Sizce Hangisi

Konu, 'Motosiklet Karşılaştırmaları ve Sürüşleri' kısmında H. Nuri tarafından paylaşıldı.

1. H. Nuri

H. Nuri Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Benim bir sorum olacak sizlere
    Ben cruiser meraklısı biriyim,niyetim bir honda shadow 750 almak,2006-2007 model gibi.Fiatları 10000-12000 aralığında,ben de 11000 gibi olan aksesuarlı bir shadow almayı düşünüyordum.Biliyorum biraz uzayacak gibi :) ama daha önceki merakım yamaha dragstar 1100 idi sonra arkadaşlarım beni hondaya ikna ettiler(su soğutmalı arıza yapmaz vs.).Ama şu aralar gözüm ve gönlüm,hayatımda ilk gördüğüm motor olan(bilinçli olarak) ve "vaaaaaaay" dediğim royalstar'a kayıyor.Şimdi benim sorum burada başlıyor :) 11000 lira verip 2006-2007 shadow mu almak;13000-14000 lira verip 1997-98 model bir royalstar mı almak.Arada 10 yaş fark var.
    Sizlerin naçizane fikirlerini yazarsanız,karar vermemde sizin de bir katkınız olacak.
    Teşekkürler.

2. halidun kaya

halidun kaya Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    shadow daha akla yakın ancak biraz daha spor ve kıvrak olsun dersen gv650 çünki bende senin gibi iklemde kalmıştım shadow test ettim sonra gv650 ve gv yi aldım tavsiye ederim yinede gönlünü dinle veya dizginle

H. Nuri bunu beğendi.
  3. H. Nuri

H. Nuri Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Yorum için teşekkürler Halidun bey.
    Evet motoru inceledim,baya bi güzel duruyor ancak benim tarzım daha klasik,bu motor daha spor.Ben daha çok "şöyle 60-70 km hızla gideyim,sırıtışım yüzümde,motorumun tatlı sesini dinlerken,manzaranın keyfini çıkarayım" tarzı motorlara meraklıyım :)
    Yinede tekrar teşekkürler.Diğer forum tecrübelisi arkadaşlardan da yorumlarını eksik etmemelerini rica ediyorum :)

4. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Eğer imkanınız olursa iki motosikleti de 20 - 30 km kullanıp öyle karar vermenizi tavsiye ederim. Titreşimleri ve sürüş rahatlkları ile ilgili bir karşılaştırma yapabilirsiniz.

H. Nuri bunu beğendi.
  5. H. Nuri

H. Nuri Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Cevap için teşekkürler Gökhan bey.
    Dediğiniz doğru,evet ben shadow'u kullandım,kullanımı gayet hoş,egsoz sesi tatminkar.Ancak,royal star kullanmadım,dragstar kullandım,yamaha'nın kendine has bir motor sesi var(egsoz değil)ki işte o ses shadow ile arasındaki fark.Bakalım eğer denk getirebilirsem bir royal kullanırım.
    Yeni yorumlar lütfen :)
    Teşekkürler