile parayla yapılır. herkez sadece cebi dolsun diye çalışır. en uzun vadeli çalışanlarda yahudilerdir. gerçi amerika da 60-70 yıldır artık uzun vade çalışıyorlar. çünkü boylarının ölçüsünü daha önce 1. dünya savaşında aldılar. 2. dünya savaşından sonrada planlar değişti.

dünyanın her yerinde cevher ararlar bizde siyanürlü altın der çıkartmazlar. japonya nın kaç nükleer santrali var haberiniz var mı. tehlike eskiden yok muydu. abd de kaç tane nükleer santral var. rusya da patlama olduktan sonra dünya da kaç nükleer santral yapıldı. adamlar brak enerjiyi, sadece yaptıkları nükleer silahlarla gene 2002 ye göre dünyayı 4 defa yok edecek silah yapmışlardı.

önce demokrasi der silahlarını dener, parasını zorla girdiği devlete ödetir. sonra hastalarına bakayım der, organlarını kaçırır , sakat bırakır, yok iyleştiricem der ,hastaları kobay olarak denek yapar.

bu meselelere objektif bakabilen de sadece japonya oldu. onların da dünya nın neresinde olduklarını ise telaffuz etmeye bile gerek yok. abd kur oyunları olmasa şimdiye kadar çoktan çatırdardı ya , genede sonu fazla ileride değil dünyanın en borçlu ülkesi.

siz siz olun duyduklarınızın % 10 una gördüklerinizin de yarısına inanın.

bizden iyi olan ülkeler ne yapmışlar ona bakın. yoksa sadece lafla peynir gemisi yürümüyor.

neyse siz bana da inanmayın ama biraz uyanık kalın...

Barış ve bülent tenikeci bunu beğendi.
  11. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Greenpeace'in abd veya ab menşeili olması ihtimalinin
    üzerinde pek düşünmedim amaç kendi yetkilerimize bir
    şekilde sesimizi duyurabilmek.

goksel ozdogru bunu beğendi.
  12. Yilmaz.Turac

Yilmaz.Turac Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ben herkez biraz kendi arastirsin diye bu kadar bilgi yazmak istememistim :) agzina saglik...

ama herkez yinede bulup okusun arastirsin, kendi düsüncesine kendisi ulassin.

goksel ozdogru bunu beğendi.
  13. Ali Emre Sakarya

Motosiklet:
    Honda
    nükleer enerji konusuna burada girmeyelim bence, yer yetmez.

anlamadığım noktadan sorayım; tüm bu söylediklerinizle bizim denizlerimizde daha serçe parmağı kadar olmayan balıkların avlanmasının ve buna engel getirmek istemenin, yani sadece belirli bir büyüklüğe erişmiş balıkların avlanmasını istemenin arasında nasıl bir ilişki var? bir diğeri de; bir yardım örgütü (her ne örgütü ise artık) daha doğrusu bir yardım örgütünde çalışanlar bunun karşılığında hiç bir ücret almamak zorunda mıdır? mesela kızılayda çalışan ve gerektiğinde tüm dünyadaki afet bölgelerine yardım götüren doktor, hemşire vb. insanlar kendi ceplerini doldurmak için mi bu işi yapmaktadırlar ya da hiç bir ücret almadan, temel insani ihtiyaçlarını bile karşılayacak bir ücret almadan mı bu işi yapmak zorundadırlar? ek olarak da mesela ben gidip sakarya depreminde kızılaya bağlı gönüllü olarak çalıştığım zaman kimin cebinin dolması için çalışmış olurum? vb...

geçtiğimiz senelerde yaşanılan bir olayda mesela zonguldakta bir madende göçük altında kalan madencileri kurtarma çalışmalarına neden güney amerikadan yardım etmek için insanlar gelir?

daha bunun gibi çok soru geliyor aklıma, sanırım meramımı anlatabilmişimdir.

not: meb de çalışan bir öğretmenim.

