Stajyer Ehliyet Ne Durumda ?

Konu, 'A2 Motosiklet Ehliyeti' kısmında Bibendum tarafından paylaşıldı.

1. Bibendum

Bibendum Yeni Üye

Herkese Merhaba ,
    Sürücü kurslarının hemen hemen hepsi 2008 yılı başlar başlamaz kendi internet sayfalarında yurdum insanına hemen ticari gazı verdiler piyasalarını hareketlendirdiler !
    16 Şubat ehliyet sınavını kaçırmayın Nisan 2008'de stajyer ehliyet dönemi başlıyor.
    Bu son sanş 23 Ocak 2008 tarihine kadar mutlaka kaydınızı yaptırın !

Şimdi sorum şu ;

2008 yılı ikinci yazılı sınavı bildiğim kadarı ile Nisan 2008 ayında peki ne değişti ?
    Ne oldu bu stajyerlik muhabbeti , konu hakkında gerçek bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse Murat Reis arkadaşımızın tabiri ile ziyadesi ile memnun olacağım.

ulas bunu beğendi.
  2. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Her yıl aynı muhabbet dönüyor. Ama sanırım bu yıl harbiden bu stajerlik olayı yapılacak. Zaten yapılması da gerekiyor.

3. altunizade

altunizade Üye

nisan 1 tarihi itibariyle yeni trafik kanunu yürürlüğe giricek.bukanun çok kapsamlı içerisinde ehliyetle ilgili sıtaj şartıda var.fakat bu kanunla birlikte sıtajyerlik gerekli altyapı sağlanamadığı gerekçesiyle çıkmaya bilir.ortada net bişey yok yani...kurslar olarak biz bunu ticari ranta dönüştürdük.bu konuda haklısın.sen olsan aynı ticari düşünceyle hareket etmezmiydin?:)

4. Bibendum

Bibendum Yeni Üye

Kesinlikle yapmazdım , hatta tam tersi slogan uygulardım !...
    Bizde şeytanlık , maymunluk yok fakat burası Türkiye Cumhuriyeti her an herşey olabilir taslak olarak yasa var , fakat uygulanması biraz daha zaman alacak gibi.
    Siz en iyi hizmet veren bla , bla , bla sürücü kursumuzu seçin gazınızı güvenle açın uçanı kaçanı yolda trafikçilere takılmadan daha rahat yakalayın derdim.
    Üstelik bizde ehliyet 150 YTL değil sadece 149.99 YTL riske girmeyin , zaman kaybetmeyin , sezona güvenle girin gerisi tavuğun derisi ....

5. altunizade

altunizade Üye

mesajı çok net anlayamadım..belliki sizde benim mesajımı pek net anlayamamışsınız.

6. pelin

pelin Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Evet mesajınız şüpheli ne demek istediğinizi ben de anlayamadım

7. together

together Yeni Üye

Su an stajyerlik kanunu tasarı asamasında inceleniyor ve eger bu kanun cıkmadan resmi gazetede yururluge girmeden herhangi bir surucu kursuna yazılırsa arkadaslar bu konundan muhaf tutulacaklar.,
    sadece bir kayıda bakıyor...