Sigara şeytanı

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Özgür tarafından paylaşıldı.

1. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    arkadaşlar geçen cumartesi akşamı evde, saat 23:00 sularında sigara mı içerken, bir anda boğazımda bir sızı hissettim. Sigaraya şöyle bir dikkatlice baktım. ve 11 yıldır hergün onu içime çekmişim, ne yanlış yapmışım anladım. bir anda kafamdan aşağı kaynar sular döküldü. ciğerlerimi düşündüm. neler olabileceğini ve hayatın gerçekten çok kısa olduğunu, bu kısa hayatta bari sağlıklı yaşayalım dedim kendi kendime.

O andan itibaren sigara içmedim ve savaşacağım...

bunları buraya yazmamdaki asıl amaç, hem birilerinin desteğine ihtiyacım olduğu, hem de belki birileri de benimle beraber bu savaşa girer düşüncesidir.
    arkadaşlar bıkmadığım sürece bu konuya kaç gündür sigara içmediğimi yazacağım. eğer içinizden birileri bu savaşa girmeye varsa, hadi hepberaber savaşalım arkadaşlar.

Bugün 2. gün...

2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ben içmiyorum ama senin gibi bırakanlarıda tebrik ediyorum.
    haydi başarılar:)

İzmirella bunu beğendi.
  3. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    darısı başımıza valla sonuna akdar devam

4. Behçet Kemal ÖZEN

Behçet Kemal ÖZEN Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Hocam kolay gelsin savaşında :) Ben 20 şubatta bıraktım şükürler olsun. Artık saymıyorum kaç gün oldu. Darısı başına. Nefsine hakim ol. Bazen sabrını yokluyor ama. Üstesinden geliniyor.

5. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    İnşallah bir daha başlamazsın. Darısı bizim başımıza.

6. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    destekleriniz için çok teşşekkür ederim. ama içen arkadaşlarımızın da katılmasını bekleriz. aynı amaç uğrunda mücadele veren insanlar bir araya gelirse zafer kaçınılmazdır :) çok iddalı oldu.

7. berkan okan

berkan okan Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    2 aralık 2008 de de ben bıraktım bu mereti çok rahatladım, sakın bırakma savaşmayı.
    Hergün yaptğn bşy yani sigara içmek birden kesince vücüdün alışk olmagı için savunma sistemin çökebilir ama en fazla 3 ay içinde kendine gelirsin.
    Sakın bezme yanındayız.

8. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Kaç kere denediğim için zor olduğunu biliyorum. Kolaylıklar dilerim. Önemli olan azim ve kararlılık. Bir de senin dediğin gibi çevrendeki insanlarla bu konuda destekleşme.

Ben bu 1 Ocak'ta bıraktım, 3 ay hiç içmedim, sadece pipo içtim. Sonra derler, iş-güç yoğunluğu derken gene başladık merete... İçtim mi günde 2 paketten aşağıya inmiyorum.

Seni sonuna kadar destekliyorum. Hadi ben de gene bırakayım (ama keyif için pipoya devam :))

9. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

bırakana kadar zor gelecek ama bıraktınmı aa çok zorda değilmiş diyeceksin bende aynısını demiştim ben bırakalı 2 3 sene oldu valla keşke en başından bıraksaymışım .bırakmak zor değil ilk 15 20 gün sabrettinmi bıraktın demektir ha arada bir gıdıkladığı oluyor ama sonra geçiyor . bıraktıktan sonra bi taneden bişi olmaz demeyeceksin katiyyen değil içmek paketine bile dokunma yoksa tekrar başlarsın demedi deme ibrahim:D

10. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    teşşekkürler arkadaşlar, kendime daha çok güvenim geliyor. sanırım bu savaşı kazanırım ben. ikinci günüm bugün rahatım diyemiyorum. hiç aklımdan çıkmıyor. ama içmenin de bana bir faydası yok, zararı var diyerek zaman geçiriyorum.

11. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    Ben ömrüm boyunca hiç denemedim ve bırakmana sebeb olucak bütün desteğe herkes katılmalı çevrende!!!!

Özgür bunu beğendi.
  12. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Bende bugunle bırlıkte dort gundur hıc agzıma sıgara koymadım herkesı sıgarayı bırakmaya davet edıyorum

Özgür bunu beğendi.
  13. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    sizi tebrik ediyorum, bu zehirden kurtulalım, motosiklet sürerken temiz daha rahat nefes alalım...

14. oguzhan

oguzhan Kıdemli Üye

abi helal olsun vallahi inşallah devamınıda getirirsin 21 yaşındayım ağzıma sürmedim daha bu vakitten sonrada sürmem inşallah

15. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

arkadaşlar sigarayı bırakalı 2 3 yıl oldu ortalama 30 ay falan hesab ediyorum ay da 100 150 liradan 4 binlira tasarruf etmişim .eeee ormancı fuat bu parayla üstüne birazdaha koyarak 2. el bi capon alırmı almazmı ahaa size soruyorum babalar.

16. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    yemin ederim aklımdaki bu. şuan sigarayı bıraktım ve içmeyeceğim. aylık sigara masrafım 150 TL. 10 ayda 1500 TL, 1000 de ben koysam ybr 125 geldi demektir. ben de yavaştan sürmeye başlarım. ta ki bir "Varadero" sahibi olana dek...

17. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    sakın yaklaşma bile. zehirdir o, seni uyutur. tiryakisi olursun. bırakamazsın. geceleri rüyana girer. sakın içme. sakın...

18. ANIL

ANIL Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Bu aralar benimde boğazımı çok zorluyor,bi ara bırakıp 1 hafta içmedim ama yemeklerden sonra çok dürtüyo:D
    Bırakmayı düşünüyorum ama sigarayı da zararları ile kabullenmiş durumda olarak seviyorum hem cebe hemde vücuda zarar:( inşallah bende bi gün sigara içmeyi bırakırım.. :)

19. İlhan.Aydınlıoğlu

İlhan.Aydınlıoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Seni tebrik ediyorum Özgür kardeşim.
    Çok güzel bir karar vermişsin.
    Ben de 15 sene önce (belki de daha fazla, tam zamanını unuttum) senin gibi bir anda karar verdim ve bir daha içmedim.
    İnan sigarayı bıraktığın için sağlık yönünden ne kadar rahatlıyacağını ileriki günlerde göreceksin. Vücudun hafifleyecek.
    Yalnız bir tavsiyede bulunmak istiyorum, sigara içmediğin günleri sayma. Unut gitsin o zaman daha rahat edersin.
    İnat edersen bir daha içmezsin.
    Hadi hayırlısı.

goksel ozdogru bunu beğendi.
  20. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    inadım inat içmeyecem. aslında gün sayma konusunda haklısınız. bunu kafadan çıkarıp atmanın bir yolu yok değilmi. ya sürekli insanın aklında sigara olurmu. çok zorluyo. 11 yıl her gün yaptığım şeyi artık yapmıyorum. ne kadar zor... tabi vazgeçmek yok. devam...