14. goksel ozdogru

Motosiklet:
    Honda
    eğer bir konuda birşeyler yapmak istiyorsanız, kişisel başvurularda bulunabilir, dilekçe verebilirsiniz. bunun için başka bir kuruluşa ihtiyacınız yok. bu sizin duyarlılığınızı gösterir.
    böyle yapın. siz mesela hangi ülkelerdeki yanlışlıklara müdahale ettiniz? mesela japonya daki balinalara.., kutuplardaki foglara.., yada ülkemizdeki yoksullara..?
    cevap hiç. elbette denizlerimizi seviyoruz ama bunu göstermek için kolay kaçış yolu gösteren greenpeace e ihtiyacımız yok. madem birşeyler yapmak istiyorsunuz öğretmen olduğunuza göre bu bilinci öğrencilerinize aşılayın inanın çok daha faydalı olacaktır.
    kafanızı ağrıttım kusuruma bakmayın.
    yada nasıl istiyorsanız öyle yapın... ben birşey demedim.

not : nasu. mah... çok iyi biri olarak mı biliyorsunuz. yakınında bulunanlara sorun asıl derdi neymiş. depremde gördük. bilenlere sorun . ben depremde gördüm...
    devletler de beleşe yardım göndermezler.

sanırım Y.Sultan Selim di : Bu gun yardım almasını bilenler , yarın emir almasını da bilir...

15. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki

Bireysel başvurular ses getirmez. "BM'de söz sahibi olan" büyük yardım kuruluşları küçük balık - byük balık meselesini hükümetler seviyesine taşıyabilir. Alınacak önlemlerle hallerde satılmasını önletebilir. Tezgahında defne yaprağı kadar "çinekop" satan zerzevat 1.000 TL cezayı yiyince tekrar satmaya kalkmaz. O satmazsa Haldeki aracı da para etmiyor diye almaz ufacık defnecikleri. O almazsa teknedeki balıkçı da satamayacağı balığa ağ atmaz. Hem zamansız avlanmaz hem de ağlarının boyunu ayarlar ki araya ufaklar karışıp mahsülü bozmasın, kendi işi bozulmasın. GreenPeace yaparsa bğalar kendini boğaz köprüsüne toplar kameraları mevzu ana habere çıkar. Sen ben dilekçe yazarsak iş güzar bi memurun masasında dosyada durur.

Mahruki, dünya iyisi bir adam mıdır, iyilik ve ahlak timsali midir ? Önemli olan bu değil. Kurduğu öncülük yaptığı örgüt, doktor, mühendis, işçi, öğrenci yüzlerce üyeye sahip. Bu adamlar her hangi bir afet durumunda organize olup ailesini , işini gücünü bırakıp yardıma koşuyor, devlet güçleri ile kordineli kurtarma çalışmaları yapıyorlar. hiç bir şey yapamadılarsa 99 da çocuk olan şimdiki gençlerin TV de görüp sivil savunmanın önemini anladığı, özendiği insanlar oldular.

Mahruki bunlara önayak olmasaydı? Sponsorluklarını alıp dağlara çıkmaya baksaydı aç kalır mıydı? Zannetmem.

Bireysel olarak tabi ki bazı adımlar atabiliriz. Hatta kim bilebilir sizin çıktığınız yokla Mahruki den daha büyük bir yardım örgütü kurmayacağınızı. Ama lütfen verilmiş emeğe, ardında nasıl bir art niyet olursa olsun ortadaki eyleme saygı gösterelim.

Şahsen katılmayı isteyip de yeterli zamanı ayıramayacağımdan (açıkçası gözüm kesmediğinden) katılmadığım bir örgütdür AKUT. Ben o özveri de bulunamadım. Bulunanlara da helal olsun demekden başka bir yorum yapmam.

Ali Emre Sakarya bunu beğendi.
  16. Ali Emre Sakarya

Motosiklet:
    Honda
    gökhan hocam, ağzınıza, yüreğinize sağlık, bu kadar mı güzel özetlenir. size de helal olsun...

