SIFIR YBR Mİ ALSAM?

Konu, 'Naked Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Hakan KUTLU tarafından paylaşıldı.

1. Hakan KUTLU

Hakan KUTLU Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Öncelikle merhaba. adım Hakan. 18 yasındayım. Üniversite okuyorum. Antrenörlük yapıyorum. Kendi paramı kazanıyorum ve yardım almıyorum. bir haftadır okumadıgım yazı kalmadı. önceleri racing düşünüyordum. forumlarda, internet uzerinde cok sey okudum. herkes geçiş motorlarından bahsetmiş. ama ben motorumu kendim alacagım için aldıgım o geçiş motorunu elimden cıkartırken edecegim 300-500 tl lik zararlar bile önemli paralar benim için. aylık 300 tl gibi bir butce ayırabilirim bu işe. hiçbir ekipmanım yok. sadece inatçı ve ekmeğini taştan cıkartabilecek güçte ruhum ve karakterim var. forumları ve tecrübeleri okudukça racinglerin de bana uygun olmadıgı kanaatine vardım çünkü yakıt sarfiyatı olarak hoyratlarmış sanırım. sonuc olarak bana uzun süre dayanabilecek az yakacak ve biraz da albenisi olan bir motor lazım. ybr 125 lerin saglamlıgı ve yakıt tasarrufu çok met edilmiş. sıfır bir ybr mi diye düşünüyorum...

emre külcü bunu beğendi.
  2. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hakan bey öncelikle foruma hoşgeldiniz!
    Başlangıç motoru olarak o kadar çok araştırdım o kadar çok karar verip caydımki anlatsam destan olur,anlayacağın benim hikayemin bir kısmı aşağıdaki link de :D
    http://www.motosikletforum.com/threads/İlk-motosikletimi-almak-istiyorum.9538/
    Ama bir başlangıç motoru olarak YBR125 olsun CBF150 olsun ve hatta cb125 bile gayet hoş ve tasaruflu makinalar.Ve en önemlisi senin benim gibi bütçesi kısıtlı insanların hiç korkmadan ve japon kalitesine güvenerek binebileceği aletler.Ayrıca bu motosikletler hiçte dışardan görüldüğü gibi değil bir kaçıyor menet binmeden kullanmadan ne demek istediğimi anlamassın, 125 lik 150 lik deme az yakar çok kaçar tipte bunlar ve tam bir başlangıç motosikleti olarak kullanabileceğin aletler.Kısaca kesinlikle tavsiye ediyorum arkadaşım,ama koruyucu ekipmanları yabana atma benimkiler daha şimdiden orta halli olmasına rağmen 1,500 TL civarı tuttu...
    Motosikleti sıfırmı alayım dersen bence sıfır al çünkü 2.el ile arasında pek bir fark yok bence....

Umarım en kısa sürede arzularına kavuşursun arkadaşım :harika:

3. Hakan KUTLU

Hakan KUTLU Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Doğan bey teşekkur ederim. dedigim gibi okumadıgım yazı girmedigim site kalmadı diyebilirim. ybr 125 e yogunlasmamda sizin actıgınız konuda yapılan yorumların hatırı sayılır bir yeri var. siz ekipmanları aldıgınızı soylediginizde adınıza da ne kadar mutlu oldugumu anlatamam. sanki ben almışım o ekipmanları. ama bu motor çok değişik bir olaymış nasıl desem geceleri uyuyamıyorum sabahları kalktıgımda kahvaltı edemiyorum. motoru daha almadım ama sanki almışım kapıda duruyormuş gibi sevinçliyim. çocuklar sürekli yeni oyuncakları ile oynamak isterler ya hani öyle hissediyorum kendimi ve bir an once ulasmak istiyorum oyuncagıma. ama dedigim gibi hata yapma luksum de cok fazla yok acıkcası cunku maddi açıdan çok fazla manevra yapamam eger hatalı bir karar verirsem. taksitle bulabilir miyim acaba bir ybr 125.

koruyucu ekipman konusuna gelince. aileme ve kendime karsı olan sorumluluklarım oldukça fazla. ayrıca sporcuyum ve antrenörüm. yani bedenim benim herşeyim. onu ne pahasına olursa olsun koruyup kollayacagıma da emin olabilirsiniz. ama bu meretler de çook pahalı ya. toparlamam baya zaman alacak gibi gorunuyor.:(

emre külcü bunu beğendi.
  4. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Bence sizin örnek biri yani spor hocası olmanızdan ötürü kesinlikle tam takır bir koruyucu ekipmana sahip olmanız gerekir ki örnek olasınız.
    İnanın araştırmak bile almak kadar zevkli parça parça alın hem sikişmaz hemde daha geniş çapta bir araştırma yapmış olursunuz bence. :)
    Motoru taksitle alabilirsiniz tabiki mesela bu forumun sahibi 24 aya varan taksit imkanlarından bahsediyordu ayrıca 12 taksiti zaten hepsi yapıyor,siz işki karar verin eminim orta bir yol mutlaka bulunur.
    Sana şunu söyleyim ben yılbaşından beri ekipman olsun motor olsun almaya çalışıyorum ve daha yeni ehliyet sınavım var onuda almam haziranı bulur gibime geliyor,sonuç olarak demek istediğim aceleye gerek yok,geç olsun temiz olsun yaşınız daha genç birşey kaybetmiş sayılmazsınız.Sonuçta benim gibi 36 yaşında bu sevdaya soyunmuş biri değilsiniz ya... ;)

5. Hakan KUTLU

Hakan KUTLU Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    haklısınız. bu 24ayı nakit taksit yapıyorlar mıdır acaba forum sahibi. taksitle pek alışveriş ettigim soylenemez genelde cebimdeki kadar yerim harcarım . borca girmeyi sevmem. bu yüzden kredi kartım da yok.

