Sorun balatada ama Ne yapıcam

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Arda Özhan tarafından paylaşıldı.

1. Arda Özhan

Arda Özhan Yeni Üye

Motosiklet:
    KTM
    1Bugün bisikletçinin yolunu tuttum ve baktı ön teker balatasıyla ilgili bi sorun var ön teker kitleniyor bi anda sıkıyor zaten jantta ısınma var eve gelirkende bi anda kitlendi düşüyordum sonra depoya koyarken yine yaptı pat diye bi ses geldi ama ayagımı bi yere taktım ön tekermi patladı anlyıamadım hemen tekere baktım tamamen olmasda havası inmiş ama patlasa tamamıyla inerdi diye düşüüyorum ama normalden azdı birinci düşüncem ben tekeri kontrol etmedim teker inik oldugu için motor gitmiyor yada balatada gerçekten bir sıkıntı var içinde böyle çıtır çıtır bi ses gelio kücük kücük parcalar var gibi frenin resminide çektim buyrun. http://imageshack.us/photo/my-images/694/03012012214.jpg/

2. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Arda hatırlarsan mesaj atmıştın zamanında alıyım mı diye, alma dedim, inanıyorum ki diğerleri de aynı şeyi söylemiştir. Ama bildiğini yaptın şimdi hergün başka bi sorun yaşıyosun.

Gerçeklerle yüzleş: kendine motosiklet değil oyuncak aldın. O motordan bi cacık olmaz. Acı ama gerçek. Bundan sonra ehliyeti alıp düzgün bişey almaya bak.

Şenol SEL bunu beğendi.
  3. Arda Karaca

Arda Karaca Üye

Motosiklet:
    BMW
    Gerçekler acıdır :)

4. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Tekerlek bilyasında da sorun olabilir..Tekeri yukarı kaldırıp elinle kontrol et,sağa-sola sallanıyorsa bilyasındandır (rulmanından)..Oynama yoksa tekerin milini sökerek çıkar ve balatalara bak,yayı yerinden çıkmış olabilir,(sıkışıyordur)..
    Kolay gelsin..:)

5. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    Ya da duruma göre acı olmayabilir tabii.. 1000 TL bana sorun değil diyosan o zaman sıkıntı yok :D

Büyük ihtimalle rulman dağılmak üzere bence de bu arada.

6. Arda Özhan

Arda Özhan Yeni Üye

Motosiklet:
    KTM
    Bu rulman dediğiniz parçadan temin etme imkanım varmıdır Ücreti nekadardır Banada birşeyler dağılcak gibi geliyor ama neyse peki niye olur bu dagılma

7. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    sevgili arda; burası senin özel internet siten ya da blog'un değil!!!
    açtığın konu da ne başlık var ne bir şey!!!
    forumumuza gün de 1000 kişinin üzerinde kişi girdiğini düşünürsek
    yazdığının ne kadar anlamsız olduğunu anlarsın!!! ayrıca forum da 20 kişi
    bile olsak kimse senin motosikletini takip etmek zorunda değil.
    lütfen forum kuralları gereği hareket edelim.

Şenol SEL bunu beğendi.
  8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yine noktayı koymuşsun.KLavyeye basan parnaklarına sağlık.
    ben artık ardayı takip etmekten yoruldum ama baktım forumda okumadım bu kalmış bakayım dedim yine arda için yanılmadım şaşırtmadı beni.Ben zamanında diyeceğimi dedim arda için noktamı koydum.
    ALLAH sizlere kolaylık versin.Söz dinlemeyen çocuklarla işiniz çok zor.

9. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    Sevgili "yeni jenerasyon" Arda,

Bi sıkıntı yaşıyoruz, o da şu: sen "çet yapar gibi" yazmak istiyosun, ama burdaki yöneticiler daha derli toplu bişeyler görmek istiyolar. Yani ilk mesajında mesela ne cümle başı nede cümle sonu belli, noktalama işareti falan yok. Ki, daha önce bunu şahsen vurguladığımı hatırlıyorum.

Yani mesajlarında hem yazıma dikkat etmen, hemde biraz daha "ciddi ve profesyonel" yaklaşman uygun olur.

Rulman dediğimiz parçaların da envai çeşidi vardır ve hepsini temin etmek mümkündür. Fiyatları kalitesine göre değişir. Tamamen tahmin ama normal kalite bişey 20 TL ye falan alınır. Önce eskisini söküp üzerindeki kodu kaydetmen, sonra da piyasadan araman gerekir. Tabii bide yenisini takman gerekecek.

Bütün bunları yapmak ise hem ustalık, hemde alet edevat ister ;)

Şenol SEL bunu beğendi.