Şile Gözlemeciler, İyi seyirler.

Konu, 'Motosiklet Şürüş Eğitimi ve Dersleri' kısmında Erol tarafından paylaşıldı.

1. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW

Şafak bunu beğendi.
  2. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Videodur fotoğrafın üstüne tıklayarak izleyebilirsiniz. Bu sürüşdeki hataları bulalım. Bu arada sürücü benim :)

3. A.HAMDİ

A.HAMDİ Organizatör

Motosiklet:
    Kawasaki
    erol hocam sen pek keyf almış görünüyosun..iyide basmışsın gözümüz yok..
    allah kaza bela vermesin...............

4. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Teşekkürler Hamdi abi.

5. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Abi bu tür videoların biraz daha izlenebilir olması için müzik şart bence :) Hata bulalım dersen bence zor. Kamera kaskının sağ yanına bağlı olduğundan normal giderken sanki sol bariyere çok yakınsın gibi görünüyor bazen ama bence yanıltıyor kameranın yeri. Kaskının üstüne monte edebilsen hem yolun ilerisini daha iyi görüp senin gördüğün şekilde ilerideki virrajları daha iyi görür, konumlanmana daha çok dikkat edebiliriz. Bir kaç yerde sağa virajda sağda, sola virajda solda kaldın gibi geldi ama sonrasında ardında gelen ters viraj aslında yaptığın hareketin doğru olduğunu gösterdi. Bir öneri de sen arkadan giden motor olsaydın öndekinin konumlanmalarını ve gidişini izlemek de zevkli olabilirdi. İkinizin de sürüşünü görmüş olurduk.
    Havalar düzeliyor gibi. Yakın zamanda birlikte sürelim inşallah.

6. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Çok ciddi bir hata var arkadaşlar, bilerek yaptım, bakalım kim bulacak :)

7. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    sona doğru bir jipin arkasına fazla girmişiz gibi.ayrıca u dönüş yaptıktan sonra
    çok mu acele diğer şeride geçtik.bir de sollama yasağı ihlali ucundan dönülmüş gibi, gibi:)

8. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Barış, jiple ilgili bir sıkıntı yok, sollama ihlalide yok, u dönüşü ile ilgili biraz daha incelersen yanlışı çok rahat görebilirsin.:)

9. Gökhan Yasdal

Motosiklet:
    Suzuki
    Abi, tekrar izledim.

Birinci gördüğüm kavşak'dı, yol bağlantısıydı sallamayıp kapatmışsın. Yol boş ama. Ben risk yaratacak bir durum göremedim. U dönüşünden sonra 9:20 gibi öndeki jip'in kıçına yanaşıp biraz taciz edip yol istemişsin o kısımda biraz sıkıntı gördüm, başka da beni rahatsız eden ayrıntı yoktu. Şiir gibi yol maşallah.

10. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Jip e taciz yok, hiç yapmadığım ve yapmayacağım birşey. Orda sollama poizsyonu almış, ilk fırsat da sollamayı planlıyorum.

Hata u dönüşünde ama neresinde, u dönüşünde ne yapmamışım, ne yapmam gerekiyordu.

11. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Neyse yormayım sizi arkadaşlar, u dönüşünde kocaman bir DUR işareti vardı. Yol boş da olsa DUR işareti olan her yerde durup sol ayağınızı yere koymanız lazım. Testlerde DUR işaretinde durmamak kalma sebebidir. :)

12. Gökhan Yasdal

Motosiklet:
    Suzuki
    Yok yahu şeker gibi döndün bence. Apaçık yol. Her şey görülüyor. Durmanın bi alemi yok bence orada. Sağdan katılacak arabaya yaklaşıp sürmene ne demeli? Orada U dan sonra solda kalsan daha mı güvenli olurdu sanki sağdan bağlanan aracın bi edepsizlik yapıp yola çıkması durumunda zor durumda kalmamak için?

13. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Gökhan, amacım orda DUR İŞARETİ ne dikkat çekmekti, karşı yoldan gelen arabayı dikkate bile almıyorum. Dikkat ederseniz, kavşakta çok yavaş dönüyorum ve DUR İŞERETİNE iki üç kez kafamı çevirerek bakıyorum görünsün diye. Orda çok keskin dönüp sol şeride hemen yanaşsaydım, DUR İŞARETİ Görünmeyecekti.

Tabii normal sürüşte, kesinlikle karşı tarafta bir araç var ise, dur işaretinde durulur ve karşıdan gelen aracın geçmisi beklinir.

Arkadaşlar yolun açık olduğunu görseniz bile, mutlaka DUR İŞARETİNDE durun, bu alışkanlık olsun. Orda durmak size ne kaybettirir, kaç saniyeniz gider.

A.HAMDİ bunu beğendi.
  14. Gökhan Yasdal

Motosiklet:
    Suzuki
    Abi nasıl pozisyon alıp sollamayı planlamaktır o öyle :) Adam zaten sol şeritte. Refüj arasından geçmey iplanlamıyorsan orada adam yol vermedikçe sollama yapamayacaksın demektir. Bu durumda bana sanki tehlikeli takip mesafesine girmişsin gibi geldi.

15. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Gökhan, ben sollama PLANLAMASINA videonun 8:54 saniyesinde başlamışım, vitesimi düşürmüş ve takip mesafesini yani iki saniye kuralını 9:05 e kadar devam ettirmişim, daha sonra izleme posizyonu alarak yolun illersini gözlemlemişim, daha sonra da sollama pozisyonuna girmişim. Sollama pozisyonu takip mesafesinden kısadır. Çünkü her an sollamaya hazır olmak, ve ilk fırsat da ok gibi fırlayıp tehlikeden uzaklaşmak zorundasın.

Gökhan Yasdal bunu beğendi.
  16. Gökhan Yasdal

Motosiklet:
    Suzuki
    Bu kameralı tartışma konuları iyi oluyor. Dün eBay'den şunu sipariş verdim;

Beklediğim kalitede çekim yaparsa bende eklerim yakında videolar. O zaman işte göreceğiz sanki hanyayı konyayı :) Senin sürüşten cımbızla hata çekmeye uğraşıyoruz bi saattir. Benimkinde doğru gittiğim saniyelerin tespitini isteyeceğim :)

17. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Hayırlı olsun, ama sen gel ben seni çekerim gökhanım. :)