St kanuni garantiden parça değişimi çok önemli !!!!

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Hakan Çıtır tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Herkese selamlar
    bu konuyu sizlerle paylaşmayı istedim
    benim s&t kanunu ms3 250 maxi scoterim var. 2,5 ay evvel beşiktaş fulya yokuşundan yıldız teknik ünv çıkan parke taşlı bir yol üzerinde iken akşam 17,30 civarı trafiğin en yoğun saatlerinde takriben 50-60 kere dur kalk yapmak suretiyle motorumun debriyaj aksamını tamamen yaktım debriyaj tası dahil yandı tabi o anda geride dönemedim ters yön olduğu için neyse kamyonet falan çağırıp servise götürdük motoru. Hemen ertesi gün motorun parçasını garantiden talep ettik bize gelen cvp beklediğimiz gibi oldu debriyaj aksamı garanti dışı dediler bizde ok dedik kaderimize küstük sonra parçanın fiyatını sorduğumda parça fiyatı belirlenmemiş onlarda bilmiyorlardı kuralkan motor a.ş. Daha sonraki gün fiyat belirlendi kore ile konuşmuşlar 802 tl dendi (tam takım kit olarak satılırmış gtr 250 modelinin debriyaj balatasının teki 25 tl civarı ms3 250 modelininki 802 tl)takım bölünmezmiş
    acayip sinirlendim o hışımla müş hizmetlerini aradım dalga geçiyosunuz herhalde dedim yanımdan o yokuşta çin malı 125 cc scoterlar hemde 2 kişi rahat rahat gitti ben yolda kaldım bu mudur marakanızın ciddiyeti diye baya bi sölendim bana işte motorun ağırlığıyla orantılı 180 kg ve benim ağırlığımı koydular 180 + 85 =265 kg ve yokuşta böyle olması normal falan ben tabi çıldırmış durumda şöyle dedim yokuş çıkmayalım o zaman verilen cvp çımayın bende hemen mahkmeye vericem falan dedim servisten ist müdürünün telefonunu aldım onada aynen mahkemeye vericeğimi söyledim. Tabi benim motor hurda yatıyor servis al bunu götür yerim yok falan tabi adamlar haklı aldım tekrar kamyonet ile depoya koydum motoru daha sonra 1 ay içinde bana telefon müş hizmetleri garantiyi ve motoru servise götürün parçanız garantiden verilecek dendi inanamadım koreye yollamışlar parçayı kullanım hatası deyil denmiş haklı olduğum anlaşıldığı için çok sevindim ve herkese tavsiyem arkadaşlar ne olursa olsun mantığa ters gelen onların vermicez dediği şeyin üstüne gitmek lazımmış sonuçta 2008 model ve garanti kapsamında

2. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
  3. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Geçmiş olsun 1 ay motora binememişsiniz anladığım kadarıyla...sıkıntılı işler bunlar..sinir bozucu adamı katil ederler...

Hakan Çıtır bunu beğendi.