Sülüklü Göl - Adapazarı (150 km'lik Ufak bir gezi )

Konu, 'Karadeniz Bölgesi Gezi ve Turları' kısmında Tolga Can tarafından paylaşıldı.

1. Tolga Can

Tolga Can Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Sakarya'nın akyazı ilçe sınırları içerisinde kalan Sülüklügöl ilkbahar ve sonbahar aylarında yoğun bir ziyaretçi akınına uğruyor.
    İstanbul'a 200 kilometre uzaklıktaki göl civarında meşe ve göknar ağaçları egemen.
    ilkbaharda sadece belli bir süre açan ters laleler bu gölü fotografçılar için de çok cazip kılıyor.
    Yaklaşık 300 yıl önce büyük bir heyelan sonucunda meydana gelen gölün suları kurak zamanlarda azalıyor.
    Sülüklügöl'e yakın bir kaç küçük göl daha var. Gölün etrafını kenarındaki tesislerin arkasındaki yolu takip edin.
    yol kısa bir süre sonra ikiye ayrılacak. Hangisinden giderseniz gidin muhteşem bir doğa eşliğinde yürüyeceksiniz.
    Orman içindeki belirgin patikayı takip ederseniz göllerden birine ulaşabilirsiniz.
    oda sizi diğer göle götürecek patikaya sokacaktır. burada yaklaşık iki saat geçirdikten sonra tesislere geri dönerek göl turuna devam edin.
    Bu kez tesislerin karşısına yönelin. Gölün kenarından yürüyerek gölü besleyen ana dereyi bulup kenarından yürüyün.
    çok değil en fazla 10 dakika sonra karşınıza yedi metreden dökülen bir şelale çıkacak. Biz bir çok küçük şelale gördük.
    hepside mükemmeldi. Gölün irtifası 1150 metredir.Kışın belli bir noktaya kadar araçlarla çıkılabiliyor. Ondan sonrası tabanlara kuvvet.
    Her mevsimin ayrı güzel olduğu da oranın sakinleri tarafından bize söylendi. Ben yine de sadece yazın gitmeyi tercih ederim.

Adapazarından Sülüklü Göl 75 km. Bunun 50 km'si çevre yolu, 15 km'si köy yolu, 10 km's, zorlu ve dar yollardan oluşuyor. Cross için olan yola racing makina da soktuk ya.
    Allah beni nasıl biliyorsa öyle yapsın. :). Yolun 5 km.sinde bir tırla burun buruna gelince saygımdan dolayı motoru dikenlerin içine soktum. Tır gittikten 5 dk sonra motoru çıkarıp yola devam ettik.
    Bu motoru aldığımdan beri zor olan herşey beni bulmaya başladı. Ne kadar zorlu ve çileli de olsa sonuç olarak her dakikasına değdi.
    Darısı doğa sever diğer motorcu arkadaşların başına. Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG][​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Diğer Resimler;
    http://img213.imageshack.us/gal.php?g=dscf1726.jpg

erkan filizol bunu beğendi.
  2. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    emeginize saglık kısada olsa sizin için güzelbir gün olmuş tereyagında alabalık size tüm yorgunlugunuzu unutturmuştur bugüzel resimleri ve izlenimlerinizi bizimle paylaştıgınız için çokçok teşekkür ederiz keşke birkaç motorseverle gitseydiniz çok daha zevkli olurdu sanırım

3. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    güzel paylaşım..suyun içinde ki balılar süper yha.elini atıp tutası gelir insanın.. ama bır konuyada değinmek istiyorum foruma resim yuklerken boyutlara dıkkat edelım biraz..

4. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Paylaşım için teşekkürler fotoğrafları 800*600 olarak tekrar atarsanız seviniriz.

5. Tolga Can

Tolga Can Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Yorumunuz için teşekkürler.
    Bir kişiyi zor buldum. Keşke 3-5 kişi olabilseydik. Çok daha zevkli olurdu.

balıklar açlıktan gebermiş. Suya serinlemek için ayağımızı sokuyoruz.
    Hemen etrafımızı yüze yakın balık sarıyor. Bir dilim ekmeğe yüzlerce balık saldırıyor. Büyük balık olsa olta ile giderdim :)

Resimleri üye olduğum bir çok forumun sistemi 800*600 otomatik olarak çeviriyor. Üstüne tıklayınca orjinal boyutunu gösteriyor. Burda da aynısı olur diye düşündüm ama olmadı :( Bir daha kine 800*600 yaparım.

6. huseyin.sait.61

Motosiklet:
    Honda
    balıkların açlıuktan yaklaştıgını sanmıyorum türkiyede bir balıklı kaplıca var içine gitiyorsunuz ve aynı o balıklara benzer yüzlerce balık etrafınızı sarıyor ve derinbizdeki zararli mantar yada bakteri nevarsa onlarla besleniyorlar deri çilt haslagı olan kişiler buıraya akın ediyordu bu balıklarda aynı çins balık olabilir bence eyer öyle ise buda bir turizm aktivitesine dönüştürülebilir

7. Tolga Can

Tolga Can Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Yok öyle düşündüğünüz gibi küçük (Kaplıca balığı) balıklardan değil.
    Hamsiden bile büyük. İstavrit kadar balık. Zıpkıncı ve oltacı olduğum için balıktan iyi anlarım.

Sizin dediğiniz balıklar böyle oluyor.

http://www.bitkiselhaber.com/resimler/haberler/73306.jpg

http://img229.imageshack.us/img229/4849/image002cp.jpg

Başta sedef olmak üzere bir çok hastalığa dediğiniz gibi birebir doktor balıklar.
    Bu daha önce haberlere de çıktı. Bu balıkları yurtdışına kaçırdılar. Elimizdeki en önemli şeyi yabancılara yine kaptırdık. Adamlar bu balıklarla yurtdışında tesis açıp para kazanıyor.
    Yazıklar olsun. 1 - 2 değil tam 7 ülkeye kaçırmışlar :(

8. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Paylaşım için teşekkürler

9. huseyin.sait.61

Motosiklet:
    Honda
    evet ben o balıkları görmüştüm birazdaha yogunlardı gerçi sanırım bu balıklar kalpaz olmalı dogrumudur eyer istavrit kadar varlarsa birgün gelelim oltalarla bir balık ziyafeti yapalım gerçi orda alabalık varken tereyagında bunu yemek nekadar dogru olur tartışılır ama kendimiz yakalayacagımız için zevkli olursanırım