Sıfırdan başlamak

Konu, 'Tanışma Alanı' kısmında Murat Akın tarafından paylaşıldı.

1. Murat Akın

Murat Akın Yeni Üye

Selamlar
    Ben Murat AKIN İzmir'de yaşıyorum 29 yaşında 180 boyunda 72 kg ağırlığında daha önce hiç motosiklet kullanmamış özel sektörde çalışan bekar birisiyim.
    Uzun zamandır motosikletlere karşı ilgim olmasına rağmen gerek iş gerekse diğer ufak tefek engeller yüzünden bir türlü almak nasip olmadı. Ama son zamanlarda farkettim ki ne kadar ertelerseniz erteleyin engeller sorunlar hiç bitmiyor isteklerinizin önüne çıkan. Ve bende karar verdim artık bir motosiklet almaya.
    Forumdaki uzman sürücü arkadaşlara nasıl bir motosiklet istediğimi kısaca anlatmakta yarar görüyorum.
    Ben 8 yaşıma bastığımda ilk doğum günü hediyem Metallica'nın ...And Justice for All albümü oldu ve son 21 senemi Metallica, Manowar, İron Maiden....vb. dinleyerek geçirdim. Takdir edersiniz ki bir racing yada scooter almak abesle iştigal olur benim için. Simsiyah, arka lastikleri geniş ve kapalı jantlı, çıkardığı ses gürültüyü değilde gök gürlemesini andıracak, mümkünse sadece benim binebileceğim yani yolcu almama imkan olmayacak bir motorun hayalini kurdum yıllardır. Tabi ilk başta buna sahip olmam pek mümkün değil biliyorum, ama maddi imkanlardan değil bu namümkünlük acemilikten.
    Siz ustalardan istediğim yardım bu hayalime emin adımlarda ilerlerken değerli tecrübelerinizle ve yorumlarınızla bana yol göstermenizdir. Nasıl bir motor almalıyım başlangıç için,nelere dikkat etmeliyim....
    Ayrıca başlangıç aşaması için 6.000 TL yeterli olur mu?
    Şimdiden yardımlarınız için sizlere teşekkür ediyorum.
    İyi forumlar.

2. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    hoş geldiniz. keyifli forumlar. forum konularını incelediyseniz, Ybr 125 ve Cbf 150 başlangıç olarak önerilen motosikletlerdir. 6000TL 2. el motosiklet, koruma ekipmanları, ve güvenli sürüş eğitimleri için ancak yeterli olacaktır. inşallah daha sonra tarif ettiğiniz güzel Chopper'a sahip olursunuz.

3. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldin Murat...

Kısaca en mantıklı yapman gerekenler...

1)Honda veya benzeri güvenli sürüş 1.ve 2.kursuna yazılıp gitmek...
    2)A2 ehliyetin yok ise,almak...
    3)Koruyucu ekipmanlar(kask,mont,pantolon vs) almak...
    4)Honda CBF 150 yada Yamaha YBR 125 alıp,en az 15-20 000 km kullanmak...

Sonrası Allah kerim...;):)

Keyifli forumlar...

4. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    MF ye hoş geldınız umarım kalıcı ve katılımcı olursunuz

Başlangıç ıcın en uygun motor ybr 125 ve cbr 150 olarak tavsıye edılır

bu motorlardan 1 ısını alırsanız sıfır olarak 6 000 tl nın yetecegıne ınanıyorum koruma ekıpmanlarıda dahıl
    iyi forumlar

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız: 0 532 717 39 46 Sedat KARAYILANOĞLU veya http://www.ilerisurusakademisi.com/ bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

6. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldin

7. Murat Akın

Murat Akın Yeni Üye

Hepinize teşekkür ederim teker teker. Değerli tavsiyeleriniz benim için yol gösterici olacaktır eminim. İyi forumlar..

8. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hoşgeldiniz.

9. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    hoşgeldiniz, keyifli forumlar..
    sitemizde arama yaparsanız konu ile ilgili yeterli bilgi bulabileceğinizi değerlendiriyorum.
    kolay gelsin

10. Fatih Genç

Fatih Genç Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    hoş geldiniz bende sizin gibi bir acemiyim 1 yarın 1 hafta olucak motorsikletime çıkalı:) 125 lik bir motor başlangıç için idealdir.kendi kısacık tecrübemden söylemek gerekirse virajlarda yol ayrımlarında çok dikkatli olun yağmurda mıcırda aynı şekilde sakin olmanızı öneririm.düz yolda sürmeye kısa zamanda alışıyorsunuz fakat trafiğe uyum sağlamanız çok önemli debriyajla dur-kalklara tamamen alışmadan trafiğe çıkmamaya gayret edin.yaşadığınız şehirde sokak köpeği çoksa peşinize takılmalarına aldırış etmeyin dikkatinizi yola ve aracınıza verin.
    Tekrardan aramıza hoş geldiniz...