Sezonun sonuna doğru 3. motorum

Konu, 'Touring ve Sport Touring Motosiklet Kulanıcıları' kısmında Serdar KUL tarafından paylaşıldı.

1. Serdar KUL

Serdar KUL Üye

Motosiklet:
    Honda
    Geçen sene cbf 150 ile başlayan serüvenim bu sezon başında aldığım Kawasaki ninja(250r)yla devam ederken çabuk sönen racing hayalim Ninja kardeşimlede ayrılışıma ve yeniden HONDA saflarına katılmama sebep oldu bu sefer daha dolu dolu bir şekilde karşınızdayım işte karışınızda VFR 800 ... Ekimin 1 inde aldığım motorumu alış hikayemi size turlarda gezilerde anlatmak isterim ama ilk olarak sizinle paylaşmak istediğim şey bu motordan aldığım keyif tat rüyalarıma girdi resmen aşık oldum . İlk kez ABS dual fren kullanıyorum araştırmalarım bu fren sisteminin özelliğinin ön freni sıktığınızda arka freninde kısmi şekilde devreye girdiğini arka fren içinde ön frende kısmi frenleme olduğunu öğretti. motorun ağırlığı beni ilk başlarda korkutsada şimdilerde alışmaya başladım. Uzun yol tecrübemde vtec (7000 devirden sonra) motorun nasıl uysal bir at olmaktan çıkıp delidolu bir hayvana döndüğünü öğrendim. Artçının rahat olduğunu artçı arkadaşlardan işittim vs. vs. kısaca benim aradığım herşey bu motormuş görüntüsüyle racing motorları aratmayan güzelliği ve hızı, oturuş rahatlığıyla enduroya yakınlığı ve torku ... Şiddetle VFR tavsiye ediyorum. Arkadaş çantalarınıda verdi ama çanta demirim yok :( bu arada çanta demiri araştırıyorum bayağı pahalı şeylermiş eğer eşinizden dostunuzdan denk gelirse alabilirim. Yanlar v35 givi arka kappa49 monokey . Ankara 'da tavsiye edebileceğiniz oturaklı, düzgün, samimi, dürüst kulüpler var mı ? Okuduğunuz için çok teşekkürler tekerinize taş değmesin. 34653_1520899225329_4497232_n.jpg 34653_1520899545337_461650_n.jpg 34653_1520899745342_4322757_n.jpg 38162_1550753451666_2550911_n.jpg 402052_3111359945853_1213751811_n.jpg

2. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Hayirli olsun tekeriniz duz bassin hep guzel makina

3. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Harika görünüyor. Allah kaza bela vermesin

4. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    her şey gönlünüzce olması dileyiyle..

5. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    hayırlı olsun güle güle kullanın

6. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Güzel vecok beğenebilir Digimon bir motor ve ayrıca ilk aşkım dir ama maalesef tarzımız olmadığını anladım. Hayırlı olsun Güle güle kullanın :)

7. Serdar KUL

Serdar KUL Üye

Motosiklet:
    Honda
    hepinize bol bol teşekkür ederim VFR bambaşka bir rüya sürekli birşeyler öğreniyorum her binişim bana farklı hazlar katıyor bugün 29 ekim sürüşüne dahil olacam toplu düzende kalabalıkça sürüş yapmadım sizinle edindiğim tecrübeleri akşam paylaşırım.

8. Serdar KUL

Serdar KUL Üye

Motosiklet:
    Honda
    29 Ekim kortejine çok yakın arkadaşım ile katıldım süper eğlenceli bir kortej di herkese kucak dolusu sevgiler... Peki ya motorum bu kortejde nasıldı ?

Evet motorumu ilk defa bu denli sinirli gördüm hararet derecesi 104 e kadar çıkıyor fanlar cayır cayır soğutmasna rağmen motorumun verdiği tepkilerde yavaşladı. Yavaş ve milim milim gitmek bana ve motoruma sıkıntı verdi... Sonrasında Armada da durduk motor biraz kendıne geldi insanlar çok samimiydi herkes birbirine yardım ediyordu sanki herkes her hafta beraber takılırcasına dosthaneydi anlayacağınız motorumun bana verdiği tepkilere rağmen değdi bir daha VFR alır mıydım ? Alırdım tabiki !..

9. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    öf çok güzel duruyor be! çok yakışıklı maaşallah. hayırlısı olsun hocam. VFR iyi seçim. :harika:

Serdar KUL bunu beğendi.
  10. Serdar KUL

Serdar KUL Üye

Motosiklet:
    Honda
    teşekkürler Berkay kışın motora binmenin zevki bir başkaymış önceki motorlarımda kış olduğu zaman sezonun kepenklerini kapatırken VFR m de kapatamadım bu motoru çok seviyorum :)

Berkay Ömür bunu beğendi.