Sizce ?

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında telepathy tarafından paylaşıldı.

1. telepathy

telepathy Yeni Üye

Ankaradan merhabalar,

Aranıza yeni katıldım arkadaşlar, ve değerli yorumlarınıza ve katkılarınıza ihtiyacım var, tanısma bolumunde bahsetmıstım ancak sorularımdan once kendımı tekrar kısaca tanıtmamda fayda olacagını dusunuyorum,

Adım İlyas, 30 yaşında kamuda mühendis olarak çalışmaktayım, 1.80 boyum 90 kiloyum, ehliyetimi yeni aldım, motordada tecrubem cok yok acıkcası, motorumu secıp aldıktan sonra ılk ısım guvenli sürüş için profesyonel ders almak olacak ,

Motorumu ankara da işe giderken ( işim cok yakın ) ve gunluk ulasımda kullanıcam, ilk tecrubeme ek olarak yeterli tecrübeden sonrada uzun yol yapmayı düşünüyorum,arada bu yolculuklarda artçımda olacak, alacagım motoru bu sartlarda kullanıcam.

ilk tecrubem olacagından otomatik vites bir maxi scooter almayı düşünüyorum, ayırdıgım butcede cok fazla değil acıkcası ( koruyucu ekıpmanlar harici 7000- 7500 tl ) su anlık ıkıncı el alabılıyorum aklımdakı modelleri,aklımda bazı modeller olustu ancak sıze sormak ve fıkırlerınızı almak ıstedim,

ilk olarak 250 lik bir maxi dusundum, modeller ise ;

Sym Gts 250i Evo
    Kymco Exciting 250i
    Yamaha Xmax 250

Daha sonra cok fazla buyuk değil ama bı boy buyugu 400 luklere baktım,

400 luk baktıgım maxi modelleri ise,

Suzuki Burgman AN400
    Honda FJS 400 Silverwing
    Yamaha Majesty 400

Sizce hangisi ile başlamalıyım ?

* Önceliklerim

* İkincı el pazarı olan,kolay satılabılen,
    * Yakıtı az olan( 250 likler ile 400 lukler arasında buyuk bı fark yok baktıgım kadarıyla)
    * Parçası masrafı cok yuksek olmayan ve kolay bulunabılen
    * Bakım tutarları fazla olmayan,
    * Sürüş ve konforu olan

Çok fazla özellik bir motorda istiyormus gibi görünebilirim ama bunların tek bı yerde toplu olarak bulunması muhtemel değil :) ancak siz tecrübeli arkadaşlardan bu öncelik sırasına ve benim özelliklerime göre hangi marka/modelin yakın oldugu konusundaki fikirleriniz

Şimdiden değerli fikir ve eleştirileriniz için teşekkür ederim,

Saygılarımla,

2. Yavuz ÇIBUK

Yavuz ÇIBUK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    İlyas Kardes hosgeldin oncelikle. Tavsiyem Xmax 250. Ayrica 250/400 arasi farklara vergi farklarini da ekleyebilirsin. Bence 250 lik motor senin istediklerini rahatca karsilar.

3. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    Kawasaki
    BEncede x max.

Ayrıca sizin yapınızda yani boy kilo bakımından çok yakın arkadaşım var ve burgman 200 kullanmakta. Dolayısıyla eğitim alıp iice gelişene kadar 250 lik xmax yeterli. Yada acele etmeyin. Eğitime gittiğinizde hocanızın motoru olacak ve size muhtemelen 125 lik veya 150 lik motor kullandıracaktır. Onun tavsiyesi üzerine hareket edin derim.

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sukuterle başlama.Önce ekipmanlarını al sonra Güvenli Sürüş Teknikleri eğitimlerini al.Okumuş adamsınız.Önce yüksek okul sonra ilkokul olmazsa önce motosiklet sonra eğitim de olmaz.

5. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Allah sabir versin ankaradaki motor kullanicilarina