silverwing mi yamaha mt03 mü?

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Bahadır ÖZDEN tarafından paylaşıldı.

1. Bahadır ÖZDEN

Bahadır ÖZDEN Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    herkese merhaba,
    motosiklete yeni başlayan birisi olarak 2 motosiklet arasında arada kaldım. birincisi maxi scooter olan silverwing, diğeri ise yamaha nın naked modeli olan mt-03... motosikleti şehir içi ağırlıklı kullanmayı düşünüyorum.İlerki yıllarda tecrübe kazandıktan sonra uzun yol amaçlı yamaha fazer gibi sport touring modeller almayı düşünüyorum. Scooter da vites olayı olmadığı için doğru olan vitesli bir motorla başlamak mıdır? bu konu hakkında yardım ederseniz sevinirim. teşekkürler.

2. Murat ORAK

Murat ORAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhabalar aramiza hosgeldiniz,yalniz kendinizi tanitirsaniz daha samimi bir ortamda paylasimda bulanabiliriz...

3. Bahadır ÖZDEN

Bahadır ÖZDEN Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    teşekkür ederim. Bilgilerimi az önce güncelledim

4. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Bahadır motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

Yeni başlayan birisi için seçtiğin iki motorda sana uygun değil.

Silverwing çok güzel bir maxi scooter, yaklaşık 240 kg ağırlığı var, şehir içinde biraz ağır kalır. Mt3 ise güçlü bir makina yeni başlayan birisi için hiç önermem. Sana tavsiyem önce güvenli bir sürüş etiğimi almam, eğitim süresinde kendine uygun motoru zaten bulacaksı. Hondanın güvenli sürüş eğitimine katılabilirsin. Orada birçok motoru test etme şansın olacak.

5. Bahadır ÖZDEN

Bahadır ÖZDEN Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Öncelikle tavsiyen için çok teşekkür ederim ,

Ancak şöyle bir durum var; önümüzdeki 1-2 sene için tek bir motor tercih etme şansım var, ve bu şansımı yüksek hacimli, nispeten race özellikleri az olan motorlardan yana kullanmak istiyorum.Bu konu hakkında konuştuğum insanlar cbf 150 veya ybr 125 ile başlamamı tavsiye ettiler ama ben bu motorlara açıkçası para bağlamak istemiyorum.Eğitime bir kaç gün içinde başlıyorum . Eğer bu kriterlere uygun bana tavsiye edebileceğin motorlar olursa sevnirim.

teşekkkürler.

6. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Bahadır, motor seçmenin birçok kriterleri vardır. Yaş, boy, kilo, eğitim durumun bunlardan sadece birkaçı. Öncelikle eğitim alacağın kişiyi çok iyi seçmelisin. Motor kullanmasını bilen birinden eğitim almanın sana pek faydası olmaz. Çünkü yıllardır motor kullanmama rağmen benim bile doğru bildiğim bir sürü yanlışlarım var. Onun için mutlaka ve mutlaka Güvenli sürüş eğitimi veren sertifikalı bir eğitmen tarafından bu eğitimi alman gerek. Eğitmenin sana en uygun modeli zaten söyleyecek. Yeni başlayan birisi için ve eğitim de almış olduğunu farz ederek sana cbf 250 yi tavsiye ederim. Sağlam bir naked dir ve uzun yıllar rahat rahat kullanır tecrübe sahibi olursun.

Bahadır ÖZDEN bunu beğendi.
  7. Bahadır ÖZDEN

Bahadır ÖZDEN Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Yaklaşık 5 senelik otomobil deneyimim var. 23 yaşındayım ve üniversite eğitimim var.1.80- 85 kilo civarındayım. Motor eğitimini de izmir deki bir sürücü kursundan alıyorum.Oradakilerle uzun uzun görüştük. Aklımda soru işaretleri kaldığı için forumda paylaşmak istedim.Cbf 250 tavsiyesi için teşekkür ederim bir de onu araştırayım:)

8. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    bahadır senin o para bağlamak istemediğin ybr-125 ve cbf-150 gibi motosikletler bile panik anında debriyaj kavramasını birazcık fazla salar ve gaza fazla yüklenirsen aklına gelmeyecek sonuçlar doğurtmaya uygun motosikletlerdir cbf 250 iyidir ama inan bana gücü yeni başlayan birine göre fazladır uygun fiyatlı maksiscooter istiyorsan sym gts 250 yada sym fiddle öneririm fiyatına göre çok iyiler

9. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    bahadır foruma hoşgeldin . iyi vakit geçirmen dileğiyle

10. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Öncelikle aramıza hoşgeldin bahadır sonrasında seçmek istediğin motor viteslimi yoksa scooter mi eğer ikiside olumlu ise scooter ile başlaman direksiyonu geliştirme açısından faydalı olacaktır diye düşünüyorum daha sonra vitesliye geçiş yapabilirsin scooter lar şehir içi kullanımlarda çok seri ve kullanışlı oluyor özelliklede yeni başlayanlar için sym nin veya hondanın yada yamahanın 150cc veya 250 cc ye kadar olan motorlarını incelemeni tavsiye ederim umarım istediğin modeli bulmakta çok zorlanmazsın kalıcı olman dileği ile iyi forumlar...

11. Bahadır ÖZDEN

Bahadır ÖZDEN Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    arkadaşlar herkese önerileri için çok teşekkür ederim ..

12. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Öncelikle aramıza hosgeldin Bahadır kardeşim...Bende arkadaşlarıma kesinlikle katılıyorum..Seçtigin iki motor da yeni başlıyanlara uygun degil..Bence yazılanları dikkate al,para sağlığından ve hayatından daha önemli değil...Keyifli forumlar...;)