sizce kaç?

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında edip.aksoy tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. edip.aksoy

edip.aksoy Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    merhabalar herkese..
    dün çeşme otobanında 280 km hızla gidiyordum ve 3 tane benimki gibi racing motor yanımdan geçti. ve gerçekten müthiş hızla geçtiler benim 280le gitmeme rağmen.. onlar geçtikten sonra düşündüm acaba bunlar ne model motor ve kaçla gidiyor olabilirler? :D yanımdan sanki bir jet gibi geçtiler.. ve şok oldum :D böyle motorlar varmı türkiyede ve genel olarak böyle kullanıcılara rastlanırmı ?? :S

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  3. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

edip kardeş bu sorunamı cevap vereyim yoksa senin yaptıgınamı cevap vereyim,onun kaç gittigini bırak sen 280km den bahsediyon,hangi mantıkla o sürati yapıyorsun anlayamadım,anlamakda mümkün deyil,bırak kendini diger insanların hayatınıda rikse sokuyosun,kusura kalma seni kınıyorum,ve benden sonrada insallah biri benim cevaplamadıgım soruna boykot edip cevap vermez,kimse,babamda olsa bukadar sürat yapanı kınıyorum,motorcular sınıfınada sokmuyorum taki yaptıgının yanlış oldugunu burada acık acık yazıp bidaha yapmayacagını beyan edene kadar,bu sahsi bir tepkim,sert oldu ama olsun hakettin:mad::mad::mad:

İlhan.Aydınlıoğlu bunu beğendi.
  4. edip.aksoy

edip.aksoy Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda

Ömer abi teşekkürler uyarın için fakat ben kendimi 10 la giderken nasıl hissediyorsam yüksek sürattede aynı hissediyorum. gerçekten dikkatliyim ve hız yapmayı seviyorum.. eğer süratli giderken onların beni görmesine izin verirsem bir hata yapabilirim fakat önde ben gidersem bence hiçbir sorun kalmıyor.. ben sadece gördüğümü ve merak ettigim seyi sizinle paylasmak istedim.. fakat yaptıgım şeyin yanlıs olmadığını düşünüyorum.. eminim hiçkimse böyle bir şeyi hoş karşılamaz fakat ben seviyorum.. sayın Doktor bey'e Allahtan rahmet diliyorum.. Herkese güvenli sürüşler..

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    100 le giderken saniyede 30 mt gidersiniz.Ve o ylda aniden şerit değiştiren bir araç olduğunda sizin yapacağınız hiç bir şey yok.280 le giderken saniyede kaç metre gidersiniz ve kaç km de durabilirsiniz

6. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    böyle motorlar varmı derken?? hayabusanın 340 kadranı olduğunu düşünerek
    yola çıkarsanız sizin yaptığınız sürat ve altınızdaki motoru değiştirince sizde bu
    arkadaşlarla gidebilirsiniz.tabi bunu halk arasında tabakhaneye bişeyler
    yetiştirmek olarak nitelendiriyoruz:)

İlhan.Aydınlıoğlu bunu beğendi.
  7. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Sen 280km ile gidiyor isen,yanından jet gibi geçen anca jet olur,motorsiklet olamaz...;)

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  9. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ben bu sorunun nedenini anlayamadım.
    gerçekten sorma nedeniniz nedir?

10. Murat Kılınç

Murat Kılınç Üye

Motosiklet:
    Honda
    1000cc ve üzeri çoğu motosiklet 300 ün üzerine çıkabilmekte. çeşme otobanıda buna çok müsait. bunda herhangi bir yalnış yok.

11. hay.alper.est

hay.alper.est Aktif Üye

Motosiklet:
    Keeway
    Hayabusadan başkası olacağını sanmıyorum bir ihtimalde ducati.

12. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    arkadaşlar, ben karayolu inşaatında çalışan bir inş. mühendisiyim ve bana üniversitede öğretildiği ve iş tecrübelerim kadarıyla söyleyebiliyorum, her yolun (isterse 10 şeritli olsun) bir hız limiti olmak zorundadır. Bunun nedeni, sizin, trafikteki diğer kullanıcıların can ve mal sağlığınızın korunması açısındandır.
    yazdıklarınızdan anladığım; eğer çeşme otobanında sizin yüzünüzden bir kaza olursa bunda hatanız olmadığını belirtiyorsunuz. eminmisiniz?
    280-300-380.... ne yapıyorsunuz :confused: o yolda yalnız değilsiniz!

13. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    erkan filizol ve Noyan Yıldız bunu beğendi.
  14. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Özgür son derece haklı ayrıca ben Çeşme otobanında çok yol yapmış biriyim bir arkadaş daha yazmış aynı benim gibi eğer sen 280 ile gidiyorsan yanından geçenlerin motor olduğuna emin misin?Diye U.F.O. falan olmasınlar :) Neyse bilgiye dönelim.