üç tane daha sorum olacak;
    1.si peki siz aldıgınız kasktan memnun musunuz. hiç duvarlara falan vurmayı denediniz mi?
    2.si sanırım bir sürüş eğitimine katılmıştınız. bu eğitimler ücretli midir ücretli ise ne kadar bi mebladan bahsediliyor
    3.sü sizce önce kask mont eldiven pantolon gibi koruyucu ekipman mı alınmalı yoksa motor mu

6. kaanser

kaanser Yeni Üye

Merhabalar bende yeniyim Hakan gibi :)
    Kaan ben 25 yaşındayım öğrenciyim ama çalışıyorumda 6500 net param var günde ortalama 100 km yol gidecem ve baslangıc motorum olacak öneriniz nedir bütçem kısıtlı sonuçta ben hysoung gt250 r dusunuyorum önerirmisiniz ?
    şimdiden sonsuz teşekkürler

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Şu anda buluduğunuz konuda bir kaç kez aynı konu dönmüş olduğu halde siz 30 bg lik 250 cc motosikletten bahsediyorsunuz.Farkındamısınız yoksa bu konuda yazılanları pas geçip direkt soruya mı geçtiniz.
    Sıfır bilgi sıfır tecrübe ile o bahsettiğiniz araçla basitçe ciddi sakatlanır ya da ölürsünüz.
    Ve 6500 TL sadece motosiklete ayırısanız Kafanızı koruyacak kalitede KASK ve vucudunuz koruyacak kalitede kıyafet ekipmana para kalmayacak.Birde "Güvenli Sürüş teknikleri" eğitimleri var.
    Bir daha düşünün.
    Veya bütceyi zorlayın.

8. kaanser

kaanser Yeni Üye

kask ve koruyucu elbiseleri alırım o sorun olmaz ama eğitime vakit bulabilirmiyim onu bilemiyorum.

9. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşlar benim gittiğim Honda Türkiye AŞ. de durumu aşağıdaki link den takip edebilirsiniz,ben çok memnun kaldım.
    http://www.honda.com.tr/m_motosiklet_egitim_merkezi_nedir.aspx
    Hakan anlamadığım şey kaskı neden duvara vurayım?İşin ilginci bir kask bir darbe aldığında koruyucu özelliği büuük ölçüde kaybolur.Bunun nedeni kask da meydana gelen kılcal çatlaklardır bu konuda Şenol beyin ayrıntılı bir açıklaması var okumanızı tavsiye ederim.
    Ben önce Motosiklet koruyucu ekipmanları aldım sonra motosiklet aldım,sonuçta korumasız motosiklete binemeyeceğime göre önce onlarsan başlamak daha doğru olacağını düşündüm...

10. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    sanırım arkadaş beğenmediği şeyleri duvara vuruyor ya da sizin kaska talip?!?
    ben de pek bir şey anlamadım:)

Doğan PARILTI bunu beğendi.
  11. Hakan KUTLU

Hakan KUTLU Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    saglamlıgını test etmek için diye soylemiştim.

12. Hakan KUTLU

Hakan KUTLU Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    ya tabi begenmediklerimi de duvara vurabiliyorum oda ayrı ama bu sefer begenmedigim için söylemedim :)

Doğan PARILTI bunu beğendi.
  13. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
  14. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hakan hoşgeldin, para durumu biraz kesat gibi görünüyor. Bence gidip 4000 küsür liranın taksidine gireceğine 1000 tl civarına temiz bi 2. el çin motoru al arkadaşım. Bütçene çok daha uygun olur. Zorlamadan temiz kullanırsan da bişey olmaz. Motoru iyi seçmen lazım yalnız.

15. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Hakan tvs miydi seninle beraber fuarda incelediğimiz bak onun motoruda güçlüydu... 2.el ne durumda bakmak gerek...
    http://www.tvsturkiye.com/

16. Hakan KUTLU

Hakan KUTLU Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    az yakan birşey lazım bana. var mıdır öneriniz o civarda bi meblada çin motoru?

17. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    valla ben anlamadım:)ne yapalım şimdi beğenmediğimiz kaskı duvara vurup
    parasını mı ödeyelim??

18. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    zaten o meblada çin motorundan başka bir şey bulamazsınız;)
    ve hepsi hemen hemen aynı yakar.

19. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    KASK Kafanızı korumak için alınır.Ha dersen hesaplı olsun Trafikte ceza yemeyim o zaman motosiklete binmeyin.Kafasından fedakarlık eden hayatından fedakarlık eder.Kendine değer vermeyenin de benimle hiç işi olmaz.

20. Hakan KUTLU

Hakan KUTLU Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    ya muhabbet çok karıstı alakasız yerlere gitti neyse tamam. ben sizi anladım sıkıntı yok :)