17. Yilmaz.Turac

Yilmaz.Turac Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Cok enteresan o zaman söyle söyliyim..

greenpeace, BM, WHO ve kızılhaç gibi bir "sistem" örgütüdür. rockefeller ailesinin hizmetindedir. rockefeller ailesi kimmidir? dünyanin en büyük petrol sirketidir, bu aileden amerikan baskanida cikmistir.

ya lütfen ben sadece arastirmanizi istemistim!!! greenpeace adina calisan (kandirilmis) siradan insanlardan bahsetmiyorum yada bazi temas edilen konulara duyarsiz kalalimda demiyorum ama bir o kadarda greenpeace neden savundugunuzu, kime karsi burda savundugunuzuda anlamis degilim...

yönetimden rica edelim kutuplasmalara yol acmamak adina bu mevzuyu burda kapatsin...

goksel ozdogru ve Barış bunu beğendi.
  18. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    herkes istediği şekilde düşünebilir.isteyen bireysel isteyen inandığı
    örgütsel tepkisini ortaya koymakta özgürdür.lütfen küçücük bir
    konuyu politize etmeyelim.

19. goksel ozdogru

Motosiklet:
    Honda
    yok barış hocam ben yada yılmaz kardeşimin söyledği yanlışbirşey yok. ben 2002 de bir görev üzeri araştırma sonuçlarına göre fikrimi söyledim. elbette herkez özgür , istediği fikri savunabilir.

ancak bu tür çalışmalar gerçekten de altında buzağı aramayı gerektiren konular. adamlar hertürlü amblemlerinde bile aynı konuyu bize yutturuyorlar. elbette denizlerimizi , balıklarımızı ağaçlarımızı çok seviyoruz. bunun için benden çok çaba sarfeden kaç arkadaşım var merak ediyorum.

mesela kaç arkadaşım bu forumda ben şu ana kadar 1000 ağaç diktim yada diktirdim diyebilir. buraya yazsınlar ellerinden öpeyim. mesele eğer bir mail atmakla bitiyorsa eyvallah , ama malesef öyle değil. ben sırf bunun için 1 hafta bölüğüme sadece ağaç diktirdim. hemde taşları kayaları oyarak. şimdiye kadar diktiğim yada diktirdiğim ağaç sayısı 1000 ler oldu. kaç fidan burada büyümez deyip açık alana taşıyıp diktiniz. boşverin ağacı kaç kez koparmak yerine çiçek yetiştirdiniz, yada sahilde bulduğunuz yada bulmadığınız elinizdeki çöpü ayrı yerlere biriktirip attınız???

bu şeye benziyor, hani varya bir kinaye ' evinizin önünü temiz tutun , çöpünüzü 2 sokak öteye atın!! ' gibi...

bence asıl mesele bu.

yoksa arkadaşlarımın kalbini kırdıysak affola

buda son sözüm nokta...

Barış bunu beğendi.
  20. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Göksel hocam , kalp kırılması söz konusu olmaz. Forumdaki yazılardan da olsa her kes birbirini yeterince tanır sever sayar bu forumda. Amaç konuyu politize etmek de değil tabi ki ama bireysel çabalarla yapabileceklerimiz sınırlıdır. Bir amaç için kurulmuş yardım örgütlerinin hepsini aynı kefeye koymayalım. Birlikten kuvvet doğar. Her hesin elinde keşke sizinki gibi 100 asker olsa da onlara dağ tepe ağaç diktirebilse :) Ama malesef bazen insanların bir çatı altında birleşmesi gerekiyor bu tip kalabalıkları oluşturmak için. Greenpeace olur, tema olur başka dernekler olur. Ben sadece destek veremiyorsak da köstek olmayalım derim. Nihai amaçları devletlere baskı kurmaktır diyorsanız da ben nihai değil ivedi amaçlarına bakarım şimdilik. O kampanyayı duyurup ufak da olsa kitlelere mal edecekse ben yardım etmekden yanayım. Şimdilik nihai amaçlarına hizmet ettiğimi düşünmek istemem.

Dediğim gibi kalp kırılması, tartışma yaratılması işleri aklımızdan geçmez. Ufak bir konuda bile böyle şeyler aklımıza gelecekse hiç yazı yazmamak gerekir. Lütfen fikirlerimizi olduğu gibi yazmaya devam edelim. Selamlar.

goksel ozdogru ve Barış bunu beğendi.