Çeşme İzmir arası yaklaşık 80-85 km.Bir istikamet.Bu hızın çeşmeye giderken yapıldığını varsayıyorum çünki geri dönerken rüzgara yaslanılabilmesi pek mümkün olmaz o yolda ve geri dönüş istikametinde gene virajlar çok ters kalır(Yada bilemiyorum bana tersime geliyor idi dönüş)85km bir yol da ki bunun bir kısmı paralı otobana girmeden gişelerden önce harcanıyor.75-80Km kaldığını varsayarak 320 ile gitmeleri ve max limitlerini zorlamaları gerekir ki senin yanından jet gibi geçmiş olsunlar,bu da en az veriler ile tabii (çünki sen 280 ile gittiğini iddaa ediyorsun),eğer yanından 20 km lik bir hız farkıyla geçmiş olsalar yanından geçerlerken yüzlerinde ki şekli bile görebilirdin.Yaklaşık bir insanın koşma hızı 20km falandır.Ve gene yanından jet gibi geçip gitmeleri o yol sınırlarında imkansızdır çünki o yolda zaten sürerli olarak 10.Sn 320 ile gidebilmek imkansızdır yada ben en azından görmeden inanmam.Ve seni 280 ile giderken dediğin gibi geçmeleri için sen saniyede 760 metre yol gidiyorsun onlar ise 860 civarı yani aranızda 100 metrelik bir fark var jet gibiden anladığım o ki nerden baksan seni geçmeleri 5 saniye olsa bu adamın nerden baksan 10 km o hızda dayanması gerekir hesabı çıkar sana yetişmesi ve geçmesi ...10 km boyunca çeşme otobanında bu hızı yapabilmek imkansızdır.Neden
    1)inişli çıkışlı vadilerin rüzgarı kimi yerlerde kesen kimi yerlerde olanca şiddeti ile hissetmenize yol açan bir yol meyili vardır.
    2)3 şeritli bir otobandır ve yol son derece kaliteli diyebileceğiniz bir malzemeden de değildir.Riski aldılar diyelim.
    3)Yolda her türlü hayvan leşi hatta hatta en kötüsü kablumbağa bile karşınıza çıkabilir.O yolda o hızları yapan birinin o yolu iyi biliyor dolayısı ile bunları biliyor olması gerekir.
    4)Virajlar sadece izmir girişine yakın olan kısımda çok tatlıdır sonlara doğru sertleşir bu yüzden o hızı yapabileceğiniz bölüm sadece yolun üçte ikisidir.Başlangıcında.Orasıda trafiğin en yoğun olduğu bölümdür.Gece 2 sularında olmadıysa bu hadise bilemem,o saatte ise de gerçek büyük tesadüfmüş...
    5)Yılların tecrübelisi racing tutkunu bir abim anlatmıştı o yolda limitlerini zorladığını ve onun yalancısıyım 1000RR ile 295 görüp gazı kesmek zorunda kaldığını asla bu hızda bir fiil gidilemeyeceğini söylüyordu o yol için ötesi çok riskli olur demişti.Neyse herşeye karşın yanından geçenlerin tam bir intihar komandosu olduğunu varsayarak,senin de o yolda 280 ile bir fiil gitmekle onlardan kalır yanın yok uyarısında bulunarak.Tüm bu olmazlarıma karşın hayatta imkansız diye bir şey yoktur.Tahmini mi söylüyorum.İzmir de Yalıda oturan bu nakeda benzeyen Hayabusalardan olan bir abi var şehir dışından arkadaşları ile gezerler,çoğunda italyan motorları var ,doktor mühendis falanlar.Alsancağa gittiğinde bu uğrak barın civarına takılırlar yazın pazar günleri,Cumhuriyet meydanında buluşuyorlardı en son ...onlardan biri olsa gerek diyorum üzerine basa basa da diyorum ki eğer sen 280 ile giderken yanından jet gibi gittilerse hızları aslında 340-350-360 civarı olmalıdır ama bunu modifiyesiz bir motorla asla yapamazsın zaten ...

15. Murat Kılınç

Murat Kılınç Üye

Motosiklet:
    Honda
    bende inşaat mühendisiyim avrupanın çoğu yerinde limitsiz hız sınırı var türkiyede ise motosikletin hız sınırı 80 km/h buna uyarsan risk altındasın demektir. yani kurallar okadar bağlayıcı değil. ki burda belirtilen 299+ hızlar sürekli yapılamaz 5-10 dak sürer bunada sürücü yoldan emin olduğunda yapar. yani okadar korkulcak bişey yok. bi tane hayabusa videosu vardı yaşlı bi amca türkiyeden bulgaristana 25 dakika boyunca 340 ile gidiodu sonunda benzini bitti :p

ANIL bunu beğendi.
  16. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ben bu konudan ebediyen çekiliyorum.
    Sadece Allah akıl fikir versin diyorum.

fatma okçu bunu beğendi.
  17. fatma okçu

fatma okçu Aktif Üye

arasıra İzmir'e çeşmeye gidiyorum bu arkadaşların yola çıkacağı tarih ve saatleri bana önceden bildirimelerini rica ediyorum mümkünse:(

18. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Fatma hanım bence yanınızda bir digital kamera veya fotoğraf makinesi taşıyın, bu tür bir davranış olursa kayda alın lütfen.
    Artık avukatsınız gerisini siz daha iyi bilrsiniz :)

19. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Abi 299+ ile zaten on dakka boyunca çeşme otobanına girdiğin anda seyahat edersen :D kendini deniz de bulursun :D O kadar yol yokki orada...

Ben hız için Türkiye şartlarında ki en uygun yolun Adana Antep otobanı olduğunu düşünüyorum.Hem yol epey kaliteli hem sanırım 4 şerit olması gerekir,hemde epey uzun bir mesafe...

ANIL bunu beğendi.
  20. fatma okçu

fatma okçu Aktif Üye

valla daha hayattan bıkmadım :eek: kahramanlık bana göre değil:(

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.